lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kalitesiz yumurta ve sperm kötü beslenmenin sonuçları olabilir.

Kalitesiz yumurta ve sperm kötü beslenmenin sonuçları olabilir.

Kalitesiz yumurta ve sperm kötü beslenmenin sonuçları olabilir.

 İstinye Üniversitesi Liv Hastanesi Tüp Bebek Merkezi doktoru  Doç.Dr.Müberra Namlı Kalem kötü beslenmenin sonuçları olan  düşük kalitede sperm ve yumurtanın nesiller boyu aktarılabilineceğini belirtti.

Canlı yayında bir kaç yıl önce yapmış olduğu araştırmanın sonuçlarını daanlattı. O bölümü yeniden önemle izlemeniz için koyuyorum.

Olay anne karnında başlıyor hatta ve hatta yumurta ve spermken başlıyor. Bizim çiftlere söylediğimiz bir şey var. Hayat bir yumurta ve sperm üzerine inşa ediliyor. Siz bu spermi sigara , kötü alışkanlıklar ve beslenme  ile hasarlıyorsunuz.

Bizim birkaç yıl önce yaptığımız kendi çalışmamız var. Dünyada güçlü bir dergide yayınlandı. Fareler üzerinde yaptık. Fareler hamile iken onların bir kısmın ı kötü besledik. Fast food dediğimiz abur cubur dediğimiz atıştırmalıklar bisküvi, gofretler vs. besledik. Diğer kısmını doğal normal güzel besinlerle besledik. Ve bunların yavrularını inceledik.

Bunlardan doğan yavruların fertilitesi azalıyor mu doğurganlığı azalıyor mu diye baktık. Kötü beslenenlerin yumurta kaliteleri azaldı. Ama en büyük hasar spermlerinde çıktı . Biz yumurtaları inceliyorduk ama, erkeklerin spermleri çok daha bozulmuş çıktı. Hayat anne karnında başlıyor. Siz anne karnında çocuğu güzel besliyorsanız onun ilerde doğurganlığına bile faydanız var.

Kalitesiz yumurta ve sperm kötü beslenmenin sonuçları olabilir.

Olay anne karnında başlıyor hatta ve hatta yumurta ve spermken başlıyor. Bizim çiftlere söylediğimiz bir şey var. Hayat bir yumurta ve sperm üzerine inşa ediliyor. Siz bu spermi sigara ile hasarlıyorsunuz.

O çocuk bunu hiçbir zaman fark etmese bile hayatı boyunca taşıyacak. dedi.

 

******

Bu değerli bilgi için çok teşekkür ederiz .

Eger ilerde çocuğunun sağlığını önemsiyorsa kadında erkekte mutlaka o sigarayı bırakacak sperm kalitesini artıracak ki  genetik olarak evladına aktarsın. Genetik olarak iyi şeyler aktarılırken nesilden nesile hastalıkları da aktarıyor.

 

 

Bizi instagram ve facebooktan da takip edebilirsiniz.

 

 

“Kalitesiz yumurta ve sperm kötü beslenmenin sonuçları olabilir. “konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler:

Doç.Dr.Ziya Kalem İstinye Üniversitesi Bahçeşehir Liv Hastanesi

Sebepsiz infertilite de vitamin ve minerallerin önemi;

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz ile ilgili Doç.Dr.Müberra Namlı Kalem Danışma Formu ile kendisine ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ