lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

İleri yaşta da anne olunur, ben 42 yaşında oldum doğuma girerken hepinize dua ettim.

İleri yaşta da anne olunur, ben 42 yaşında oldum doğuma girerken hepinize dua ettim.

İleri yaşta da anne olunur ,ben 42 yaşında oldum doğuma girerken hepinize dua ettim.

Merhaba Sibel Hanım, hem sizin hem gruptaki tüm kaderdaşlarımın Kandilini kutlarım. Bu mübarek günde arkadaşlarıma moral olmak isterim.
39 yaşımda evlendim. Eşiminde benim de ilk evliliğimiz. Evlendiğim ilk sene ilk 6 ay evi laboratuvara çevirdim resmen. Yumurtlama geçer geçmez 2-3 gün sonra test yapmaya başlardım. Sanki o ay hamileyim gibi başım,ağrısa ilaç içmem ağır kaldırmam vs. Ama 6 ay olmayınca Dr a gittim ve bir rahim filmi çekildi. Arkadaşlarımdan ricam lütfen işinin ehli bir doktora gidin. Ve çocuk olmuyorsa ivf doktoruna gidin.
Ben sırf iyi diye hatta prof diye riskli gebelik uzmanına gittim ve o beni ıvf yönlendirmek yerine rahim filmini ve aşılamayı kendi yaptı. Aşılama işlemim tam bir fiyaskoydu. Bu konu da yani doktor konusunda şehrine göre sizden bilgi almalarını tavsiye ederim.
O aşılama bende tam bir zaman kaybı maddi kayıp ve moral bozukluğu oldu. Çünkü bu yolun uzun bir yol olduğunu bilmiyordum.Sabır isteyen bir iş olduğunu hiç bilmiyordum.
Aşılama yapılınca hemen ikizler üçüzler gelecek sandım. Ama değilmiş. O yüzden bu yola giren arkadaşlarım moral bozmayın dua edin ve devam edin. Aşılama olmayınca ben bir 5 ay ara verdim ve bu sefer bir tüp bebek merkezine gittim. Bulunduğum ildeki üniversitedeki tüp bebek merkezi. Ancak oradaki şartlar uygulamalar hiç rahat edebileceğim bir yer değildi ve ilk kontrolde ağlayarak çıktım. Sebebi yumurtan yok. Şu ilaçları kullan 3 ay sonra gel duruma göre bakarız ama ümitlenme dediler. Ablam doktor olmasına rağmen ağla ağlaya çıktık oradan ve o gün hiç vakit kaybetmeden tahlillerimle birlikte bir özel tüp bebek merkezine gittim. O gün doktorum tedaviye başladı . Çok zor dedi. Hatta Kıbrıs’ta yumurta veriliyormuş. Uğraşma Kıbrıs’a git denildi. Tabi tedavi başladım ama beynime öyle bir kodladım ki olmayacak diye. O doktorumuz ise her 3 aya bir 3 deneme yaptık 1 kimyasal gebelik geçirdim.
Doktorum hem abi hem doktorum oldu ama bana her sefer bırak hayatını yaşa olmuyor dedi ama pes etmek istemedim.
Bu sırada bir bir buçuk yıl geçti ve ben stresten tiroid bezi iltihabı geçirdim ve mecbur tedaviye ara verdim. Eşim kızdı bana bana önce sen lazımsın sen iyi ol ki bebeğimiz  olsun o da iyi olsun dedi. Biz 6-8 ay tedaviyi rafa kaldırdık. Sonra aynı merkeze tekrar gittim ancak doktorum oradan ayrılmış beni başla bir doktora yönlendirdiler iyi ki de yönlendirdiler. Her şerde bir hayır vardır.
Bir bayan doktor ama ne doktor. Bana abla oldu doktor oldu sırdaş oldu oldu da oldu evet çok zor dedi bırak gez toz boş ver dedi. Kararlıyım adet olduğum sürece devam dedim. Ben böyle deyince tamam elimden geleni yapacağım dedi. Her ay kontrole çağırdı. Asla boş yere ilaç yüklemedi. Onunla 4 deneme yaptık. İkisinde 3 yumurta toplandı ama transfere kadar gidemedim. Birinde yumurta toplamam da yumurta bulunmadı ve son denemem 7 denemem yani 3 yumurta toplandı 2 si döllendi biri tutundu. Ve şimdi oğlum evde. Evet 7. Denememde oğlum oldu. Çok şükür. Sizlerden ricam lütfen stres yapmayın.
Zamanımdan önce test yapmayın, transferden sonra belirti aramayın ki, bende hiçbir hamilelik belirtisi olmadı uyku hariç… ama zaten uykuya düşkün biriyim ,doktorunuza güvenin ve çok sık doktor değiştirmeyin bu yol çok uzun bir yol bazıları için o yüzden her denemede olacak sanmayın ve hepsinden önemlisi bu bir sınav şükredin. Allahım bizi sınavımızda başarılı kılsın ve verdiği evlatlarla sınamasın.
İleri yaşta da anne oluyor ben 42 yaşında oldum doğuma girerken hepinize dua ettim. Allahım en hayırlı en sağlıklı şekilde sizide evlatlarınıza kavuştursun.
Biliyorum çok uzun oldu özür dilerim ama Sibel hanıma hikayemi anlatmak için söz vermiştim. Ha isterse daha detaylı da anlatırım. Allah bu mübarek günde hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Sibel Hanım sizi gerçekten çok seviyorum. Yüz yüze tanısam ancak bu kadar olurdu. Yaptığınız bu işle öyle güzel yol gösteriyorsunuz ki, benim sürecimde çok destek oldunuz, teşekkür ederim ?
******
Çok teşekkür ederim sevgili dostum  ..
..

Bizi instagram ve facebooktan da takip edin.

 

İleri yaşta da anne olunur, ben 42 yaşında oldum doğuma girerken hepinize dua ettim , konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler ;

..

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile  bize ulaşabilirsiniz ;

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ