Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Çanakkale den önemli Notlar ; Asla bu son demeyeceğiz.

yonetim

Merhaba;

Geçtiğimiz hafta Çanakkale de Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği(ÇİDER ) olarak Tüp bebek tedavileri Bilgilendirme toplantımız

ÇİDER Başkanı Aliye Sibel Tuzcu Açılış Konuşmasını Yaparken

vardı. Bu dönemimizin ilk toplantımız olması nedeniyle hem mutlu hem de heyecanlıydık. Şahin Beyi ve Acıbadem Hastaneleri  Tüp bebek Saha Sorumlusu Sülay Hanım ve ekipteki diğer arkadaşları yeniden görmek çok güzeldi. Şahin Beyin eşi ile de bu arada tanıştık ve çok mutlu olduk.
Hava oldukça güzeldi.Tabi bu çok istediğimiz bir şeydi. Toplantımıza gelen birbirinden güzel insanlar ,heyecan umut- umutsuzluk birbirine karışmış bir halde konuşmaları dinlediler. Hafta sonu olması nedeni ile çiftler birlikte gelebilmişlerdi.
Toplantımızda Derneğimizi anlatmanın yanı sıra yeni bir uygulamaya başladık .Tüp bebek stresini nasıl aşabiliriz, Bu dönem içinde nasıl beslenebiliriz ve Tüp bebek tedavisine nasıl hazırlanırız konularında ayrıntılı bilgiler ,yurt dışında yapılan en son araştırma sonuçlarını veriyoruz. Bu bilgilendirme her seferinde daha da ayrıntılı olarak genişleyecek. Bunun için gerçekten çok heyecanlanıyorum.
Doç.Dr.Şahin Zeteroğlu ‘nun geldiğini duyan Çanakkale’den eski hastaları da toplantıya katıldılar. Bu bir doktor için her zaman

Doç.Dr.Şahin Zeteroğlu Tüp Bebek Tedavilerini anlattıonurlandırıcı bir olay oluyor. Çünkü yeni gelen ve tüp bebek tedavisi olmayı düşünen hastalar oluyor ve karşılarında sonuçlanmış vakaları görüyorlar. Bu tedaviye başlamaları için gerçekten tetikleyici bir olay oluyor.
Şahin Bey katılımcılara Tüp bebek tedavisi hakkında bilgilendirme yaptı tüp bebek tedavisine başlamadan önce yapılacaklar ile ilgilide bir dip notu oldu.”Uzun süre sağlıksız beslendiyseniz son bir ay iyi beslenseniz bu yumurta ve spermlerinizde çok büyük bir değişim yapmaz bunu unutmayın “dedi. Toplantıdan sonra da hastaların özel olarak sorularını ayrıntılı olarak cevapladı.

 

Bu toplantıda bir çok konuda konuklarla hem fikir olduk.

Tüp Bebek Tedavisine neden olan konular incelendi.

** Öncelikle kendi sağlığımızı düşüneceğiz,
** Sağlıklı beslenme konusunda farkındalık içinde olmaya çalışacağız
** Stresimizi en az düzeye indirme çalışmaları yapacağız.Bunu bu toplantıda öğrendik.
** En doğrusunu yaptığımız konusunda kendimize güveneceğiz.
** Asla ” Bu son” demeyeceğiz. Kendi motivasyonumuzu düşürmeyeceğiz.

Çanakkalede birbirinden  özel yeni dostlar edindik ve yeniden  en kısa sürede gelmek umuduyla İstanbul’a yola çıktık..

Bir sonraki toplantıda yeniden görüşmek üzere 🙂

Sevgiyle kalın.

Aliye Sibel Tuzcu,

ÇİDER Başkanı

 

 

 

 

 

 

..

Tüp bebek tedavileriniz için Doç.Dr.Şahin Zeteroğlu  doktor formu ile kendisine ulaşabilir , randevu alabilir ve Dernek indirimi ile daha uygun koşullarda tedavi görebilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ