Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Bizim Minik Bebegimiz Seni Bekliyoruz

Bizim Minik Bebegimiz Seni Bekliyoruz

 

Merhaba ben siznle hikayemi paylaşmak istedim…

Eşim ve ben Nisan 2000’de evlendik evlendiğimizde ikimizde 30 yaşındaydık. Önceleri çocuk için erkendi biraz maddi olarak kendimize gelelim dedik. Evlendikten 1,5 yıl geçmişti bir tatil dönüşü ben mantar tedavisi için doktora gittim doktor bana sizde yumurtla bozuklugu var dedi… Nedir o dedim bana kısaca siz adet görüyorsunuz ama yumurtanız gelişmiyor tedavi olursanız düzelir dedi.images (9)

Bende tedavi için istanbulun en bilinen doktoruna gittim. Benden ne bir test ne de baska bir sey istemeden sadece ilaç verdi su gün gelin bakalım dedi. Ama verdigi doz bende asırı uyarılama yaptı bu olay 2001 kasımı seker bayramı oldu cok agrım oldu cok acı çektim. Sonra güvenebilecegim tek insanı kuzeni aradım kendisi kadın dogum uzmanı bana ne yapmam gerektigini söyledi. Ondan sonra Ocak ayında onunla tedaviye basladık yavas ilerlyorduk bana ve esime testler uyguladı herzaman moralimizi yüksek tutmamızı sagladı. Önce haplarla denedik 4-5 kere hapı denedik olmadı. Bu arada benim kanallarım acıkmı diye bakıldı. Her sey normal gözüküyordu ama bir türlü tedavi sonuç vermedi. Artık aşılama yapılacagını bununda 3 kere denenecegini olmazsa mikro dedi. İlk aşılamaya gittim orada yatarken milyonlarca sey gecti aklımda anne olacagım bebegimi kucagıma alacagım ama hüsran oldu. Hiç ara vermeden ikinci aşılama için igneler oldum yine aynı yerde yattım… O ay da olmadı tam seker bayramının son günü tatil dönüsü hastalandım ama bunu bu sefer dert etmedim güzel bir tatil geçirmistim. Dönüşte doktora gittim ve bu ay tedavi istemiyorum dedim igneler ilaclar biraz dinlenmek istiyordum. Eşim o ay bana bizim randevumuz yokmu dedi bende bu ay balayındayız dedim takvime bakmadık gün saymadık. Geciktim ama hiç oralı olamadı zaten düzensizdi dedim test yaptırmayı istiyordum ama her testin sonunda hemşirenin gözlerime bakmadan verdigi sonuç raporunu bir daha yaşamak istemedim.

O gün işten eve 1 saat erken geldim köşedeki eczaneden ev testlerinden birini aldım. Kalbim küt küt atıyordu Testi yaptım banyoda bıraktım saat ayarladım 4 dakika gecmedi gittim testi elime aldım hamileydim.. Bidaha; bidaha baktım sevinçten koridorda zıpladım. Dışarı çıktım annemlere gidip söylemek tüm dünyaya bagırmak istiyordum yolda kostum güldüm ama önce eşime söylemek için eve geldim asansörde karşılaştık bana ışıldıyorsun dedi.Sende bi hal var yaramazlık mı yaptın dedi döverim diye takıldı bana bende ona eğer döversen bebegimizin canı acır dedim.

Kapıda kadı hamilemisin dedi evet dedim….. Şimdi 13.Haftadayım bebegimi ultrasonda gördüm o hali ile bile dünyanın en güzel bebegi benim için… Bizim minik bebeğimiz seni çok seviyor ve özlemle bekliyoruz… Annen-Baban

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ