lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Biz de Bir gün Savaşı Kazanacağız..

Biz de Bir gün Savaşı Kazanacağız..

Biz de Bir gün Savaşı Kazanacağız..

Biz de Bir gün Savaşı Kazanacağız.. Merhaba Sibel Hanım;

Uzun zamandır özlemle beklediğim bebeğime Allah’ımın izniyle kavuşuyorum derken “maalesef düşük başladı” cümlesini duydum, o anda sanki tüm dünyam karardı, her şey matlaştı. Hayat o kadar anlamsız, boş gelmeye başladı ki…

4 kere olumsuz aşılama tedavisinden sonra yaptırdığım ilk tüp bebek-mikroenjeksiyon tedavisinde sonucun “pozitif” olduğunu duymak sonsuz mutluluk vericiydi. “Şu an gebesin ama değerin düşük, o yüzden ilerleyen günlere bakacağız” demelerine rağmen o “hamilesin” kelimesi bile benim için inanılmaz bir mucizeydi.

Biz de Bir gün Savaşı Kazanacağız ..

Stresle geçen o uzun günler, iki güne bir yapılan tahliller… güzel yükselmiyor deniyordu ama bir umut beklemedeydim… 19. günüydü transfer olalı ve hafif bir kanamam gelmeye başladı, çok ağladım ama elimden bir şey gelmiyordu… Sadece dua ediyor, bekliyorduk. O gün yaptırdığımız tahlil sonucunu doktorumuza gönderdik… Telefonunu bekliyor, kalbimi ferahlatacak cümleler kurmasını diliyordum. Beklenen telefon gelmişti ama beklediğim kelimeler çıkmıyordu ağzından. Dış gebelikten şüphelendiklerini ve acilen hastaneye gitmem gerektiğini, gerekirse bir operasyonla alacaklarını söyledi. İnşallah düşüktür diyordu… Hemen yola çıktık, uzun bir yolculuktan sonra hastanedeydik. Yine tahlil yapıldı, sonuçlar alındı. Değerim düşmüştü, buna benim dışında herkes seviniyordu. Dış gebelik değildi ama düşük başlamıştı. Bir müdahaleye gerek yoktu ve kendiliğinden…. 21. gündü artık..

Donup kalmıştım… Fakat dış gebeliğin ne kadar tehlikeli olduğunu bana anlatan doktorum, “şu an üzülmekten çok sevinmeliyiz, senin için tehlikeliydi” diyordu..

Demek ki nasip değildi dedik eşimle.. ikimiz de birbirimizi teselli ediyor, içimizdeki üzüntüyü güya birbirimize belli etmemeye çalışıyorduk…

Bu olay henüz bir haftalık.. Eskiden nasılsak şu an da öyleyiz. Biliyoruz ki pes etmeyeceğiz. Biliyoruz ki biz de savaşı kazanacağız. Biz de şu an savaşa devam edenlerdeniz ama biliyoruz ki bir gün biz de “Savaşı Kazananlar” olacağız.

İçim çok dolu ama yüreğimdeki umut sönmeyecek.

Sizinle paylaşmak istedim.
Teşekkürler…
İm

 

 

Bizi facebooktan da takip edebilirsiniz.

 

 

 

Biz de Bir gün Savaşı Kazanacağız hikayesini okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler ;

Tüp Bebek devam edenler : Pes etmek yok ama çok yoruldum
Tüp bebek tedavisine devam edenler
Tüp Bebek Tedavisine devam edenler : Bu bölümdeki her şey o kadar tanıdık ki sanki kendi yazdıklarımı okur gibiydim.

Tüp bebek başarı hikayeleri

 

Tüm doktorların videolarını youtube  Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği kanalından  izleyebilirsiniz.

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ