lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayeleri: Biz de Başardık…

Tüp bebek başarı hikayeleri: Biz de Başardık…

Evet bizde başardık,dualarla ve inançla…Evlilikte 3. senemizi doldururken hala çocuğumuz olmamıştı ve tabi soluğu doktorda aldık. Eşimin hormonal tahlilleri ve ultrasonları yapıldı.Göze batar bir terslik yoktu.Tabii ki benim spermiogram testim yapılana kadar.O günü hiç unutamıyorum.Sonucum 5 milyon çıkmıştı.Doktorla görüştüğümüzde bizim normal yolla çocuğumuzun olması ihtimalinin % 3-5 civarında olduğunu ve tüp bebek önerdiğini söylemişti.Tabii doktorum bana varikosel ameliyatı önerdi ama düzelme ihtimalinin % 30 olduğunu belirtti.Boş yere bıçak altına yatmak istemiyordum.Ve hemen soluğu Gürgan Klinik tüp bebek merkezinde aldık.İlk kontrollerin ardından gereken planlamalar yapıldı.Ve bize en uygun zaman olan Mayıs 2002’de Lucrin kullanmaya başladık. Takip eden ilk adet tarihinin 3. veya 4.gününde yine soluğu Gürgan Klinik’te aldık.Burada yapılan ultrason ve tahlillerin ardından Gonal F uygulamasına başlandı.Yaklaşık 12 günlük uygulamanın ardından 10 tane yumurta oluştuğu gözlendi.Ve 12.günün sonunda yumurta toplama işlemi yapıldı. Aynı gün 10 yumurtanın tümü başarılı şekilde döllendi. 3 gün sonra transfer günü heyecanımız had safhadaydı.Transfer işlemine eşimle birlikte ben de katıldım.Hiç unutamam içeride tıpkı düğünümüzdeki ilk dans müziğimizle aynen Sezen AKSU çalıyordu.Ve doktorumuz Timur Gürgan Bey şakayla karışık monitörden seçin bakalım dedi ve 4 tane embriyo transfer edildi.Bu arada devamlı ama devamlı dua ettik.Ve her gördüğümüz insandan dua istemeyi ihmal etmedik.İnancımız her zaman tamdı ve sonuç;transfer sonrası 12 günün sonunda yapılan ilk beta HCG testimiz 500 IU/ml çıktı ikinci gün 1000 ve üçüncü günde 2000 IU/ml artık araştıra araştıra bunun ne demek olduğunu biliyorduk ama yine de Clinic’ten teyid ettirdik veee tam da transfer günü sabahı rüyamızda gördüğümüz gibi çıktı .Şu anda ikizlerimiz 16 haftalık ve bir oğlumuz bir de kızımız olacak…

Şunu da ekleyeyim www.cocukistiyorum.com’a üye olduğumuz ve belge götürdüğümüz içinde bizeindirim yaptılar. Bu nedenle sitenize ve derneğinize  çok teşekkür ediyorum.

Bütün dertli çiftlere en kısa zamanda Allahtan şifalar ve dermanlar diliyorum…

ÜYENİZ Sabır

 

 

 

Diğer tüp bebek Başarı hikayelerini okumak için burayı tıklayınız

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum  Formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ