lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Adet düzensizliği ve hamile kalınacak günler

Adet düzensizliği ve hamile kalınacak günler

Adet düzensizliği ve hamile kalınacak günler

 

Adet düzensizliği ve hamile kalınacak günler . Nasıl hesaplanabilir ?  Düzensiz adet görenlerin yumurtlama zamanını bilmesi ve kesin olarak belirlemesi oldukça zordur. Zaten yumurtlama düzensiz bir şekilde olduğu için adet görmesinde düzensiz olacaktır. Bunu kesin olarak anlayabilmeleri için eczanelerden alacaları eliza testi ile  idrar yolu ile yapacakları LH dediğimiz pik’ini ölçen cihazlar tespit edebilir ve anlayabilirler.

Adet düzensizliği ve hamile kalınacak günler

LH cihazları ile yumurtlama günü tahmini olarak anlaşılır ve hesaplanabilir.LH dediğimiz pik’i ölçen bu cihazları temin ederek düzenli şekilde yapılan idrar testleri ile kendi başlarına da  evde yumurtlama zamanı nın tespiti yapılabilmektedir. Fakat bu cihazların güvenilirliği % 100 değildir. Ancak vücut ısısı ölçümüyle bu cihazlardan yararlanmak hasta açısından kolaylık sağlamaktadır. Düzenli bir şekilde adet gören bayanlarda yumurtlama zamanını anlaması daha kolay hale gelmiştir.

 

Mesela adet gören bir bayan, adetin 1. gününden sonra diğer adet gününün 1. gününe kadar olan bölümde, örneğin gün sayısı 28 gün ise bundan 14 günü çıkararak yumurtlama zamanının hesabını tahmin edilir.Ya da 30 günde bir adet gören bir bayanda bu günden 14’ü çıkardığında geriye kalan zaman 16.gün veya 26 günde bir adet gören bir bayanda bu 12. gün zamanlarında yumurtlama zamanı olarak hesabını yapabilir.

Adet düzensizliği ve hamile kalınacak günler

Yumurtlama dönemine 3 – 4 gün kala gebe kalma şansı artar,yumurtlama zamanına 3 veya 4 gün kaldığında eşiyle daha fazla şekilde cinsel ilişki içerisine girebilir. Burada şunu da kesinlikle unutmamalıyız ki yumurtanın normal ömrü 12 ile 24 saat arasındadır. Bu sebeple sperm lerin bayanların kanalında canlı kalabilmeleri 4 yada 5 güne kadar sürebilmektedir. Bu nedenle yumurtlama zamanını ve süresini tespit etmeye çalışarak ilişkide bulunma süresini kısaltacaktır.

 

Yumurtlama dönemi değişik olan hanımlarda önce uzman kontrolünde ilaçlarla yumurtaların düzenli olgunlaşması sağlanabilir ultrason takibi ile  ilişki yöntemi ,daha sonra aşılama yöntemi bu yöntemlerde yararlı olamaz ise tüp bebek tedavisi yöntemi denenebilir. Uzmanımıza bu tedavileri danışmanızı öneririz.

 

 

Adet düzensizliği ve hamile kalınacak günler konusunu okuyanlar aşağıdaki konuyu da incelediler.

Hangi tedavilerden sonra tüp bebek yapılmalı 

 

Bizi Facebook’tan da takip edebilirsiniz.

 

 

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
BİR YORUM YAZ