lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

4.cü Acıbadem Kadın Doğum Günlerinde harika bir sürpriz yaşadık.

yonetim

4.cü Acıbadem Kadın Doğum Günlerinde harika bir sürpriz yaşadık

4.cü Acıbadem Kadın Doğum Günlerinde harika bir sürpriz yaşadık. Acıbadem Hastanelerinin Acıbadem Kadın Doğum günlerinin dördüncüsü geçtiğimiz hafta Cuma ,Cumartesi ve Pazar Günleri yapıldı. Son derece başarılı geçen toplantıya geçtiğimiz yılların en kalabalık katılımı gerçekleşti. 1400 doktorun katıldığı bu büyük organizasyonun açılışını  her yıl olduğu gibi Seda Akgül yaptı. Zayıflaması ve yeni programı ile son günlerin en konuşulan hanımı olan Seda hanımla görüşme imkanım da oldu ama bunu sonra yazacağım. Başlığı sürprizimiz için attım şimdi sonunu getirmem gerekli. 🙂

Kongre katılımcıları kongrenin salonuna girdikleri zaman  giriş yaptıkları zaman kimlik bilgilerini doldururlar ve  boyunlarına isimleri , program ve yemek kartları da olan kimlikler verilir. Sabah erkenden kongre salonuna giriş yaparak kaydımızı yaptık. Resepsiyonda görevli olan hanım “Kaydınızı yaptıktan sonra en altta bir kupon var onu çekiliş kavanozuna atın” dedi “çekiliş olacak.” Dedi. Tamam dedik her zaman biz çekiliş yapacak değiliz ya birde biz çekilişe katılalım. Gülüşerek ikimizde adımızı yazıp koyduk ve standımızı düzenlemek için salonumuza geçtik .. Hemen masamızı düzenleyip açılış salonuna geçtim.

Seda Akgül açılış sunumunu yaptı . İlk toplantıda henüz bir kaç yıl önce 80 katılımcı doktor ile son derece kendi halinde başlayan kadın acıbademgunleridoğum günlerinin katlanarak büyümesini  ve 4.cü yılında nasıl 1400 kişiye ulaşarak resmen büyük bir kongre haline gelmesini anı videosu ile paylaştı. Büyük emek ve özverinin sonuçlarını görmek elbette çok onurlandıran bir durum. Daha sonra Acıbadem Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Mete Güngör sahneye geldi “her açılışta olduğu gibi bu açılışımızda da Iphone ve Ipad çekilişimiz olacak. Kimlik kayıtlarınız içinden 6 kişiyi çekeceğiz dedi ve çekmeye başladı. 3 doktor hanımın adı çekildi ve sırayla geldiler ve  telefonlarını aldılar. Daha sonra bir isim çekildi salonda ses çıkmadı ismi çıkan yoktu.

Prof.Dr.Mete Bey” Salonda olmayan şansını kaybetmiş oluyor. Sadece bu salonda olan arkadaşlarımıza bunu verebiliriz” dedi ve ismi kenara koydu. Sonra başka bir isim çekti o da salonda yoktu.. Allah Allah…. İnsanlar neden adlarını yazıp sonra gelmezler yada katılmazlar hiç anlayamıyorum. Nurayın ismi cıkarsa ben kalkarım diye düşündüm. Ya da ister misin başka çektiği isimlerde çıkmasın simdi benim adım çıksın ? diye düşündüm. Ha ha ha olmaz öyle şey…

Tekrar çekti. Gene salonda o ad yok… Haydaaa  ..Herkes nefeslerini tutmuş bekliyor.Çekilen isimlerin çıkmaması herkesi umuda düşürdü şimdi benim adım çıkabilir diye bekliyorlar . Bizim Nuray ile ismimiz de eminim en altta idi çünkü geç kalabiliriz diye çok erken gelmiş ve nerdeyse ilk kişiler olarak kaydımızı yaptırmıştık. En altlara kadar nasılsa karıştırmazlar diye düşündüğümden böyle bir şeyi hiç de düşünmüyordum ama gene de ah keşke çıksa ne olurdu sanki oluyor insan  🙂 .

Bir isim daha çekti Mete Bey “ Aliye Sibel Tuzcu “… Bir an söylediklerini kavrayamadım. İsim tanıdık ama o kişiden benim adım çıkamaz diye düşünüyorum.Öyle ya şimdiye kadar hiç bir yerden bir şey kazanmadım ki ben?..Nasıl olur.?  Benden hiç ses çıkmayınca Mete bey “Yoksa o da mı yok ?“dedi.. Öyle sorunca birden kendime geldim.İki elimi havaya kaldırıp “buradayım, buradayım “diye seslendim sahneye hızla geçtim.

Aman Allahım ne mutlu bir andı anlatamam. Seda Akgül ve  Mete bey beni tebrik etti ve elime ufak bir kutu dışı ufak ama içi büyük Iphone 6S  kutusunu verdi.  Mete Beyden mikrofonu alarak “ Bu hediyeyi Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER olarak alıyorum. .Kura çekilirken adları okunanlar salonda olmadığını gördükçe Allah biliyor ya  bir de bana çıkıyor mu diye aklımdan geçiriyordum ama adım okununca inanamadım .Şu an burada olduğum için çok mutluyum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedim.

Iphonum elimde yerime dönmek İnanılmaz büyük bir keyifti. 🙂  Hem milyonlar versem 1000 kişinin olduğu bir salonda derneğin adını tek tek kimseye söylesem bu kadar ilgi olmazdı ama böyle bir anda herkes hem derneği tekrar hatırladı hemde beni tanıdı.  Allahın büyük bir lütfu oldu. Açılıştan sonra Nuray ile birlikte derneği tanıtım için ve standlardaki firmalarla tanışma iletişim kurmak için gezdiğimiz bütün stantlarda herkes siz o Iphonu kazanan bayan değil misiniz. Çok tebrikler sözü ile karşılaştım. Hiç yeniden kendimi tanıtmak gereği olmadı hemde çok hoş bir konu ile söze başlamış olduk.

Çok sevgilerimle

Aliye Sibel Tuzcu
sibelt@cocukistiyorum.com

 

 

Bizi instagram ve facebook tan da takip edebilirsiniz.

..

4.cü Acıbadem Kadın Doğum Günlerinde harika bir sürpriz yaşadık konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da okudular ;

ÇİDER – Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği

Sosyal Medya ÇİDER grupları tam liste

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ