lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Bu yaşananlar bize ne öğretiyor ?

yonetim

Biz ölmüyoruz ama ruhumuz ölüyor uzun zamandır. Günaydın diyemiyorum artık çünkü gün kara kara çıkıyor. Sabahları cıvıl cıvıl umut yazıları koyamıyorum çok istesem de. Güler yüzlü resimler yayınlamıyorum.Zaten ne çekebiliyoruz nede içimizden geliyor artık. Oysa ne kadar ihtiyacımız var umutlara..Allah’tan Ankara da Kızılayda ölenlere rahmet,ailelerine sabır ,geride kalanlara uzun ömürler diliyorum.
Hep acı acı haberlerle yatıyoruz ve kalkıyoruz. Ankara da, Türkiye’nin her yerinde tanıdığım tanımadım tüm sevdiklerim için endişe içinde yatıp kalkmak çok kötü. Ya ölenler  ya onların aileleri… Duydukları acıyı bile düşünmek beni perişan ediyor. Doğduğum ,doyduğum ve sevdiklerimi emanet ettiğim şehre ne oldu böyle.? Bir an önce bitsin bu savaş bu gerginlik,bu acılar ,bu ölümler Allahım diye dua ediyorum hep. Ama alınacak dersler var demek ki daha bitemiyor bir türlü. Kimin daha ders alması gerekiyor, daha ne kadar sabretmemiz gerekiyor bu ölümlerin bitmesi için Allahım diye soramıyorum isyan etmiş olmamak için. Biz ders aldık, ama daha almayanlar var demek ki ne yazık ki. Halbuki acıyı tek ruh olarak çekiyoruz. Tekten var olduk birisi ölünce hepimizden bir parça ölüyor. Bunu binlerce yıldır okuyoruz ama neden hala anlaşılamıyor ?
Terör kötü bir şey, Terörle bir şey elde edilemez. Ancak öfke elde edebilirsiniz. Bu bir derstir.
İnsanca birlikte yaşamak mümkün. Binlerce yıldır zaten bunu yapmıyor muyduk? Şimdi ne oldu bize? Neden kötülerin elinde oyuncak olduk. ? Sağduyu neden gelip gelmedi? Bu bir ders sorusudur?
Çocuklar,kadınlar ve günahsız bir çok insan ölünce biz  daha bir insan mı olduk..? Bu bir derstir.
Binlerce aile ve çocuk daha iyi bir yaşam için denizlerde boğulunca insanlığımıza bir şeyler daha mı eklendi.? Bu bir ders sorusudur. Avrupa bu dersi alıyor mu acaba ?
Gençlerimiz, yavrularımızı öldürtmek için mi doğurmaya çalışıyoruz ,yetiştiriyoruz? Nasıl bir dünyaya geliyorlar ? Düzeltmek için elimizden ne gelebilir?
Onları yetiştirirken ve okullara gönderirken verilen emekler ne oluyor? Bebeklerimizi çok büyük hayallerle doğurmuyor muyuz?. İyi insan olsun,çevresine ,vatanı için hayırlı bir şeyler yapsın diye yetiştirmeye çalışıyoruz ,durup dururken bir bomba yok etsin diye değil ,bir kaza kurşunu ile ölsün diye değil. Neden bu hale geliyoruz neden? Kim dersine çalışmıyor kardeşim ?

Allahtan ölenlere rahmet,ailelerine sabır ,geride kalanlara uzun ömürler diliyorum.

Sibel Tuzcu

 

 

 

 

Tedavilerinizi için ÇİDER i arayın daha uygun koşullarda tedavi görün

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ