Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Vajinismus Yüzünden Başıma Gelmedik Kalmadı

Vajinismus Yüzünden Başıma Gelmedik Kalmadı

Ben 33 yaşında 12 senelik evliyim. Evliliğimin ilk yıllarında başladı bütün terslikler.İlk terslik ilişkiye girememekti
gerçi hala da devam ediyor ama neyse oda birşey değil artık. Gitmedik doktor psikolog psikiyatris ve hacılar hocalar kalmadı. Sebep korkmam vaginismus teşhisleri ve daha neler neler ve hakaretler..

İlk önce kızlık zarın kalın ameliyat dediler oldum. Bu arada hamile kalmamla ilgili bir problem yok denildi hatta yumurtlaman çok mükemmel bile dendi neyse Ameliyat oldum ameliyat sonrası deneme çıt yok bir de doktor bana narkoz altında bile çok kastın kendini zorlandım dedi. Aradan bayağı bir zaman seneler geçti adet düzensizliği başaladı doktora gittim kist var dendi bu arada bayağıda kilo almıştım ve ağrılarım şiddetliydi. İlaç tedavisi soldaki kisti eritti fakat sağ yumurtalıkta kistim 7 santime ulaştı ve ameliyat kesinleşti. Fakat maddi imkansızlıklar yüzünden laparaskopi değil de açık ameliyat olmak zorunda kaldım. Bu arada doktorlarla 3 -4 kez narkozla muayene oldum çünkü acı duymamdan dolayı muayene uyanıkken olamıyorum tabii bu arada aşağılanıyorum hem doktorlar hemşireler ve yakınlarım tarafından. Ameliyatı oldum doktor cocuk için aşılama yaparsak 1 sene sonra hamile kalırsın herşeyin mükemmel dedi. Sormayın ne kadar umutlu ve heyecanlıyım. Bir müddet sonra aşırı kilo alma kıllanma ve terlemeler başladı doktora söylüyorum kuruntu yapıyorsun ama çok istersen tahlil yaptır ama bence birşeyin yok diyor. El ve ayaklarımda şişme olunca dayanamadım ve dahiliyeye gittim ve bir de hormonlarım için test yaptırdım. Sonuç menapoz bütün dünya başıma yıkıldı. Gittiğim hastanenin kadın doktoruna uğradım muayene olamamadan dolayı bir de dalga geçti ki ben orada kriz geçiriyorum hiç oralı bile değil. Doktorumu arayıp durumu anlattım şasırdı 3 ay ilaç kullandırdı bir test ve durum aynı yapacak bir şeyim yok hadi güle güle.

Bu zaman zarfında neler yaşadığımı kocam dahil kimse bilemez. Bir müddet sonra bir başka doktora gittim menapoz kesin ama vagina kapalı olduğu için ameliyat dendi ve oldum. Ameliyat sonrası alındı denilen kızlık zarının hala dn bozdum dedi. Ve ameliyat sonrası muayene olabiliyorum ve korkmadan ama ilişki gene yok problem eşim. Doktor tedavi olun dedi ama eşim önemli değil biz alıştık dedi. Şimdi soruyorum böyle duyarsız ve mesleğini karalayan doktorlara bunca yılım ve yumurtalıklarım heba oldu. Hep vaginismus teşhisleri yüzünden ki öyle bir durum yok yaşadığım ve aşağılanmalar. Bunların hiç hesabını verecekleri zamanın bir gün geleceğini düşünmediler mi? Ama umut ediyorum ve edeceğim bir müddet önce yumurtlama meydana geldi fakat takip eden ayda yumurtlama yoktu. Ve ben ümit ediyor vediyorum ki; kayadan ot bitiren Rabbim elbet benim de kuruyan yumurtalıklarıma can verir bu umutla toplu iğne başı kadar görünen ışığımla yaşayacağım son nefesime kadar. Çünkü ben de ana olamayı ana gibi kokmayı istiyorum

Teşekkürler
MO

 

Vajinismus sorununuz icin Op.Dr.Süleyman Eserdağ   ÇİDER formu ile iletişim kurabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ