Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayeleri : İmkansız diye bir şey yok .

Tüp bebek başarı hikayeleri : İmkansız diye bir şey yok .

Daha önce savaşa devam edenler bölümünde yazmıştım ” Savaşı kazananlar bölümünde bir gün adımı görebilmek ümidiyle” diyerek başlayan yazıma.
Allahım dualarımızı duydu ve bize de bir evlat nasip etti çok şükür.
Doktorumun dediği gibi minik bebeğim mucize bebek.Türlü imkansızlıklar , bitmeyecek hastalıklara rağmen 4 aylık hamileyim ve minik kızım çok sağlıklı.
Bu uğurda çok para harcadık,çok borçlandık ,çok acı çektik, çok yıkıldık ve çok kişiye açıklama yapmak zorunda kaldık yıllarca.Ama inanır mısınız gittiğimiz birçok doktor (ki gerçekten hatırı sayılır isimleri tercih ettik çünkü paramız yok bir daha deneyemeyiz olacaksa en iyi doktorla olsun diye.) bizim soranlara yaptığımız açıklamaların yarısını bile yapma gereği duymadılar bize. 

-Dr:        ” Tüp bebek yapılacak hemen başlayalım”

-Sonuç:     Negatif

-Sebep:     Yok

-Dr:          “Bizde anlam veremedik şansınız yüksekti oysa neyse bir dahakine”

Kim bilir kaçımız yaşamışızdır bu anları.Biz 8 yıl savaştık paramızda yoktu,sağlığımızda (ben 3 yıldır karaciğer hastasıyım vücudum dokularını reddediyor) .Ama anne baba olmak hakkımız değil miydi.Vücudum bu isteğimi de reddetmiyordu ki.
Evlat edinmeyi düşündük. Aileleri bu fikre alıştırıp sonrada başvuru yapacaktık.Ama doktorumun son bir kez tüp bebek deneyebilirsin demesi üzerine bir kez daha dedik ve denedik.
Yeni doktorumuz bizim müşteri değil de bebek özlemi çeken insanlar olduğumuzun farkında olarak konuştu bizimle ve bize “sizin çocuk sahibi olmakta bir engeliniz yok biyolojik olarak sağlıklısınız”  dedi. Kulaklarımıza inanamadık gittiğimiz onca doktor tüp bebekten başka çareniz yok demişti.Evet artık olabileceğini biliyorduk ama bu kadar zaman olmadığına göre açıklanamayan kısırlık sınıfındaydık ve artık gerçekten tüp bebekten başka çare yoktu.Denedik tabiki , sonuç hüsran .Hayatımda belki hiç ağlamadığım kadar çok ağladım, hayal kırıklığım çok büyük olmuştu.2007 Aralık ayıydı.
Aralıktan sonra bir daha regl olamadım hastalığıma bağlı olduğu düşüncesiyle umursamadım ama 2 ay gecikti çok halsizdim, midem çok bulanıyordu ve her şey berbat kokuyordu.Evet yine hastalığım atağa geçmişti kesindi , hemen karaciğer enzimlerime baktırdım .Hiç olmadığı kadar iyiydi.Peki  bana ne oluyordu.Eşimin ısrarıyla gebelik testi yaptım negatif ya sonuca bakmaya bile tenezzül etmedim.Ama pozitifti.İnanılmazdı evet hamileydim.Üstelik doğal yoldan.
Ağlamaktan ne yapacağımı bilemedim ve doktorumu aradım ayrıntılı kan testi istedi.Sonucun çıkması 1-2 saat sürdü ama bizim için 10-20 yıldı sanki. Eveeeeeeeet 7 haftalık hamileydim.
Allah’tan hep sağlıklı ve hayırlı bir evlat istedim her gün binlerce kez.Bir de kız olursa bütün dünya benim oldurdu.Artık bütün dünya benim olmuş olmamış hiç umurumda değil minik Eylül’ümü Allahım bizden ayırmasın yeter.
Umudunuzu asla kaybetmeyin, imkansız diye bir şey yok yeter ki isteyin Allah öyle büyük ki küçücük kullarının ona açılan ellerini hiç geri çevirmiyor.

ÖH.

 

 

..

Tüp bebek tedaviniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ