Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

“Tüp bebek tedavisinde başarısız olmaktan sizin kadar korkuyoruz.”

yonetim

Hafif yağmurlu bir İstanbul sabahı ezanla birlikte sevgili Halkla ilişkiler ve toplantı koordinatörümüz Türkan ‘la Afyon’a doğru yola cıktık. Bayram öncesi otobüslerde yer bulabilmek icin günlerce yer bulmaya çalışmıştık ama bulamamıştık .Seyahat öncesi bu bize epey bir heyecan yarattı.Bizde gözümüzü kararttık ve arabayla gidip gelmeye karar verdik. Aman iyi ki öyle yapmışız ne rahatmış Otobusun 7.5 saatte gittiği yolu 5.5 saatte keyifle gittik. Şöförlerimiz çok dikkatli hem de iki taneydi.

Sabahın soğuğu ve donukluğu Afyon’da yerini sıcak güneşli bir güne bıraktı. Şehre girmeden önce Özdilek ın açmış olduğu büyük alışveriş merkezini ve karşısındaki büyük AVM yi görünce sevinçle gülümsedim. İçimden bütün şehirlerimiz aynı yurt dısındaki gibi birbirinden güzel alışveriş merkezlerine sahip oluyor diye mutlu oldum.Çok moderndi. Toplantı Salonumuzda şehrin tam ortasındaydı. Bizi Kent Konseyinden Çiğdem Hanım karşıladı.Çok güler yüzlü ve çok genç bir hanımdı. Hemen dokümanlarımızı ve bilgisayarımızı yardımıyla yerleştirdik. Afyon’un belli başlı bütün gazetecileri ve tv muhabirleri oradaydı. Belediyenin basın sorumlusu bey hepsi ile teker teker ilgilendi. Basın bültenlerimiz dağıtıldı. Timur Bey geldiğinde de basınla kısa bir görüşmeden sonra hemen toplantıya geçtik. Çider olarak açılış konuşması için sahneyi eldım ve bir kişiden bin kişiye sonra binlerce kişiye ulaşma hikâyemizi anlattım. Bu herkesin hoşuna giden ve herkesin kendinden bir parça bulduğu bir hikaye olduğundan ilgiyle dinlendi. Külkedisinin prenses olma hikayesi gibi neyle kaşılaşacaklarını bilmeden salona gelen anne adaylarının sunumda her anne olan üyenin resmini gördüğünde sırtları daha bir doğrulup dikleşiyordu.Kendileri ile ilgili güven tazelediler,daha önce kendin çaresiz sanan ama daha sonra doğum yapan her üye ile yeniden doğdular.Mutlu oldular.

Prof.Dr.Timur Gürgan Tüp bebek tedavileri konusunda yapılan projelerinden bahsetti ve tedavilerle ilgli bir çok cesur konuya girdi.Hastaların karşılanması ,tedaviler ve tedavinin sonucunun açıklandığı gün hissettiklerinden en az hasta kadar heyecanlı ve korku dolu olduklarından,hasta ile benzeri şeyleri paylaştıklarından ama bunu asla hastaya yansıtamadıklarını anlattı. Sizin kadar bizde korkuyoruz başarısız olmaktan dedi. Her gittiğiniz doktorun sizi muayene ettikten sonra “bu sorununuzu halledecek bir merkez tanıyorum” demesine çok inanmayın bir ihtimal merkezle anlaşma yapmışta olabilir, bir başka yerde tedavini şeklinizi onaylatın dedi.

Belediyelere Kent Konseyine ve İl Kadın Kollarına da “ Büyük projeler yaparken sivil toplu kuruluşlarını unutmayın, birlikte daha güçlü ve akılda kalıcı faaliyetlere imza atabilirsiniz” dedi. Konuşmasından sonra çok alkışlandı.Afyon Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Ökten Timur Beye bir buket çiçekle teşekkür etti .Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği olarak Afyonda yaptığımız toplantıya duyuru desteği veren Ayfer Hanımla Ak Parti il Kadın Kolları başkanı Hatice Dudu Öksele bir plaketle teşekkür ettik. İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Hanım şimdiye kadar Katıldığım en ilginç toplantıydı ,tüp bebek konusunu bu kadar bilmiyordum dedi. Anne adayları ile toplantı sonrası uzun uzun konuşup dertleştik.

Toplantı sonrası bir saate yakın Afyon’un merkezinde kah yürüyerek kah arabamızla küçük bir gezinti yaptık. Minik dükkanlar caddede iç içe çok samimi ve keyifliydi. Ben çok sevdim Türkan’da öyle.Türkiye’nin her köşesini çok beğeniyorum yurdum insanını da dedi Türkan. Nereye gitsek son derece dürüst ve güler yüzlü insanlarla karşılaşıyoruz. Esnaf güler yüzlü ürünler mis gibi ve her yerde birbirinden ilginç şeylerle karşılaşıyorsun daha ne olsun..Yaptığımız iş doğru karşılaştığımız insanlar doğru Allah şaşırtmasın dedik.

Sevgilerimle

Sibel Tuzcu

 

Tüp bebek tedavileriniz için ÇİDER  Danışma Formunu doldurun

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ