lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Adını bile belirlemiştim

Adını bile belirlemiştim

Adını bile belirlemiştim

Merhaba Sibel hanım,

Biraz evvel sitenizde gezinti yaptım. Yeni bilgileri okudum. Çok güzel. Hele şu kucağınızda kızınızla olan resminiz inanın bana ne kadar huzur veriyor bilemezsiniz. O resme baktıkça inanıyorum ki ben de birgün muhakkak çocuğu kucağıma alıp sizin gibi sevgi ile kucaklayacağım, sarılacağım. Buna eminim. Muhakkak bir gün olacak.

Sibel hanım bu ay tedaviye başlayacaktım. Doktorumla da görüştüm. fakat ilaçlar hastane, yol, konaklama derken bu işin altından pek kalkamıyacağımızı farkettik. En önemliside artık hergün düşünmekten strese giriyordum. Fakat eşimin bu konuda bana yardımcı olmaması beni çok üzüyor. Bazen sitenizde sohbet ettiğim bayanlara bakıyorum imreniyorum ve hatta hiç kıskanç olmamama rağmen eşlerinin kendilerini desteklemesini gerçekten kıskanıyorum. Buda beni devamlı strese sokuyor. sorun bende olması gerçekten eşimin bana tavır alması beni mahvetti. Üstelik eşimle mutlu iken ailesinin dolduruşu ile yaşadıklarım beni mahvediyor. kayseri çok berbat ve dedikocu bir şehir.

Eşim beni sevmesine rağmen ailesine çok bağlı, fakat ailesi çok kötü insanlar. Onlar insanlığa değil paraya önem verirler. Duygular onlar için bir hiçtir. İnsanların beni gösterip çocuğu olmuyor demesi beni çok üzüyor. Sizin gibi Nilüfer gibi bir gün çocuğumu kucağıma alıp koklamayı öpmeyi o kadar çok istiyorumki Kız olmasını çok istiyorum. Kız olursa ismini bile düşündüm. ismi KUSEM olacak. Çok değişik bir isim fakat benim için anlamı çok büyük. Bazen kusemle konuşuyorum. Belki gülüyorsunuz daha olmayan belkide hiç olmayacak bir çocukla konuşulurmu diyorsunuz.

Fakat ben bir gün bunları aşıp koklayacağım günlerin muhakkakki olacağına inanıyorum. Kızımın saçlarına takacağım süslü tokalardan tutunki kırmızı sevimli ayakkabılarından badilerine şampuanına kadar… herşeyini düşünüyor alacaklaımı sıralıyor giydiğini düşünüyorum. eşim iki ay önce ailesinin 4 yıldır baskısından bıkıp eşyalarını alıp gitti. Çocuk yüzünden terketmesi beni mahvetti. Çünkü eşimle aramızda çok büyük bir problemimiz yoktu, fakat çocuğumun olmaması nedeniyle gitmesi çok acı geldi. Üstelik daha benden ayrılmadan yeni bir bayana bakmaları çok acı geldi. Eşim evden gitti. fakat ben evimden ayrılmadım. Ailem yanlarına gitmemi istedi. Fakat ne olursa olsun yalnız başıma ayakta kalmaya çalışmalıyıdım. Yıkılmamalı daha dik ayakta durmalıydım. Fakat evde girip çıkarken duvardaki düğün resmi hatıralar beni yıkıyordu.

Hiç unutmuyorum bir gün işten geldim. Kulağıma da bu arada birçok laf söz geliyordu. Eve geldikten sonra önce albüme bakıp anılara daldım. sonra KUSEM’e aldığım Dolaptaki çocuk çıngırdağı ve oyuncağına bakıp ağladım. Ama ne ağlama. Haykıra haykıra ağlıyorum. Çok acı gündü. eşim arkadaşları ile haber gönderiyor. gelmek istiyordu. fakat birtürlü hazmedemiyordum çocuk için beni bırakmasını. Bir ay ayrı kaldım. 1,5 ay sonrası da eşimin bayağı pişman olduğunu görüp dönmesine izin verdim. Çünkü bizim bir problemimiz yoktu.

Gerçi birazda kayınvalidemilere inat dönmesine izin verdim. Çünkü onların amacı zaten bizi ayırmaktı ve kesinlikle barışmamızı istemiyorlar ve hemen boşanmamız için ellerinden geleni yapıyorlardı. Daha öncede görümcemi boşatmışlardı. Oda kendi yuvası yıkıldığı için bize destek olması gerekiyorken ne mantık bilmem kendisinin yuvası yıkılmış bizimkide yıkılmalı idi. Değişik bir mantık işte. neyse şimdi eşim yanımda ağzıyla çocuğun önemli olmadığını söylese de davranışları öyle değil. üstelik bunu da bayağı belli ediyor. Çocuğu olan arkadaşlarımızın çocuklarını ben severken o çok acaip bir şekilde kıskanıyor. Bunuda bana da çevreye de bayağı belli ediyor. Ayrıca bu konuda yapılacak harcamalarımızın bizi ne kadar zorlayacağı ile ilgili çok konuşuyor.

Evet  bizler memur insanız. Bunun altından kalkmamız biraz zor olacak fakat 5-6 yıl zorlanırız sonra biter. Biraz da daha önce rahatsızlığım yüzünden bayağı masraf olmuştur. Bir yıl endometreus kist + myom için tedavi oldum. Sonra 4 operasyon geçirdim. kist ve myom devamlı yeniliyor. aslında ta geçen aydan yaptırmam gerekti. Bu ay dedim yine olmadı. tamam bir yıl sonra olsun fakat rahatsızlığım yeniliyor ve korkuyorum ki bunlar tümüyle yumurtalığıma zarar verecek ve hiçbir şansım kalmayacak. zaten bir tanesi ameliyattan sonra mahvolmuş diğerindede kanal yapışık.

Saygılarımla,
Kızınızı benim için sımsıkı sarılarak öpün lütfen.
Her şeye teşekkürler

 

 

Bizi instagram ve facebooktanda takip edebilirsiniz.

 

 

Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler

Tüp bebek yaptıranlar ;Bedenimle Savaşmayacağım

 

 

 

 

Çocuk İstiyorum formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ayhan Yılmaz dedi ki:

    Kusem bin Abbas (ra) sahabedendir.Yani Kusem Erkek sahabedir.Erkek yeğenimin adı Kusem Abdullah … Erkek çocuklar için Kusem güzel bir isim.

BİR YORUM YAZ