lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kayseri’de günlük güneşlik bir günde çok hoş bir toplantı yaşandı.

 

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği için toplantı yapmak ,kendisi duyurmak ve gelen kişileri tüp bebek tedavilerinde bilinçlendirmek çok önemli bir faaliyet.Bu durumlarda en önemli sorunumuz yeterince duyuru yapabildik mi ,herkes duydu mu katılım olacak mı şeklinde oluyor.

Geçen hafta Salı günü değişik bir yöntem denemeye karar verdim. Aslından bunu her zaman kendi içimde yazıyor ve millet ne der diye açıktan yazmaya ve söylemeye utanıyordum. Ama birden fikrimi değiştirdim.

Salı gününden itibaren bulabildiğim her köşeye “ Cumartesi günü Kayseri de hava günlük güneşli olacak diye yazıyordum ve günlük güneşlik bir havada Kayseri’ de toplantı yaptığımızı gözümde canlandırıyordum. Hatta üyelerimiz Sibel Hanım burada hava kapalı üstelik kar yağıyor umarım istediğiniz gibi olur ama çok ümitlenmeyin diye beni olası kötü bir duruma hazırlamaya çalıştılar. Ama o kadar inanmıştım ki hayır güneşli, olacak diye direttim hava durumuna da bakmadım,benim gözümden günlük ve güneşlik hava silinmedi. Valla ben yaptım demeyeceğim artık o kadarı da fazla J ama bir gün önce hava kapalı olan Kayseri Cumartesi günü günlük güneşlikti aman ben de ne kadar mutluydum anlatamam. Bu mutluluk elbette toplantıya da yansıdı. Toplantıya ilginin olması,salonun dolması ve Belediye deki dostlarımızın ilgisi,üyelerimizin gelmesi,doktorumuzun çok güler yüzlü olması ve konuşmalarındaki samimiyet ve bunu izleyenlere aktarması bu mutluluğu kat be kat artırdı.

2000 yılından bu yana Derneğe üye olan ve 4 yıl önce bebek sahibi olan Levent ve Sevinç çifti bu dönemdeki sıcak dostluk ilişkisini anlatırken sanki her şeyi yeniden yaşadılar. Forum ve site nicki ile F_S_Ö ve simay,nazan toplantımıza renk kattılar.Onları canlı canlı karşımda görünce çok mutlu oldum. Artık yazıların arkasında olmak istemiyorum. S_F_Ö tam bir esmer güzeli yüzü ne kadar anlamlı ,Ayşemm keza öyleJ nazlı nazlı konuşuyor. Nazan ,Simay o da ayrı bir hoş.  Ayiem ve S_F_Ö ile hep birlikte resim çektirdik. S_F_Ö kendi elleriyle yaptığı Ebru üzerine Bismillahirahmanirahim” hat yazısını hediye etti.Ne özenle yapılmış tek kelime ile  bayıldım.İstanbul’a döner dönmez Derneğin en mutena yerine Çider’e verilen teşekkür plaketlerinin arasında yerleştirildi.

Sabah gittiğimiz ana cadde üzerindeki turuncu cafe de yapılan kahvaltı İstanbul’da 20 TL ye alabildiğiniz kişi başı kahvaltı setini burada 4.90 dan alabilmek zaten ayrı bir mutluluk.Aaaa… diye şaşırarak baktık fiyatlara o ne kadar? bu ne kadar ? diye sorduk.Aman Allahım İstanbul’da biz ne kadar kazık yiyoruz diye hayıflandık..

Toplantıdan sonra doktorumuz bizi özellikle Kayseri mutfağı olan bir restorana götürdü.Toplantı heyecanı hiçbirimizin içinde henüz dinmemiş bir çok şeyi yeniden yeniden anlatıp heyecanlanıyor keyifleniyoruz. Doktorumuz toplantıya gelirken bu havada İnşallah 30 kişi en azından gelirde moralimiz bozulmadan toplantı yaparız diye düşündüğünü söyledi, ama salon dolu olunca çok mutlu oldum tabii . İnsan o zaman daha da bir keyifli anlatıyor ne anlatacaksa dedi.” Bizim içinde öyle bizde bizi tedavi eden doktorlarımıza çok özen gösteriyoruz. Mutlu doktor hastalar için daha çok çaba harcamak ister iki tarafta mutlu olsun istiyoruz “dedik..Güler yüzlü doktor olmanın bizim için önemi çok büyük.” Doktor güler yüzlü ve ilgili olunca hasta da doktoruna ve yapılacak tedaviye güveniyor. İlaçlarını güvenle alıyor bedenen daha teslimiyetçi oluyor.Psikolojik olarak olumlu düşünce ile başlanınca süreç daha olumlu devam ediyor ve çoğunlukla da önemli bir sorun yoksa pozitif sonuç alıyoruz dedik. Çok haklı buldu.

Restoranda bir kaşıkta 40 mantının olduğu mantıdan ve çay kaşığı sapı kadar ince (çünkü ölçtümJ) ikram ettiler. En emek yarabbim .Allah götürenden de ,o yemeği yapandan da razı olsun

Dr.Turgut Bey “yemekten sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz “diye sorduğunda bir taksi çağırıp kısa bir Kayseri turu yapmayı düşünüyoruz diyince size bir araba ve arkadaş vereceğim o sizi istediğiniz yere götürür dedi.
Buranın sucuk pastırması meşhur gerçek sucuk pastırma görebilecek miyiz diye sorduk. Öyle emekle elde yapılmış olanın görmek istiyoruz fabrikasyon değil. Öyle ya gerçek anlamda “Köyden indik şehre “ pozisyonundayız.

Merkezden bir araba geldi ve genç bir şöför arkadaş İsmail bize eşlik etmesi için görevlendirildi.
İsmail harikaydı J ve de ayrıca çok misafirperverdi ,Bizi kısıtlı zamanda hemen bütün Kayseri’yi göstermek istiyor.”En güzel yerleri göstereyim ki gene gelin “ diyor .Toplantıyı başından sonuna izlemiş ve bizi sevmiş besbelli, bizde onu çok sevdik.Erciyesin eteklerine götürdü bizi yukarıya kayak yapılan yere kadar gittik ve Türk kahvesi ikram etti. Sonra Kayseri’yi gece kuşbakışı görebileceğimiz Talas ‘a gittik tepeden harika manzara vardı. Hava açık havada yıldızlar .. çok güzel bir geceydi. Ama her şeyin bir sonu vardı tabi. Bizimde İstanbul’a dönme zamanımız gelmişti.Yorgun ama mutlu İstanbul’a döndük.İnsallah en kısa zamanda gene gitmek nasip olur.

Kayseri diyince günlük güneşlik güzel bir hava ve güler yüzlü sıcacık insanlar geliyor şimdi aklımaJ

Sevgilerimle..
Sibel Tuzcu

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşın.

 
  •   
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ