lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kahramanmaraş’a sonsuz teşekkür ediyorum

yonetim

İstanbul’dan sadece birkaç kilometre çıktığınızda Anadolu topraklarında olduğunuzu insanların size davranışlarından hemen anlayabilirsiniz. Yurdum insanı olanca sıcaklığı ile sizi sarıp sarmalar. Bu nedenle İstanbul dışı toplantıları daha çok seviyoruz. Köküne geri dönmüş ana kucağında sarıp sarmalanmış gibi hissediyor insan.

15 Kasım Pazar günü bizim için biraz farklı bir gündü. Her zaman yapmış olduğumuz hafta içi toplantılarımızı Konuşmacı doktorumuzun zaman sorunu nedeniyle hafta sonuna Pazara hem de her zaman 14.00 yaptığımız saati de 11.00 e almak zorunda kalmıştık. Pazar günler herkesin dinlenme günü gelirler mi endişesi taşımadım değil ama Sevgili Belediyemizin çalışkan arkadaşların da duyuru için ellerinden geleni yaptıklarını biliyorduk. Toplantı Organizasyonu sorumlumuz Türkan ben dahil her şeyi sakin sakin inceden inceye takip ediyordu. İnternette de hem sitemizde hemde facebook sayfamızda yoğun  ilgi almıştık bu nedenle o kadarda huzursuz değildim. Neden huzursuz oluyorsun diyebilirsiniz neden her toplantıda bu merak bu huzursuzluk yapma kardeşim o zaman?. Olmuyor işte. O kadar uğraşıyorsunuz o toplantı için, gittiğin yerde herkes duysun bilsin ve faydalansın istiyorsunuz. Nerdeyse yerlerini bilsem insanları  evinden alıp getiresim var o derece. Salonda az insan olunca anlatacaklarımız yerine ulaşmamış hissediyorum . Kendimi kötü hissediyorum . Bu nedenle herkes orada olsun istiyorum. Gelmeyi sakın ihmal etmeyin emi ?. Artık yazdıklarımın söylediklerimin bir yere ulaştığını biliyorum beni yalnız bırakmadığınızı da dualarınız ile beni takip ettiğinizi de  biliyorum. Eger oradaysanız mutlaka geldiğinizi de biliyorum .Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum.

Sabah Kahramanmaraş’ta bizi Adana Acıbadem Tüp Bebek Merkezi Saha Elemanı Adem Beyin hanımı Elif Hanım karşıladı. Geniş ve ferah bir bahçede harika bir kahvaltı ikram ettiler. Elif Hanımın kızı da tüp bebekmiş eşi de bu nedenle  tedavilerde bilgilendirme ve yardım konusuna daha bir dikkatli takip ediyormuş. Gerçekten kendi bu olayı yaşayanlar daha çok birbirine destek oluyorlar. Uzun süre sohbet etme imkanımız oldu. Daha sonra Prof.Dr.Volkan Noyan da bize katıldı Merhaba nasılsınız derken gözü saate takıldı aa 10.30 olmus dedi.Toplantının yapılmasına yarım saat kalmış.. EE tabi biz hala saat 14.00 de toplantı olacak modundayız . Fırlayıp kendimizi hemen salona attık..

Harika bir salon kalabalık bir dinleyici grubu ile insan daha ne isteyebilir ki. Kahramanmaraş Kültür ve Sosyal İşler Başkanı  Mustafa Semerci Bey  bizi toplantıda yalnız bırakmadı sonuna kadar bizimle beraberdi. Kadın ve Aile Şube Müdürü Sayın Ayşe Taşkıran toplantımıza katılarak dikkatle bizi ve doktorumuzu  dinledi.

Prof.Dr.Volkan Noyan  kısırlık ve tüp bebek  tedaviler konusunda  uzun ve ayrıntılı olarak bilgi verdi. Konukların sorularını cevapladı daha sonra özel olarak görüşmek isteyenlere de ayrı bir odada tek tek görüştü.. Toplantıya katılanların hepsi ÇİDER den ücretsiz muayene imkanı kazandı. Tedavi olurlarsa da derneğin indirimi ile daha uygun tedavi olabilecekler.
Toplantıya katılanları  Motivasyon Lideri Sertifikalarını vererek uğurladık.

Hocamızla ve ekiple vedalaşarak  salondan keyifle ayrıldık. Maraş Tarihi Çarşısına koştuk. Kapı girişindeki rengarenk kurutulmuş sebzelerin resimlerini çektik ,çarşının havasını soluduk. Herşey çok güzeldi. Sonra evimize dönmek üzere Gaziantepe geçtik . Huzur huzur huzur  .. daha önemli inanın hiç bir şey yok..
Bana yazmayı unutmayın .Tedavi hikayelerinizi benimle paylaşın burada yayınlayalım.  sibelt@cocukistiyorum.com

www.cocukistiyorum.com da bizi izlemeyi unutmayın.
Çok sevgilerimle
Aliye Sibel Tuzcu

 

Tüp bebek tedavileriniz için bana Çocuk İstiyorum Formu ile ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ