lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Histereskopi sonrası dondurulmuş yada taze embriyo transferi ne zaman yapılmalı?

Histereskopi sonrası dondurulmuş yada taze embriyo transferi ne zaman yapılmalı?

Histereskopi sonrası dondurulmuş yada taze embriyo transferi ne zaman yapılmalı?

Histereskopi sonrası dondurulmuş yada taze embriyo transferi ne zaman yapılmalı? sorusunu Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Başkanı Doç.Dr.Turgut Aydın cevapladı ;

Histereskopi işlemleri ikiye ayrılır. Bir tanesi cerrahi histereskopi bir tanesi de ofis histereskopisi .Ofis histereskopide aslında cerrahi işlem yapılmaz sadece kamera ile rahim içine girip bakılır çıkılır böyle bir durumda adetli iken histereskopi yapılan bir hasta devamında dondurulmuş embriyo yada taze tüp bebek  tedavisi görüyorsa hemen devamında transfer yapılabilir.Yani bir hafta 10 gün sonra transfer yapılabilir.

Eğer cerrahi bir işlem yapılıyorsa bir polip alınıyor bir myom alınıyor olabilir yada bir septum yani rahim içinde bir duvar kesiliyor olabilir bu durumda mutlaka en azından iki ay bekleyip rahim içinin tekrar bir revize olmasını bekleyip yani sağlıklı bir rahim tabakasının oluşturktan sonra transfer yapmak gebelik oranının artışı anlamında daha sağlıklı olacaktır.

Çok teşekkür ederiz.

..

Aliye Sibel Tuzcu

 

Bizi facebook ve İnstagramdan da takip edebilirsiniz.

 

.

Histereskopi sonrası dondurulmuş yada taze embriyo transferi ne zaman yapılmalı? konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler.

Histereskopi Nedir? Hangi durumlarda yapılır? Tüp bebek öncesi histereskopi.

Anne yaşı tüp bebek tedavisinde önemli midir? Doç.Dr.Turgut Aydın

 

Tüp bebek tedavileriniz ile ilgili Doç.Dr.Turgut Aydın danışma Formu ile kendisine ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ