lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Ey koca ; Senin spermin kaç kuyruklu söyle bana ?

yonetim

Merhaba Arkadaşlar  ;

İçime dokunanlar var bu aralar çokça . Ben de buradan  dokunmak istedim konulara .

Her konuda eşinin yanında olan beyler sözüm meclisten dışarı. Yazdıklarım için beni affedin. Nicelerinizi tanıyorum saygı ve sevgiyle takip ediyorum, dostluğum ömür boyu … Elbette biz hanımların içinde de bu kişilere benzer çok insancık var ama nedense çoğunlukla  erkek tarafından çıkıyor bunlar..Siz üstünüze almadan  okuyun.

Birkaç gün önce Tüp bebek tedavileri ÇİDER destek grubumuzda  bir  arkadaş yazdı:

“Çocuğum olmadığı için kocam beni boşuyor. Artık bu grupta olmamın bir anlamı kalmadı. Hiçbir şey için mücadele etmemin de. Hoşçakalın kızlar Hakkınızı helal edin.”

Nasıl bir çaresizliktir bu ? …

Tabi altında yüzlerce yorum. Akıl verip boşama diyenler mi ararsınız ,kocaya ve ailesine beddua edenler mi ? Geneli elbette bunu diyen bir adamla bir daha birlikte olmamaktan yana.. ama kadının yenilmişliği ve çaresizliği bana daha çok dokundu.

Başka bir olayda da hanımın kayınvaldesi oğluna bir evlat veremediği için kadını istemiyor. Sen de kadınsın belki sende doğuramayacaktın onu hiç düşünmüyor doğurmuş ya. .

Ona şöyle bağırmak istiyorum ;
“Eyyy kayınvalde!!!!…Oğlan doğuramasaydın gene adın olmayacaktı, belki de oradan oraya savuracaklardı seni kız olduğunda.  Küçük göreceklerdi bir erkek evlat veremedin bize diye. Soyumuzu sopumuzu kuruttun diye. Ama doğurmuşsun işte. Nişanı takmışsın göğsüne şimdi başkasını beğenmiyorsun. Oğlanı da doğurmuş ama  kanatlarının adından çıkarmamışsın bir türlü, adam olmasını ,bir kişilik kazanmasına da müsaade etmemiş ,oturmuş turşusunu kurmuşsun. Al hayrını gör.. “
Nedir bu kadınların kadına ettiği? ..

Peki ya kocaya ne demeli? Anne istemiyor diye karıyı boşuyor. Kusura bakmayın halk dili bu işte..
“Sen erkek misin ,müsvette misin “diye sormuyorlar adama. Bu kadınla evlenirken evlat gelir mi gelmez mi diye mi evlendin ?  O zaman doktor  raporu isteseydin?  Kendinin spermlerinin de kaliteli olduğunu da belgele ama. Senin kaç kuyruklu spermin olduğu biz bilmiyoruz değil mi .?   Nüfus kağıdının mavi olması işi değiştirmiyor ne yazık ki.

Neyse öfkem bir yana  bir müddet sonra hanımın sayfasına gittim ne menem bir şey bu adam merak ettim çünkü .
Uzun uzun baktım kadının sayfasındaki adama .Hayatlarını okumak istedim uzun uzun . Kendi kendime çıkarımlarda bulundum. İlk evliliğinden itibaren her şey yayınlıydı zaten. İlk aylar adamın koltuk altında hep kadın. Elini hep kadının omzuna atmış bedenler hep birlikte  .Aşkım cicim ayları herhalde.. Birlikte gezmelerden mutlu mutlu fotoğraflar. Sonradan dikkatlice bakınca  yavaş yavaş fotoğraflardan aradaki mesafenin değiştiğini ,ikisinin arasındaki mesafenin cetvelle ölçülecek derecede açıldığını görebiliyorsunuz . İncelerseniz ama yoksa öyle hemen belli olmuyor ..Adam kadına sarılmaktan vazgeçmiş ama kadın adamdan vazgeçmemiş. Eli hep adamın üstünde ..elini adamın elinin üstüne koymuş mesela.. yada adam otururken kadın ayakta adamın boynuna sarılarak poz vermiş .. Ya da adamın yalnız fotoğrafları, belli ki aşık kocasına onun pozlarını çekip çekip koymuş sayfasına ..

Fotoğraflarına bakarken neden illaki bir erkek evladı olmalı ki bu adamın diye sordum kendi kendime .?  Belki kız olacak ve onu el üstünde tutacak? Belki de çok büyük birisi olacak? Neden oğlan çocuk? Belki hayırsız olacak.Belki büyüyecek anasını babasını dövecek.Kim ne olacağını nerden biliniyor. ?
Ne yapmış ki bu adam bunu hak edebilmek için ? Hep hak edenlerin mi çocuğu oluyor diye hemen soracaksınız bana biliyorum ,elbette hayır  . Yüce Rabbimin işine karışamam elbette ki şirk koşamam ben  haşa… Ama bu soruyu sorduruyor o zaman işte bu tür olaylar . Allah tarafından oluyor elbette bu olaylar diye düşünüyorum. Kadının gözünü açmak için. Belki kadına “Bak kocan, çocuklarının babası olmasını istediğin adam, -işte böyle birisi en ufak bir şeyde sana sırtını dönüverdi.-” demek istiyor. “Aklın başına al kızım bu adamdan koca da olmaz ,baba da olmaz demek mi istedi.?”  Yarın bir gün daha büyük afetlerde bir şeyde bu kadının elinden tutar mı bu adam ? Sırtını yaslayabilir mi  bu adama ?

Bu anlatılmış  olamaz mı ?  Bu dersi görebilir miyiz buradan.?  Siz ne diyorsunuz ?
Kadın ister miydi yuvası yıkılsın.? Bu onun yarattığı bir şey mi hayır. Peki neden bu yanlış fatura kesimleri?

Geçtiğimiz haftada başka bir arkadaşımız yazdı  bu defa da  bir aldatılma vak’ası.
Şimdi ayrıntıyı yazarsam herkes konuyu anlayacaktır o yüzden derine inemeyeceğim. “Ben olsam gurur yapar bir dakika o adamın yanında durmam büyük söylemeyim “diyerek okumaya başladım konuyu ama yazılanları okudukça ne kadar güzel bir tüp bebek tedavileri grubumuz olduğu hemen minnetle yeniden fark ettim.  O kadar yapıcı yazışmalar olmuş ki. İnsanlar o kadar bilgece yazmışlar ki anlatamam.   Bir çok arkadaşın buna benzer şeyler yaşadıklarını hissettim. Yada karşı taraftan bu tür bir duygu algıladığını ..Ne zor şey Allah yaşatmasın bunu da .. Sakinleştim duruldum daha mantıkla düşünmeye başladım. Yuva yıkmak gerçekten kolay ama yeniden yapılması ne kadar zor. Elbette kırılan gönlünde yapılması kolay değil.Yeniden taşların oturması seneler alıyor beklide alamıyor ama  gene de yeniden denemeye değer olabilir.

Ve size bir soru soruyorum hanımlar  “Eşinizin bebeği olamasaydı onu boşar mıydınız? “
Herkes hayır diyecek sanıyorsunuz değil mi ?  Çoğunluk hayır diyecektir ama demeyenler de var tabiî ki.

Bunu da başka bir  yazımın konusu yapabilirim ama yorumlarınızı bekliyorum. Belki ben yanlış düşünüyor olabilirim. Kabaran yüreğimi sizinle paylaşmak istedim sadece. Her türlü fikrinize de saygım var.

Lütfen eşlerinizi birlikte psikolojik destek almaya zorlayın tatlılıkla. Hayatın sadece çocuktan ibaret olmadığı da anlamamız gerekli. Elbette çok önemli ama bizim hayatımızı alt üst edecek derece de olmamalı bu dünyadaki hiç bir şey ..

 

Sevgilerimle

Aliye  Sibel Tuzcu

 

 

#tüpbebek   #tüpbebektedavisi #tüpbebekbilgi #tüpbebekdoktorları #tüpbebekmerkezleri #ÇİDER #Çiderindirimleri #cocukistiyorum

 

..

Tüp bebek tedavileriniz ile ilgili Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir daha uygun fiyatlarla tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ