lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Endometriozis başarı hikayesi ;13 yaşımdan beri endometriozis sorunum vardı.

Endometriozis başarı hikayesi ;13 yaşımdan beri endometriozis sorunum vardı.

Merhaba Aliye Hanım grupta paylaşmış olduğunuz gönderiden sonra umut olmak adına yazıyorum size?
13 yasında kadın doğum doktorlarıyla tanıştım regl dönemlerim çok ağrılı ve bir o kadar uzun sürdüğü için ilk muayenemi oldum.
O yaşımda raporlu olarak endometriozis rahatsızlığının teşhisi konuldu ve doğum kontrol ilaçları kullanmaya basladım. Tam 5 sene bu şekilde bazen kesilerek bazen devam edilerek ilaç kullandım. 18 yaşımda laporoskopi olmam gerektiğini söyledi doktorum çünkü boyutu çok fazlaydı ve ilaçla bile baskılanamıyordu. Laporoskopiden 6 ay sonra kistler yine tekrarladı ve tekrar doğum kontrol ilaçları kullanmaya basladım kontrole gittiğim bir gün doktorum ilacımı değistirdi ve o günün aksamı kistlerim patladı ve ben 1 sene sonra aynı gün tekrar ameliyat oldum.
Ameliyattan sonra 1 sene geçici olarak ilaçlarla menopoza girdim 23 yaşımda evlendim ve ilk muayenemi olmaya gittiğimde çok zor bebek sahibi olabileceğimi buna hazırlıklı olmam gerektiği gerçeğiyle karşılaştım. 1 aşılama 1 tüp bebek düşükle sonuçlanan 5 spontane gebelikten sonra 5 yıl sonra kızımı oluşan spontane gebelik sonucunda kucağıma aldım.Her rahatsızlıkta olduğu gibi bu rahatsızlıkta da doktor çok önemli diye düşünüyorum ben bu kadar kısaltabildim . RABBİM BU YOLDA EMEK VERENLERE ,KUTSAL EMANETİNE SAHİP ÇIKABİLECEK TÜM KADINLARIMIZA HAYIRLI SAĞLIKLI EVLATLAR NASİP ETSİN. ?
Calışmalarınızda başarılar diliyorum. İyi günler .

G.G.

 

 

Endometriozis ile anne olanların hikayeleri

Annelik hikayeleri ;Üçüncü derece Endometriozis’ti

Tüp bebek başarı hikayesi ; Endometriozis ile ilk o zaman tanıştım.

 

Tüp bebek tedaviniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ