Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Doktorum “3 ay sonra deneyelim yüzde yüz hamilesin” dedi.

Doktorum “3 ay sonra deneyelim yüzde yüz hamilesin” dedi.

 

Bu site gerçekten olması gereken bir site…Herkesin hayat hikayesini okudum ,bende hikayemi yazıp paylaşmak istedim.
Hikayem 2007 senesinde evlenmemle başladı. Aslında evlenmeden önce eşimle çıkarken bana bir gün söyledi eğer evlenirsek bebeğimiz olmaya bilir dedi.o zaman hiç kötü düşünmeyerek hayırlısı dedim.kendisi varikosel ameliyatı olmuştu.neyse zaman geçti evlendik… bir ay iki ay geçti korunmuyordum normal bir şekilde adet oluyordum. Oluyordum ama bir yandan da bekliyordum belki hamile kalırım diye ama sonuç yoktu.bir kaç ay geçtikten sonra doktora gitmeye karar verdik. Bir yandan da etrafımdaki çocukları gördükçe hamileleri gördükçe içim acıyor hep gözlerim doluyordu. Doktora  gittik durumumuzu anlattık.Eşimin ameliyat sonuçlarına baktı ve hüsran sperm eksikliği var dedi.Bizden gene bir  tahlil istedi eğer sonuç normal olursa aşılama uygularız dedi olmazsa paranızı boşa harcamayın maddi ve manevi yönden çok zor direk tüp bebek yaparsınız dedi.Gene eşim tahlilini yaptırdı sonuç “düşük” direk tüp bebeği önerdi.

Yaklaşık bir buçuk yıl geçtikten sonra bir hastaneye gittik..Doktorum bayandı bir ay sonra karar verdik tedaviye başlamaya.İki günde bir gidiyor görüşüyordum muayene ediyordu ama bir şey vardı ki hiç bir iğne ilaca başlamamıştım sadece muayene ediyordu. Bendeki de cahillik bir şey bilmiyorum. Yaa neyse tam bir ay gittim. Bir gün gittim ki doktor oradan ayrılmış başka bir yere gitmiş. Bende hemen oradaki diğer doktora gittim. Durumumu anlattım hemen bir dahaki adet gününü 2.günü başladık hemen iğne verdi. Her gittiğimde her şey çok güzel diyip duruyordu. Bende o dedikçe mutlu oluyor her şeyin güzel gittiğine inanıyordum. Zaman gelmişti yumurta toplama işlemi gerçekleşecekti içim o kadar  sevinçli ki artık anne olacağım diyordum,Hep inanıyordum.İşlem yapıldı, tam benden 16 yumurta toplandı.Çok çok iyi dedi.Neyse onu da geçtik eve geldim ertesi günü beni aradılar, embriyolarınız çok iyi 4 tanesini dölledik dediler  yarın transfer olacak dedi hemşire.Bu kadar çabuk muydu ağladım az kaldı artık dedim.Hemen ertesi günü transfer oldu. Annem,kayınvalidem eşim gittik.Transfer oldu tam on üç gün yattım ……iştee sonuç geldi çattıı.Annemle gittim hastaneye kan verdim testim için 2saat sonra dediler .anneme gidip dolaşalım dedim.Saat geçmek bilmiyordu.Anneme sen gitti ben alırım sonucu dedim.Zaten annem eve gitmek zorunda kaldı.Gittim aldım sonucu…. Kalbim duracak gibiydi.Yüzüm yanıyordu nefes alamıyordum sanki.Sonuç yerinden sonucu aldım yukarı çıktım doktorumun yanında bir bayan yardımcı vardı Melek hanım çok iyi biriydi sadece o ama sonuca bakarken yok dimi dedim çünkü hep beklediğim zaman sonuç çıkmıyordu evde  1 gün 2gün geçse test yaptırırdım sonuç negatif çıkardı.Ona yok değil mi  derken “hamilesin” dediii……..
Yüzüne baktım “efendimmmm” tekrar söyledikten sonra başladım bağıra bağıra ağlamaya.
ilk defa bana biri hamilesin diyor bende hamileydim. O anı yaşamak o kadar güzel ki anlatamam.

Kim bilir 9 ay hamile kalsam doğum yapsam nasıl olur tahmin edemiyorum. Orada bana sakin olmamı ve yatmamı biraz sonucun düşük olduğunu söyledi.Hemen hastaneden çıkıp eşimi aradım bağıra bağıra “Ben hamileyim “ dedim hala ağlıyordum.Hemen annemi kayınvalidemi herkesi aradım beni tebrik ediyorlar bana dua ediyorlardı.Eve geldim sabırsızlıkla eşimin gelmesini ona sarılıp baba olacaksın demeyi bekliyordum. Eşim geldi sarıldım gene ağladım. Pasta aldık kestik. O gün ikimizin de sanki doğum günüydü. Biz bu sevinci yaşarken biraz zaman geçtikten sonra birde ne hissedeyim kanamam başlıyor. Hemen doktorumu aradım anlattım olabilir yat dinlen dedi. 2 gün sonra test istedi bu sefer eşimle gittim sonucu yaptırdık gene bekleyemiyordum sabırsızdım. Sonucu bir aldık sonuç sıfır……………..eşim bir yanda ağlıyor ben bir yanda o hastanenin merdivenleri başımda dönüyordu ne yapacağımı bilmiyordum.Her şey o an tekrar başa dönmüştü.

İnanır mısınız bunları yazarken gözümün önüne geliyor aslında her gün gözümün önünde olup yaşıyorum çok zor Allah kimseye vermesin. Böyle bir şey başına gelmeyende bilemez. Herkes ne derse desin.

Neyse sonuç sıfır olup doktor biyokimyasal sonuç dedi ve geldi geçti.Bir hafta sonra doktorun yanına gittim. Bana sen anne olabilirsin hamile kalabiliyorsun dedi… 3 ay sonra deneyelim yüzde yüz hamilesin dedi. Yüzde yüz demek büyük bir şeydi bu.  Eve geldim eşime anlattım para yok bir şey yok olmaz yapamayız dedi. Gerçekten hiç paramız yoktu.Birine kredi çektirdim.Tam tedavi için. Gene başladık Bu sefer her şey hızlı gidiyordu. Yüzde yüz ya kesin dedik. Gene toplama işlemi transfer çok güzel embriyoların var dediler bebişleri koyduk dediler. Bu sefer 13 gün beklerken zaman sanki hiç ilerlemiyor gibiydi. Dedim ki gene yoktur artık inanamıyordum.13.gün tahlil yaptırmaya gittim tam 6 saat sonra alacaksın dediler

Geçer mi dedim olur mu diyorum. Sonucu bir aldım gene hamileyim. Eşimle sarıldık ,gene ağladım inanmıyordum.Sonucu hemen doktoruma bildirdim “güzel dedii hamilesin iyi bakalım” 2 gün sonra gene yaptırdım sonuç gene yükselmiş ben gene rüya diyordum.bir  3 gün geçti gene test yaptırdım bu sefer sonuç tam iki katına çıkmıştı bu sefer gittim doktorumun yanına… tahlilleri göstermeye bana ne dedi biliyo musunuz fazla sevinme her şeye hazırlıklı ol dedi.Evime bir geldim karnımda bir ağrı 2gün sonra test yaptıracağım 5.günde kalp atışı dinleyeceğim. Bu sefer bir yandan kesin derken bir yandan da korkuyordum .2.gün oldu testi yaptırdım bide ne olsun değer yarıya düşmüş.Aradım doktoru bana “üzülme biyokimyasal düşük “dedi.ben ona diyemedim hani “yüzde yüz nerde hani hamile kalacaktım” diyemedim. 2 kere yaptırmış olduğum tüp bebek tedavisi böyle geçti. İnanır mısınız doktorum bir gün arayıp sormadı ne de yardımcısı…..  Sonuç ne oldu biliyor musunuz eşim tarafında “bizim oğlumuzun oluyor sorun sende” dendi. Bunu duymak her şeyden daha kötü morale ihtiyacımız varken yüzümüze vurmak herkesin hoşuna gidiyor. Bende de olabilirdi. Bu Allah’tan olan bir şey.

Şimdi bu iki tedavinin hala çekmişte olduğum kredi borcunu ödüyorum. Bunların hepsi 2009 senesinde oldu tam Mayıs ayında başladı ve Eylül yirmi 21 de bitti. Benim normalde o gün doğum günüm zaten ama ben kanama içinde ağlamaklı bir gün bebeklerimi düşürerek geçirdim.Psikolojim mi bozulmadı neler olmadı neler. Belki yazdıklarımla sizi sıktım ama inanır mısınız şuan korkuyorum doktora gitmekten gene aynı şeyleri yaşamaktan. Burada en önemli şey anladım ki doktora güvenmek iyi bir ortam olması. Ve hiçbir şey yüzde yüz değilmiş. Hayatta tek isteğim anne olmak ,eşimi baba yapmak, çocuğumuzla zaman geçirmek. Her gece yastığa başımı koyduğumda biz hep ikimiz mi olacağız diyorum. Bakamıyorum hamilelere. Bazen giriyorum bebek mağazalarına geziyorum bakıyorum hayal kuruyorum. Tek istediğim Rabbim benim gibi olan herkese Allahın izniyle hayırlısıyla evlat vermeyi nasip etsin. Ben burada bazen hayat hikâyelerini bile okurken ağlıyorum, hep cesaret ettim ama neyi yazacağım dedim. Benimde az çok hikâyem buu. Bana zamanınızı ayırdığınız okuduğunuz için teşekkür ederim. Hep söylüyorum bende savaşı kazananlara yazacağım. Kendim için dua ederken bu durumda olan herkese ediyorum sizlerde kendinize ederken beni unutmayın.

Hoşcakalın. mlke&ism 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ