Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

“Bebeğimi Beklerken” kitabını 14 yıldır saklıyordum

yonetim

12 Ocak Perşembe günü Prima Bebek bezlerinin Amerikalı ünlü yazar Heidi Murkoff yararına verdiği 15 kişilik çay partisine davetliydim. Geçtiğimiz yıl 8 ay kadar süre ile Prima Dünyasının sosyal sorumluluk projesine www.cocukistiyorum.com olarak destek vermiştik.Prima da bizi bu özel günde unutmamıştı. Astoria Alışveriş Merkezinin girişindeki Coco celentine Cafe nin küçük özel bölümünde 15 kişilik özel bir bölüm hazırlanmıştı ve simultine çeviri de koymuşlar ve çok özenle hazırlanmışlardı. Toplantıya gitmeden önce ofisimdeki dolapta duran iki kalın kitabı elime aldım .14 yıllıktılar ve içlerinin bazı bölümleri önemli görülenlerin altları kurşun kalemle çizilmiş bir çok sayfasının ucu kıvrılmıştı. Eski dostlarımı selamladım. Yıllardır anne olmak için mücadele ettiğimde en çok satın almak istediğim sahip olmayı düşlediğim kitaplardı. Onları alabilmek benim icin çok önemliydi. Çünkü adları “ Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler” ve “Bebeğinizin İlk Yıllarında Sizi Neler Bekler”di. Çünkü onları aldıysam hamileyim demekti artık bebek sahibi oluyorum demekti..

Anne olduktan sonrada uzun bir süre elimden düşmedi.Geçtiğimiz yılları hiç unutmamak adına da www.cocukistiyorum.com internet sitesini kurduktan ve bir ofisim olduğunda da kitaplığımda ilk kitaplar onlardı. Onları her baktığımda onları nasıl edinmek için ettiğim mücadeleyi hatırlamam unutmam benim için her zaman önemli oldu.

Tam 14 yıl sonra Prima bu kitapların yazarı adına küçük bir toplantı yapacaklarını ve beni de davet etmek istediklerini belirtince memnuniyetle evet dedim. Bu benim için sanki çok eski bir dostumla yeniden karşılaşmak gibiydi. Kitaplarımı çantama koydum ve yola çıktım.14 yıl benimle sahipleriyle karşılaşmayı beklemişlerdi.. Saf arzu ve sabırla evren bana tebriklerini sunuyordu.Ben Amerika’ya gidememiştim ama Amerika’dan yazarın kendisi gelmişti..

Heidi Murkoff kendine çok iyi bakmış ufak tefek ve çok şirin bir hanım. Onu görünce sanki 30lu yaşlarda gösteriyor ,” ben 14 sene önce bu kitabı aldım, bu kadın bu kitapları 15 yaşından itibaren mi yazmaya başladı ?” diye düşündüm . Kendisi ile tanıştığımda da ilk sorum bu oldu tabii.Masada epeyce bir gülüşmeye neden oldum genç göründüğünü öğrenmek Heidinin de hoşu na gitmişti 28 yaşında anne olmuş aynı zamanda kitabıda basılmıştı. 9 ay boyunca hamileliği boyunca bu kitabı yazmıştı.” Bebeğim ve kitabım aynı anda doğdu” dedi. Kendisine güzel bir doğum hediyesi vermişti. Peki ikinci kitabı yazarken bebeğini kime bıraktın dedim.Bütün kitabı yazarken da öbür elimde ,kollarımdaydı dedi hiç bir bakıcıya emanet etmedim kocam en büyük yardımcımdı.dedi

Bu kitapları almak benim için çok önemliydi çünkü uzun süre hamile kalmaya çalıştım dedim ve çok kısa 2 kelime ile kendimden bahsettim. Elimdekiler ilk basım kitaplarınız ve ben sizin ilk okuyucularınızdanım Bu nedenle kitaplarımı “Eski arkadaşım Sibel için “diye imzalamanızı istiyorum dedim. Çok mutlu oldu ve ilk baskı kitabını istediğim gibi “Eski Arkadaşım Sibel’e başından beri anneler kulübünde olduğun için teşekkürler diye yazdı ” diye ikinciyi de “Bütün ümitlerimin gerçekleşmesi dileğiyle imzaladı. Prima da yeni 12.basımını üstlenmişti onu da Melissa’nın adına imzalattım. Kızım14 yaşında ve büyüyor ve ben ona anlamlı bir hediye vermek istiyorum dedim.
Kitabı Melissa’nın adına imzaladıktan sonra tanışmaktan çok mutlu olduğunu söyledi ve tekrar resim çektirdik. Prima’nın sayfasında da eminim yayınlanacaktır..

Ergenlik çağındaki çocuklar ile ilgilide Ergenlikte sizi ne bekler diye bir kitap yazmayı düşünmüyor musunuz diye sordular. Ergenlik yaşı ile 2 yaş çocuğunun problemleri dikkat ederseniz aynıdır dedi. Olaya komik bakarsanız aynı şeyleri göreceksiniz yalnızca boyları uzuyor sizi geçiyor dedi. İlginç bir bakış açısı olarak bir çok deneyimden bunu gözlemlediğini anlattı.

Çok hoş geçen 2 saatin ardından çocuk istiyorum la da yeni sosyal sorumluluk projelerinde birlikte olmak temennisiyle Astoria’dan ayrıldım.

 

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ