lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Ah bu çocuğun olamaz diyenler!!

Ah bu çocuğun olamaz diyenler!!

Ah bu çocuğun olamaz diyenler!!

Sibel Hanım; Benim hikayem sağ yumurtalığımda bir kist görülmesiyle başladı. Yapılan tedaviye rağmen kist yokolmadı ve laporoskopi ile yumurtalığım temizlendi. Sonrasında yapılan tetkiklerde FSH ve TSH değerlerim yüksek çıktı. Bunun sonucunda bu konunun uzmanı bir profesör tarafından çocuğumun olmayacağı ve tüp bebek içinde çok ümitlenmemem gerektiği söylendi; fakat tam bu sırada hamile kaldım.

Ne yazık ki bu hamilelik 5 haftalıkken düşükle sonuçlandı. Sonrasında aşılama ve tüp bebek yöntemlerinin hepsini denedim. Tüp bebek tedavisine gittiğim zaman uzman doktor TSH değerlerimi yüksek bularak tiroid ilacına başlattı. Tüp bebekle ilgili kullandığım ilaçlara rağmen o dönemde uygulama için uygun tek yumurta oluşmuştu ve yaştan dolayı daha sonraki denemelerde çok başarılı olmayabilirdi. Başarısız deneme sonrasında tiroid konusunda uzman bir doktor ile görüşerek gerekli tetkikleri yaptırdım ve sürekli olarak ilaç kullanmam gerektiği ortaya çıktı.

Tabii bebekle ilgili denemelerimizi de birkaç ay erteleyerek yeni bir tüp bebek denemesi yapacaktık ki beklenmedik şekilde hamile kaldım ve şu anda 4 aylık bebek sahibiyiz. Şu anda tedavi gören ve çocuk sahibi olmak isteyen herkese şunu öneriyorum öncelikle tiroid’le ilgili T3,T4 ve TSH değerlerini mutlaka kontrol ettirsinler ve değerler uygun değilse eğer konuyu Kadın Doğum Uzmanları ile değil; mutlaka ve mutlaka tiroid uzmanı bir doktor ile görüşmelerini tavsiye ediyorum. Ayrıca söylemek kolay yapmak zor ama biraz boş vermeye çalışılmalı…

İşte benim hikayem böyle ve ben mutlu sonuca ulaştım. Her isteyenin de mutlu sonuca ulaşması dileğiyle…

Ahsen  E.

 

 

Bizi instagram ve facebooktan da takip edin

 

Çocuk ve tüp bebek tedavileriniz  için Çocuk İstiyorum formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ