Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebekle ilgili şimdi ve gelecek 4.Acıbadem Kadın Doğum Günlerinde konuşuldu.

yonetim

Kısırlık ve Tüp Bebek konusunda uzmanlar ,genetik ile ilgili dünyanın önde gelen bilim adamları İstanbul’da Acıbadem Kadın Doğum Günlerinde buluştu.
Neler konuşuldu ?Acibadmkadindoğumgunleri
Prof. Dr. Bülent Tıraş başkanlığında bu yıl dördüncüsü düzenlenen  Acıbadem  Kadın Doğum Günlerinde dünyanın önde gelen genetik uzmanları bilimsel sunumlar yaptılar. Oxford Üniversitesi’nden Dr. Dagan Wells, Yale Üniversitesinden Prof. Dr. Emre Seli ve California Üniversitesi’nden Doç. Dr. Paolo Rinaudo katılımcı 1400 doktoru yeni teknolojiler hakkında aydınlattılar.
Yale Üniversitesinden Prof. Dr. Emre Seli ve California Üniversitesi’nden Doç. Dr. Paolo Rinaudo, embriyo enerjisinin ve üst-genetik diye de adlandırılan ‘epigenetikö” yapısının nasıl değerlendirilip, tedavi başarısına yardımcı olabileceğini hayvan ve insan modellemeleri ile anlattı.
Üreme genetiği alanında dünyanın en tanınmış bilim adamı Oxford Üniversitesi’nden Dr. Dagan Wells toplantıda; insan embriyosunun sağlığı ve genetik bozukluk olup olmadığını tanımanın yollarını asahinzeteroglunlattı.
3 ve 5 günlük embriyolardan alınan 1 ila 10 hücreden embriyonun normal kromozom yapısına sahip olup olmadığını genetik bir hastalık taşıyıp taşımadığını değerlendirmenin metotlarını bulan Wells, bu yöntemleri kadın doğum uzmanlarına anlattı.
Prof. Dr. Bülent Tıraş  “Genetik sorunların teşhisinde bir süredir PGD sistemi kullanılmaktadır. Bilimsel amaç;  kromozom sayısı normal olan sağlıklı embriyoları en hızlı-en kolay şekilde tespit edebilmek ve sağlıklı gebeliklerin oluşum oranını artırmaktır. Bu nedenle son zamanlarda Türkiye de  kullanılan CGH-Kapsamlı Kromozom Taraması yöntemi yerini artık daha güvenilir, daha kesin sonuç veren NGS- Gelecek Nesil Genetik Tarama sistemine bıraktı.
CGH ya da NGS gibi sistemlerin ana düşüncesi ; kromozom sayıları normal embriyoları bulup tüp bebek tedavilerinde başarı şansını artırmak, düşükleri önlemek ve sağlıklı bebek doğmasını sağlamaktır.acibademkadinduğumgunleri
Acıbadem Kadın Doğum Günlerinde başka neler konuşuldu diye bakarsak birinden önemli konular vardı ama hastaların daha çok ilgi alanına giren konuları takip edebildik.
Prof.Dr.Fatih Şendağ ın Fulya Acıbadem Maslaktan canlı yayınla robotik cerrahi ile rahim ameliyatı iki defa naklen doktorlara verildi.
Doç.Dr. Şahin Zeteroğlu   Çiftlere hangi tedavilerin önerilmesi gerektiğini anlattı.
Diğer doktorların konu başlıkları
Prof.Dr.Tayfun Bağış Kötü Over Rezervinde Kanıta Dayalı Yaklaşım ve Optimum Luteal Faz Desteği
Prof.Dr.Timur Gürgan IVF Başarısızlığında Endometriumun Bağışıklık  Modülasyonu farklılıkları
Prof.Dr.Bülent Tıraş   : AMH Ovulasyon İndüksiyonunda Nasıl Kullanılmalıdır ?
Prof.Dr.Cansun Demir  ; Sezaryen Oranlarını Nasıl  Azaltabiliriz?

Bunlarla ilgili makaleleri en yakın sürede sitede de paylaşmaya çalışacağız.

Aliye Sibel Tuzcu

 

 

..

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ