Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme uzmanı Dr.Murat Berksoy

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme uzmanı Dr.Murat Berksoy

Tüp bebek tedavilerinin başarısı için anne ve baba adaylarının çocuk sahibi olmaya karar verdikleri andan itibaren kendilerini bu duruma ruhen ve bedenen hazırlamaları gerekiyor.
Sağlıklı yumurta ve spermi elde edip çocuk sahibi olmak için bir çok anne baba adayı internetten ordan burdan kulaktan duyma ne bulursa yiyip içip sağlıklı bir bebek sahibi olmaya çalışıyor.  Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER olarak bunu bilimsel veriler eşliğinde doğru bilgiye ulaşılarak yapılması gerektiğini düşündüğümüzden 20 yıllık deneyimiyle  Dr.Murat Berksoy ile birlikte besinler üzerinde yurt dışından yayınlanan verileri de gözden geçirerek en sağlıklı besin gruplarını,beslenme şekillerini burada yayınlamaya karar verdik. Birlikte en sağlıklı kadın yumurtası ve spermi oluşturabilecek özgün karışımları yaratıp size sunmaya çalışacağız. Önce size Murat Berksoy’u tanıtmak istedik.

Murat bey bize biraz kendinizi tanıtır mısınız?

Merhaba Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum.Haydar paşa Numune Hastanesinde  Aile Hekimliği uzmanlığını aldım. 1999 dan beri tüp bebek öncesi hazırlıkla uğraşıyorum.Daha çok benim yaptığım iş  çiftleri gebeliğe hazırlamak .

Çok güzel çiftleri gebeliğe hazırlamak derken beslenme mi onun dışında ne tür bir hazırlık yapıyorsunuz?

Çiftlerin gebeliğe hazırlık sürecinde sadece ve sadece vitaminle eksiklilkleri değil hem ruhsal hem bedensel olarak ihtiyaçlarını karşılamak ,hemde eger gebelik sürecinde gebeliğe engel olan aileden gelen  hormonal veya yaşam biçimine yönelik değişiklik varsa onları birlikte kenetlenme sağlayarak doğacak çocuğun daha sağlıklı fiziksel olarak yada mental olarak daha iyi bir halde dünyaya gelmesine çalışıyoruz. Yaptığımız aslında bu.

Çok güzel..

Bu süreç gebelik kararını aldığınız zaman başlıyor ,çocuk kucağa alana kadar devam etmesi  lazım.  Ve  ne kadar iyi bir iş yapıp yapmadığımız o çocuk büyüdüğünde ve ne yapabildiğinde. Eğer  o çocuk zeki bir çocuksa ,öğrenme kabiliyeti iyiyse ,  fiziksel olarak kimseye muhtaç değilse  ,davranış bozukluğu yoksa ,kendine ve etrafına faydalıysa doğru bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Sadece bir gebe kalma ,sadece bir doğum yapmış olma ,bence bu süreç için hedeflenecek bir başarı olmamalı .

Yani söyle diyoruz. Yalnızca çocuk sahibi olmak değil.Zeki ve sağlıklı bir çocuğa sahip olmak önemli.

Evet Yani bu dünyanın zeki ,çalışkan ve iyi davranışları olan insanlara ihtiyaçları var.Gebelik düşüncesinde de bunun için bir fırsat var. Bu fırsatı çok iyi değerlendirmelerine yardımcı olmalıyız biz doktorlar.

Çok teşekkür ediyorum.

Aliye Sibel Tuzcu

 

Tüp bebek tedavileriniz öncesi beslenme çalışması için Dr.Murat Berksoy ile bu formla iletişim kurabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ