lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Başarı Hikayesi : Çok uzun bir yolculuktu bizimkisi..

Tüp Bebek Başarı Hikayesi : Çok uzun bir yolculuktu bizimkisi..

Nereden başlamam lazım hikayeme bilmiyorum ama çok uzun bir yolculuk bizimkisi…

Eşimle evlendim eşim hemen çocuk istemedi ben de ona uydum ama içimde hep bir korku vardı niyeyse.. Sonra eşime söylemeden korunmayı bıraktım 1 ay yok 2 ay yok sonra anlattım doktora gittik her şey normal dedi ama olmadı sonra doktor değiştirdik.
Polikistik over” dedi uzun bir süreç dedi” başladık.
5-6 ay sonra tesadüfen hamile kaldım dünyalar bizim oldu. 9 aylık hamileler gibi hareket ediyordum elim sürekli karnımda onu korumaya çalışıyordum ama koruyamadım. 10 haftalık kalbi durdu o an benim kalbim de durdu sanki ve yine yeniden tedaviler… Yıllar geçiyor tabi bu arada her tüp bebek denemesi OHSS  ler, ölümden dönmeler, hastanede yatışlar ve 10 yıl sonra yine hamileyim tüp bebekle hem de ikiz… Rüya gibi herkes mutlu heyecanlı korkulu bütün duygular var ama 5.5 aylıkken hafif karın ağrısı gaz sancısı gibi gittim doktor “Doğum başlamış” dedi . “Mümkün değil” dedim çok küçükler sonra belki yaşar umuduyla başka hastaneye ambulansla gittik. 1 gece sonra sezaryen ama oğluşlarım 1 gün dayanabildiler ve melek oldular… O zaman dedim ki hiç hamile kalmamak üzücü ama bu mahveden bir şey bebişlerime nasip olmayan 1 damla süt 15 gün sağdım sonuna geliyorum sonrası yine bir negatif tüp bebek… Umutlar bitti ,yoruldum, halim yok ,ruhum boş ama eşimin desteğiz ile bir daha denedim ve sonuç hamileyim ama hamile olduğuma sevinemiyorum bile
“Ya giderse ,ya erken doğarsa, ya kalbi durursa…” 6 haftalıkken kanamam oldu ilaçlar iğneler her hafta Dr kontrolü evde yatış 14 haftada dikiş atıldı.. Ama her hafta ultrason da görmek için saat saydım taki diğer ultrasona kadar… En sonunda 37. Haftada Nilda’ma (mucize DEMEK) kavuştum.
Size ümit olur inşallah bu yazdıklarım. Şimdi belki 1 – 2 sayfaya sığdı ama bizim için 14 yıllık bir süreçti… İsteyen herkese tattırsın bu duyguyu..

 

 

 

Diğer tüp bebek başarı hikayelerini okumak isterseniz burayı tıklayınız

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ