Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sivas ÇİDER Tüp Bebek Toplantısı 30 Martta

Sivas ÇİDER Tüp Bebek Toplantısı 30 Martta

 Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği  (ÇİDER) 30 Mart Perşembe  günü saat 14 00 de Sivas Belediyesi ile birlikte  Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi -Ergun GÖZE  Salonunda Saat 14.00 de  “Tüp Bebek Tedavileri  Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Toplantısı”  yapıyor.

2002 yılından bu yana Türkiye genelinde faaliyet gösteren ve çocuk isteyen çiftlere destek veren (ÇİDER) İn konukları  uzman tüp bebek doktorları  Acıbadem Kayseri Hastanesi Tüp Bebek Merkezinden  Op.Dr. Özge İdem KARADAĞ ve Op.Dr.Çağlar YAZICIOĞLU

Toplantıda kısırlık tedavileri hakkında ayrıntılı bilgi verecek olan doktorlar ,ayrıca raporlarını getiren hastaların evraklarını inceleyerek  sorularını cevaplayacaklar.

Tedavileri konusunda bilgilendirmenin yanı sıra bu zorlu süreci en kolay şekilde atlatabilmeleri için   başarı tüyoları da  verilecek olan toplantının sonunda hanım katılımcılara  verdikleri emek ve çabalarını değerlendirmek, aynı zamanda farkındalıklarını artırdıkları için   “ Motivasyon Liderleri Sertifikası” verilecek.

Bu sertifikayı alan hanımlar tedavi parasının denkleştirilmesinde eşe destek, tedavinin araştırılması ve doğru tedavinin bulunması sürecini  takip etmek, tedavi sürecinin düzgün gitmesinde  hastane hasta iletişimini yönetmek, tedavinin başarıyla tamamlanması için  hem kendisine hem de eşine manevi destekten dolayı hak kazanacaklar.

Katılımcılar bu toplantıdan sonra tedavilerine yeniden başlamak isterlerse  dernekten indirim yardımı alarak tedavi olabilecekler.

Toplantı Programı

14.00  : Açılış  Dernek Başkanı Sibel Tuzcu – Derneğin tedavilerde hastalara katkıları ve çalışmaları
14.30 :  Konuşmacı  Opr.Dr.Özge İdem KARADAĞ  Tüp Bebek Tedavileri  bilgiler
15.00  : Konuşmacı Op.Dr.Çağlar YAZICIOĞLU . Tüp Bebek Tedavileri  bilgiler
15:45  : Konukların sorularının doktorlar tarafından ortak cevaplandırılması .
16. 00  :Katılımcılara ” Motivasyon Liderlik Sertifikası” verilmesi ve kapanış
Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ( ÇİDER ) Nedir?

2001 yılında  20 yıl tedaviden sonra 42 yaşında anne olan Sibel Tuzcu tarafından kurulan www.cocukistiyorum.com  da ki üyeler tarafından 2002 yılında kurulmuştur. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere ücretsiz muayene ve teşhisler, tedavi imkanları, hastanelerle anlaşmalar yaparak indirimler alır . 4100 gönüllüsü olan ve Sibel Tuzcu başkanlığında Türkiye genelinde 400 den fazla  toplantı yapan ÇİDER,  Uluslararası kısırlık derneklerine üyedir ve  Uluslararası  Kısırlık Dernekleri  Birliğinin Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Op.Dr.Özge İdem KARADAĞ kimdir?

2002 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2008 yılına kadar İstanbul Bakırköy Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalıştı .
2008 – 2012 Kayseri Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Kadın Doğum uzmanı olarak görev yaptıktan sonra  2011 yılında  Kayseri Tüp Bebek Merkezinde Tüp bebek Merkezinde kısırlık ve tüp bebek tedavileri üzerine çalışmaya başladı

Op.Dr.Çağlar YAZICIOĞLU  kimdir.?

1975 Kahramanmaraş doğumlu. 1999 yılında Akdeniz Üniversitesinden mezun oldu. 2001-2003 yılları arasında İç Hastalıkları eğitimi aldıktan sonra 2003 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını kazandı. G.Ü.T.F den 2008 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığını aldı. Mecburi hizmet ve askerlik görevleri sonrası Kahramanmaraş Kadın-Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Medikalpark Gaziantep  Hastanesinde görev yaptı. Daha sonra Kadıköy Acıbadem Hastanesinde Tüp Bebek Eğitimi aldı. Son yıllarda özel kliniğinde özellikle endoskopik cerrahi- infertilite ve tüp bebek alanlarında yoğunlaşan çalışmalar yapan Dr.Çağlar YAZICIOĞLU Acıbadem Kayseri Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde görevini sürdürmektedir.

 

Iletisim
www.cocukistiyorum.com
Tel  : 0216 456 39 75-76  -05414551606

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ