Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Prof.Dr.Murat Arslan – Acıbadem İnternational Hospital Tüp Bebek Merkezi Başkanı

Prof.Dr.Murat Arslan – Acıbadem İnternational Hospital Tüp Bebek Merkezi Başkanı

Prof.Dr.Murat Arslan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni (İngilizce) bitirdi.Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi alarak 2000 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu.

2001-2002 yılları arasında Süleyman Demirel Tıp Fakültesi ve 2002-2006 yılları arasında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalları’nda öğretim üyesi olarak görev yaptı. Bu zaman zarfında 2004 -2005 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk tüp bebek merkezi olan The Jones Institute for Reproductive Medicine’da çalıştı ve tüp bebek eğitimi gördü.

Nisan 2006 – Ekim 2006 tarihleri arasında Bursa Acıbadem Hastanesi Tüp Bebek Merkezi kurucu direktörlüğü yapan Dr.Arslan, Kasım 2006 – Ekim 2009 tarihleri arasında Bursa Medikal Park Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölüm Direktörlüğü yaptı. Ekim 2009 2018 yılları arasında hastalarını Muayenehanesinde kabul etmiş bu süre zarfında Eylül 2008 – Mayıs 2013 tarihleri arasında Özel Bursa Pembe Mavi Tüp Bebek Merkezi ‘nde , 2014-2018 tarihleri arasında da Bursa A.R.T Tüp Bebek Merkezi ve İstanbul’da bazı özel merkezlerde tüp bebek ve üremeye yardımcı teknikler üzerinde çalışmış ve uygulamalarını gerçekleştirmiştir.

2019 yılı itibariyle İstanbul Acıbadem International Hastanesi Tüp Bebek Ünite Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Prof.Dr.Murat Arslan’ın yerli ve yabancı bilimsel sağlık dergilerinde ve yabancı bilimsel kitaplarda onlarca yayınları ve bölüm yazarlıkları bulunmaktadır. Ulusal ve uluslar arası pek çok kongrede sözlü ve yazılı sunumları mevcuttur. Alanıyla ilgili yerli ve yabancı bilimsel dernek üyelikleri devam etmektedir.

 

 

 

Tüp bebek Tedavileriniz için Prof.Dr.Murat Arslan doktor formu ile kendisine ve bize ulaşabilirsiniz.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ