Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Op.Dr.Süleyman Eserdağ

Op.Dr.Süleyman Eserdağ

Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ Kimdir?
İlkokul ile ortaokulu Manisa’da okuduktan sonra, 1986 yılında ‘İzmir Fen Lisesi’ nden mezun oldu.

1992 yılında ‘Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini  ‘Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde yaparak 1997 yılında mezun oldu. 1997-2002 yılları arasında Kazan Devlet Hastanesi’nde kadın doğum uzmanlığı ve Başhekimlik yaptı. 2002 yılında, uzmanlık eğitimini aldığı ‘Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ ne yeniden atandı.

2003 yılında, şu anda da çalışmakta olduğu kendi kliniği ‘Hera Kadın Sağlığı Merkezi’ni kurdu. 2008 yılında devletteki görevinden istifa ederek kendi kliniğinde bu kez tam zamanlı olarak çalışmaya başladı.

2005 yılında Academy International ‘de NNLP (Yeni Nörolinguistik Programlama),  ‘NLP Diploma ve Practitioner, 2006 yılında İstanbul Yeditepe Üniversitesi tarafından  ‘Hipnoterapi’,  2013 yılında Gazikent Üniversitesi tarafından ‘Aile Danışmanlığı’ sertifikalarını aldı.

2014 yılında EFS (Avrupa Seksoloji Federasyonu) ve ESSM (Avrupa Cinsel Sağlık Derneği) tarafından yapılan sınavda başarılı olarak Avrupa Cinsel Tıp Komitesi tarafından  ‘Fellow’ seviyesinde Cinsel Terapist unvanını alan ülkemizin ilk jinekologlarından oldu.

Dr. Süleyman Eserdağ, 2003 yılından bu yana oluşturduğu kendi ekibi ile birlikte başta vajinismus tedavileri olmak üzere, cinsel isteksizlik, ağrılı cinsel ilişki, orgazm olamama (anorgazmi) konuları ve kozmetik jinekoloji alanında genital estetik ameliyatlar üzerine çalışmaktadır.  Aynı zamanda ISSM (Uluslararası Cinsel Tıp Derneği) üyesidir.

Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ’ın diğer bir çalışma alanı da kozmetik jinekoloji içerisinde yer alan ‘genital estetik ameliyatları’ dır: Labioplasti (iç dudakların kısaltılarak küçültülmesi), Vajinoplasti (vajina daraltma ameliyatları), Perinoplasti (perine düzeltmesi), Lazer ile vajina yenileme (vajinal rejuvenasyon), Genital bölge renk açma, Vulva sıkılaştırma, G noktası büyütme gibi. Bu konuda dünyada tek kredilendiren work shop’lar içerisinde yer alan ABD’de Prof Adam Ostrzensky tarafından düzenlenen ‘İleri Kozmetik Jinekoloji’ kurslarına katıldı. Dr. Eserdağ, aynı zamanda ECAM (Avrupa Estetik Tıp Komitesi)  tarafından düzenlenen ‘Kozmetik Vajinal Cerrahide Master Kursları’ na katılan ülkemizin ilk jinekologlarından oldu.

Dr. Süleyman Eserdağ evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

.

Vajinismus ve tüp bebek tedavileriniz konusunda iletişim için Op.Dr.Süleyman Eserdağ iletişim Formu

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ