lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

O nasıl bir bebek hikayesiydi öyle ?

yonetim

Sevgili Dostlarım..

Bu yazıyı sonuna kadar sabırla okumanızı rica ediyorum..

Bu hafta tüp bebek toplantımız için  Çorlu’ya Mukadder ve ben oldukça kalabalık gittik. Hem iki kişi hem de kalabalık ne demek istiyorsun diyeceksiniz biliyorum.Mukadder ikizleri Batu ve Berke bende Melissa yı da yanımda toplantıya götürdük.Yani ma ailece bir toplantı çalışması oldu bu defa ki.

Geçen toplantıda Selman Beyin küçük oğlu da toplantıya gelip uslu uslu babasını dinleyince

Bu defa da gelirse ona arkadaşlık ederler hep birlikte oynarlar diye bir daha ki sefer bizimkilerde gelsin diye konuşmuştuk ama bu defa da o gelemedi.Bizim çocuklarda kendi başlarına toplantı boyunca oyalanmak durumunda kaldılar..Teknolojinin gözünü seveyim,hepsinin ellerinde ufak gameboy oyuncaklar ufak tefek koşuşturmalar dışında hiç sesleri çıkmadı.

Ne zaman Çorlu ya gitsek acayip bir yağmur ile birlikte gidiyoruz kaderimiz midir nedir diye giderken konuştuk.Camlar sudan gözükmüyordu.Çorluya gelince de Allah tan durdu..

Çorlu Kültür merkezinin şehrin ortasında olması çok iyi hem bulunması kolay hem de gelmesi bu nedenle burayı seviyorum.

Toplantı gerçekten çok güzel geçti. Mukadderin sunumu çok güzeldi ve daha toplantının başında yoğun bir duygu seli yarattı. Selman Bey bile “ Mukadder bu defa olayı aşmış “dedi.

Selman Beyin bir gün önce hamilelik haberi almış olan hastası da toplantıya katıldı./ aylık başka bir hamile hastası,sonra Dr.Aysun Hanım’ın bir hastası sürpriz yaptı ve 1.5 yaşında çocuğu ile geldi.Bu kişileri çağırsanız inanın hepsi birlikte gelmezler öyle arka arkaya oldu ki inanamazsınız. Ama toplantının bir bölümünde öyle bir çift geldi ki tam anlamı ile herkese umut olacak bir haberdi..Sonrada öylece ben tekrar onların yanına gidemeden salondan ayrıldılar.İnşallah bu yazıyı okuyorlardır inşallah bizim üyemizdirler ve tekrar beni bulurlar çünkü onlardan gerçekten çok etkilendim.;

Bayan 27-30 yaşlarını sürüyor ve geçen yıl merkeze gitmiş ve doktor yumurtalarını gördüğünde bu yumurtalarla asla hamile kalamazsın demiş çünkü görünen çok kötüymüş. Tedavi tabii ki iptal olmuş. Daha sonra tekrar tedaviye başladığında hiç yumurta çıkmamış bu defa ne yazık ki sizden hiç yumurta bir tane bile çıkartamıyoruz erken menopoz yumurtanız yok demişler. Genç kadın tabiî ki çok üzülmüş.Şimdi bu hanım başka bir yerde tedavi olsa ve o ay yumurta .çıksa ve hamile kalsa mutlaka başka merkezler bu kadına kendi merkezinde donor yaptı derler birde değil mi ama öyle olmamış.Genç kadın artık yumurtam yok ben asla anne olamayacağım diye bir daha tedavi olmamış.Peki ne olmuş??? İki ay sonra; hem de iki yıl falanda degil sadece ve sadece 2 ay sonra genç kadın kendiliğinden hamile kalmış.Muhteşem bir kızı var şimdi.. bir buçuk yaşındaydı sanırım.Ne resmini çekebildim nede fazla konuşabildim Genç kadın geldi bebeği ve eşi, ile birlikte sahneye çıktı ve tedavi hikayesi anlattı.İnanın tüylerim diken diken oldu…Hayal gibi geldiler ve gittiler.

Salondaki misafirler her hamile çiftin hikayesinden bizim gibi çok etkilendiler,çünkü hepsi çok zor ve umutsuz vakalardı..Ama ümitlerini yitirmemişler ,inatla kaderlerini zorlamışlar ve başarmışlardı.

Diğerlerinin fotoğraflarını çektim tabii. Toplantı sonunda da 10 çiftte Çider tarafından 1900TL den tüp bebek tedavisi olma imkanına kavuştular. Hep beraber hatıra fotoğrafı çektirdik..Her şey çok samimi ,çok duygulu ve güzeldi.

 

Darısı diğer toplantılarımızın başına…

Sibel Tuzcu

 

 

Annelik hikayelerinizi bizimle paylaşın. sibelt@cocukistiyorum.com

Uzun süre anne olmak için çaba gösteriyorsanız  Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ