lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kimler Tüp Bebek Yaptırmalı? Prof.Dr.Şahin Zeteroğlu

Kimler Tüp Bebek Yaptırmalı? Prof.Dr.Şahin Zeteroğlu

Kimler Tüp Bebek Yaptırmalı? Hangi tip hasta grubuna mutlaka tüp bebek yapılması gerekiyor ? Bu sorumuza Bursa Acıbadem Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof.Dr.Şahin Zeteroğlu cevap verdi.

Şahin Bey Merhaba Kimler Tüp bebek Yaptırmalı ?

Merhaba ; Bizim mutlak tüp bebek endikasyonumuz var aslında bunlardan birincisi kadının iki taraflı tüplerinin tıkanık olduğu hasta grubu Ne yazık ki diğer yöntemlerle gebelik şansı yoktur direk tüp bebeğe geçmeli ,ikinci grupta da da erkeğin sperm sayısının sıfır olduğu veya çok çok az olduğu,ağır erkek infertilitesi olarak tanımladığımız gruptur. Bu iki mutlak tüp bebek endikasyonu dışında kalanların hepsini bizim rölatif endikasyonlarımızı ( bağlantılı müdahale sebebi ) oluşturur.Ve hastanın yaşı ,evlilik süresi sperm sayısı, daha önce aldığı tedaviler bunlar karar vermede yetkili faktörler olarak karşımıza çıkar.

Zaman içerisinde şöyle değişen bir konsept oldu; önceden tüp bebek tedavileri her şey bitirildikten sonra yapılan bir uygulama iken günümüz şartlarında önemli bir aşamayı geçtikten sonra ,hatta belirli bir zamanı geçtikten sonra seçeneklerden bir tanesi haline gelmiş durumda. Yani nasıl biz hastaya aşılamayı anlatıyorsak aynı şekilde de tüp bebeği anlatıyoruz.

..
Hatta bir adım daha ilerisi açıklanamayan infertilite de yani herhangi bir neden bulunamamış  neden gebe kalamadığını saptamadığımız  hastalarda yani iki yılı geçmişse o hastaları artık direk tüp bebek uygulamasına almak ile diğer tedavileri yapmak arasında bir fark yok. Tüp bebek bu hastalarda daha iyi sonuç veriyor.

Çok teşekkür ediyoruz .

 

Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki konularıda incelediler;

Tüp bebek

Tüp bebek fiyatları 2018

Aşılama

 

 

Tüp Bebek tedavileriniz için Prof.Dr.Şahin Zeteroğlu Doktor Formu ile kendisine ulaşabilir ,ÇİDER den randevu alarak uygun koşullarda tüp bebek tedavisi olabilirsiniz.;

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ