Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kadında yumurta kalitesini, erkekte de sperm artırıcı besinler. Dr.Murat Berksoy

Kadında yumurta kalitesini, erkekte de sperm artırıcı besinler. Dr.Murat Berksoy

Kadında yumurtayı Erkekte de sperm artırıcı bir smootie tarıfi sizden rica edeceğiz. Kullanacağımız malzemeleri ilk önce bize biraz tanıtıp ondan sonrada smootie yapılmasına yardımcı olur musunuz?

Tabi hem kadın için hemde erkek için bir kombinasyon yapalım .

Bunların hepsi benim için bir ilaç bakın burada bir ıspanak var bu ıspanak özellikle kadınlar için  folik asit eksikliğini gidermekte aynı zamanda DNA hasarını azaltıcı özelliği olduğu için çok önemli   bazen bunun yerine tereyi tercih ederim ben .Yine burada zencefil varki bu infertiliteyi çocuk sahibi olamamayı bir iltihaplanma olarak düşündüğümüz zaman doğal bir antibiyotiktir zendeçal aynı şekilde  hem tazesi hem tozu kullanılabilecek iltihaplanmayı önleyebilecek ve hem kadında hem erkekte bazen karabiber katarak etkinliği artırılarak kullanılabilecek bir ilaç diyebiliriz.

Y,ne burada gojiberry var .Çok kolay bulunmasa da kuvvetli bir antioksidan   ( Aktarlarda ve Büyük marketlerin kuruyemiş bölümlerinde var) Hücrelerin yaptığı çöplerin vücuttan atılmasına çok yarayacak bir destek .Burada avokado var. Bu benim favorim .Hem  kadında hem erkekte ,daha çok kadın için özellikle esansiyel dediğimiz yani vücudun yapamadığı ,vücudun az bulduğu dışarıdan almak zorunda kaldığı doymamış yağları içerir.Doğurganlığı artırdığı kesin olarak ispatlanmış gidalardan biridir avokado.

Burada çilek orman meyvesi olarak çok nadiren şeker olduğu için  5 karbonlu şeker olduğu için meyveyi öneririm ama orman meyveleri antioksidan özellikleri ile mevsiminde organik olduğunda çok yararlı . Burada muz var bence inanılmaz önemli .Çok fazlasını aldığınız zaman kabızlık olabilir ama muz seratonin dengesini düzenleyen ,uykuyu  kolaylaştıran  uyku demek melatonin salgısı özellikle yumurtalar için  çok önemli kadınların hem uykuya dalmalarını kolaylaştırıcı hem de yumurta kalitesini artırmak için seratonin çok önemli bizim için

Yine burada alkali hale getirmekte hemde antioksidan özelliğinden dolayı limon çok iyi bir ilaç diyebilirim .( editörün notu : doktorun elindeki misket limonu idi)
Badem sütümüz Biz süt ürünleri yerine telafi edebilecek en  iyi alternatif diyebiliriz buna .Gene burada kakao var ki bu işe biraz tat katması ve yiyeceklerin aroması yanında kakao mutluluk verici iyi hissetmemize yardımcı olan kahveden daha az zararlı önemli bir destek .

Burada bir kombinasyon yaptığımızda daha çok benim önerim avokadoyu ,ıspanağı , zencefili , burada birde Maca mız var. Maka tozu özellikle kadınlar için  yine ileri yaşta  yumurta kalitesin azaldığında ya da menapoza yakın olan kadınlarda ,aynı zamanda cinsel isteksizlik olduğu için o bakımdan  yararı kanıtlanmış bir besindir. Bunu da yine kadına ayırmak isterim .

Erkekler biraz tatlı şeylerden hoşlanırlar Tatlı şeyleri şekerini biraz azaltmak için  badem sütü ile kombine ettiğimizde onlara hem sağlıklı bir besin hemde sperm kalitelerini artırmak için  kullanabiliriz bir kombinasyon olarak

Birazdan hazırlayalım ve hazır halde gösterelim.

Çok teşekkürler tabiî ki

Aliye Sibel Tuzcu

 

 

 

Dr.Murat Berksoy’un diğer makalelerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kadında yumurta kalitesini artırmak için smootie tarifi. Dr.Murat Berksoy

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerde ne çok hangi vitamin ve mineraller eksik? Dr.Murat Berksoy

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme uzmanı Dr.Murat Berksoy

 

 

 

..

 

 Dr.Murat Berksoy ile iletişim kurmak için danışma formunun doldurup kendisine yollayınız.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ