Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Op.Dr.Halil İbrahim Tekin

Op.Dr.Halil İbrahim Tekin

1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi ve kısa bir süre Adli Tip Kurumu’nda ihtisas yaptı.1985 yılında Fransa’nın Lille Üniversitesi’nde Endokrinolojik Cerrahi bölümünde 5 ay Prof. C Proy ile çalıştı.
1987-1989 yılları arasında Denizli Devlet Hastanesi’nde acil serviste hekimlik ve adli tabiplik yaptı. 1995 yılında Zeynep Kamil Hastanesi’nde eğitimini bitirip Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. 1997 yılında aynı hastanenin bünyesinde İsrail Harovitz Enstitüsü önderliğinde kurulan tüp bebek merkezinde de çalışmaya başladı. İlk tüp bebek eğitimini tanınmış uzman olan Prof. Laufer’den aldı. Prof. T. Atasu, Prof. U Özekici, Prof. Sahmay ile birlikte çalıştı.1997 – 2004 yılları arasında Dr. Pakize TARZİ Hastanesi’nde çalışıp ÜYTE lisansı aldı.
2000 yılında Lefkoşa’da açılan tüp bebek merkezinin kuruluşunda bulundu ve 4 yıl kadar bu merkezin hekimliğini yürüttü. Bu merkez KKTC’de açılan ilk tüp bebek merkezi olup ayni zamanda Türk dünyasında ilk donasyon yapan merkez olmuştur. 2014 yılı itibariyle 20 bine yakın ailenin çocuk sahibi olmuştur.
2004 yılında Ortadoğu ve Balkanlar Tüp Bebek Merkezi’ni kurdu. Mayıs 2014 itibariyle Yakın Doğu Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi ve Magosa Tıp Merkezi ÜYTE ünitesinde tüp bebek çalışmalarına devam etmenin yanı sıra, çeşitli yurt içi ve yurt dışında çeşitli bilimsel çalışmalara da katılıp katkı vermektedir.

Tüp bebek tedavisini İstanbul’da anlaşmalı merkezlerde yapmaktadır. Muayenehanesi Nişantaşındadır.
Randevu için Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneğini arayabilirsiniz. İletişim 0541 4551606

Tüp Bebek tedavileriniz için Op.Dr.Halil İbrahim Tekin Formunu doldurabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ