Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Asla Vazgeçme..

Asla Vazgeçme..

Size güne güzel başlamanızı sağlayacak bir haberim var. 3,5 aylık hamileyim. aslında size öğrendiğim gün haber verecektim ama riskli olduğu için açıkcası sonradan bir şey olsaydı size Onu kaybettiğimi açıklayamazdım. Çünkü hep kötü haberler aldınız benden ve biliyordum ki benimle birlikte benim üzüldüğüm kadar üzüldünüz.indir (2)

9 yıllık evliliğimin 7 yılı bir bebek sahibi olabilmek için verdiğim mücadelelerle geçti.Rahim filmleri,kan testleri,hormon testleri,hormon iğneleri,sperm analizleri,sayısız aşılama ve tüp bebek denemeleri…. Bekleme odalarında unutamayacağım insanlarla tanıştım.Biri vardi ki, çok ağladım Onun için.Doktorun Ona “tüp bebek denemeyin artık paranıza yazık olur sizin için en iyi yöntem. burda yasal olmayan yumurta bağışı” dediğinde kadıncağızın hıçkırıklarını bekleme odasından duyuyorduk.Başka bir doktorla konuşmak isteyince,”istediğiniz kişiyle konuşabilirsiniz ama aynı dili konuşuyoruz öyle değil mi?”demişti.Onu öyle iyi anlayabiliyordum ki…. evet aynı dili konuşuyorsunuz ama O farklı bir yorum dinlemek istiyor,içinde bir parça umut olan.

En son 6 ay önceydi.Yumurta toplama işleminde folüküllerimin boş çıkıp transfer yapılamıyacağını öğrendiğimde ben de umudumu yitirmiştim.Ama siz arkadaşlar, hepiniz, “Savaşı kazananlar “kısmında yazılardan aldığım şevk,”Savaşa devam edenler”kısmında yazılanlardan aldığım cesaret,sabır, Sibel Hanım’ın maddi ve manavi desteği, sevgili eşimin duyarlılığı, sabrı ve sevgisi bana hep güç verdiniz.Tedavilere bir müddet ara verdiysemde hiç vazgeçmedim inanmaktan. Dua ettim Yaradana canıma can kat diye.Şükrettim, bana kavuşmasına izin verdiği için ve yemin ettim bebişimin ruhunun güzelliklerle dolmasına yardımcı olacağıma, sevmeyi ve sevgiyi öğreteceğime, daima yanında olacağıma. Hoşgeldin MELEĞİM,KUZUM,KIZIM,CANIMDAKİ CAN,sefalar getirdin.

Hepinize sonsuz teşekkürler.Size bir parça umut verecekse eğer bir sitede okuyup çok etkilendiğim bir şiirle bitirmek istiyorum yazımı.

ASLA VAZGEÇME
” Hayata yeniden başlamak” kadar zor değil hiçbir şey
Ama sen yeniden başla,
Vazgeçme yarınlardan,
Kendini yorgun hissetsen bile,
Başarı senden kaçsa bile,
Gözyaşların gözlerini yaksa bile,
Ve hatta herşey hiçbirşey olsa bile VAZGEÇME !

Sevgiyle Kalın.
Ece

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ