Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kullanım Koşulları & Gizlilik Politikası

KULLANIM KOŞULLARI

 1. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin,sorunlarının çözümü için ihtiyaç duyacakları bilgileri, olayları tüm açılardan inceleyerek,tarafsız ve güncel bilim ve bilgilerin ışığı altında onlara sunmak.
 2. Toplumun İnfertilite sorununun boyutlarını ve cocuk sahibi olamayan çiftleri anlamasına yardımcı olmak
 3. Bu sorunla karşı karşıya olan çiftlerin uygun medikal tedavilere ulaşabilmelerini sağlayabilmek amacıyla yol gösterici olmaya çalışmak ve sorunların çözümü için doğru ve yetkin kişilerle işbirliği yapmak.
 4. Sorunlarını çözme yolunda mücadele verenlere psikolojik destek vermek.
 5. Site yardımlaşma ve işbirliği üzerine kurulmuştur ve saygı ve güvene dayalı samimi iletişim ortamı yaratmayı hedeflemektedir.
 6. Bu site genel ahlak kurallarına uymayı taahhüt eder. Ve üye ve ziyaretçilerinde aynı hassasiyeti göstermelerini bekler

SİTENİN KURALLARI

 1. cocukistiyorum.com internet web sitesinin amacı cocuk sahibi olmak isteyen sorunlu çiftlerin cocuk sahibi olma konularında her türlü bilgilendirme ,tedavi aşamalarında yardım ,evlat edinme ,donor yumurta ve sperm yoluyla cocuk sahibi olma ve bu süreçte psikolojik destek vermek amacıyla kurulmuştur.
 2. Bu siteye girenlerin ortak amaçları cocuk sahibi olabilmek bu konudaki her bilgiyi en doğru ve en yetkili kişilerden alabilmeyi sağlamaktır.Bu site bunu görev edinmiştir.
 3. Bu sitedeki bilgilerin hepsi kaynak belirtilerek ve izin alınarak kullanılmıştır.İzinsiz metin,bilgi yada resim hiçbir şekilde kullanılamaz.
 4. Sitede edinilmiş ortak dostluklardan edinilen bilgilerin ve mail adreslerinin başka sitelerde kullanılması yasaktır.Bu konuda yasal yollarımız açıktır.
 5. Bu sitede Danışmanlık yapan Doktorlar yalnızca yazılanlar üzerinden bilgilendirme yapma durumundadırlar.Tedavileri hatalı göstermek gibi bir amaçları yoktur.Son söz tedavi eden hekime aittir.Doktorların vermiş oldukları bilgilerin sorumluluğu kendilerine aittir.
 6. Sitede bilgi veren doktorların formların cevaplarını verip vermemeleri tamamen kendilerine aittir. Hasta formlarına doktorun cevap vermemesi cocukistiyorum.com ‘u bağlamaz Bu doktorun kendi hastasına karşı özel sorunudur.Hasta cocukistiyorum.com internet sitesi değil cevap vermeyen Danışman doktor sorgulanmalıdır.
 7. Sitede doktorlar tarafından yayınlanması için gönderilen metinlerde başka bir hastanenin yada doktorun eleştirilmesine, cevap hakkı dogmasına meydan verilmeyecektir.
 8. Hiçbir hastanenin diğer bir hastaneye karşı bu sitede bir üstünlüğü yoktur.Hastalar diledikleri Doktorun formunu doldurma ve danışma hakkına sahiptirler.
 9. Çocukistiyorum.com un Dayanışma kulübü üyeleri her ay uygun gördükleri şehirlerde toplanırlar.
 10. Toplantıdaki ziyaretçi ve doktor katılımları düzenli olarak sitede duyurulur.
 11. Dayanışma kulübü Üyeleri  ve Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği  (ÇİDER) Üyeleri tedavileri sırasında hastanelerden özel indirim yada ücretsiz tedavi alma ayrıcalığına sahiptirler.Hastanelerin yapmış oldukları indirimler dayanışma Kulübü üyelerine özel olarak duyurulur.
 12. Chat odası Dayanışma Kulübü üyeleri için özeldir. Ancak üye olarak girip Doktorlarla chat yapılabilir.
 13. Bitkisel tedaviler bölümünde yer alan bilgiler kaynak gösterilerek bu sitede yer almıştır.İnsan sağlığını hiçbir şekilde etkilemeyecek bitkilerin yayınlanmasına dikkat edilmiştir.Gene de Tedaviye başlanıldığında mutlaka doktora danışılması gerekmektedir.
 14. Bu site içerisinde mevcut görüş ve bilgilerin tümü www.cocuk istiyorum.com’a ait olmayabilir.Cocuk istiyorum.com bu bilgilerin güncelliğini ve doğruluğunu kontrol etmeye çalışmakla birlikte bunların içeriği ,güvenilirliği ve kullanılabilirliği konusunda garanti veremez.
 15. Kısırlık tedavileri ile ilgili olarak verilen özellikle dış kaynaklı bilgiler,tedavi yöntemleri uluslar arası bilimsel çevrelerde kabul edilmiş yöntemler olup bir çok yabancı ülkede yasal olabilmekle birlikte bu tedaviler halihazırda geçerli TC kanun ve yönetmeliklerine uygun olmayabilir.
 16. Sitemizin www.cocukistiyorum.com tarafından hazırlanan içeriğinde verilen tüm bilgilerin doğruluğunu ve tüm bilgilerin bilimsel kaynaklara dayandırıldığını garanti edebilmekle birlikte sitenin hazırlanmasında çalışan yazar editör ve yayıncıların insani nedenlere dayalı hata yapabileceği gerçeği de göz önüne alındığında bu tür hatalar nedeniyle doğabilecek sonuçlardan cocuk istiyorum.com sorumluluk taşımaz.
 17. Cocuk istiyorum.com. bu sitede verilen bilgilere başka hastalara uygulanan tedavilere dayanılarak,ilgili uzman hekim kontrolu dışında tedavi uygulanması durumunda ortaya çıkabilecek sorunlardan sorumlu tutulamaz. İnternet kullanıcıları bu sayfalardan elde ettikleri bilgilerin kullanımından tamamı ile kendileri sorumludur.
 18. Çocukistiyorum.com önerilen tedavilerin mutlak olarak konu üzerinde uzman bir hekimin önerisi ve gözetiminde yapılması gerektiğini bildirir.
 19. cocukistiyorum.com internet sitesi Sibel Tuzcu ya aittir. Geliri Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere hizmet verilmesi için Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) in  giderleri için Vakfedilmiştir

 

———000000——–

GİZLİLİK POLİTİKASI
Bu sayfada yer alan güvenlik ve gizlilik kuralları www.cocukistiyorum.com sitesi üzerinde yaptığınız işlemlerde ve vermiş olduğunuz kişisel bilgilerdeki güvenlik ve gizlilik sınırlarını belirlemek amacı ile konulmuştur.

Bu gizlilik politikası neleri kapsar?

 • Bu gizlilik politikası cocukistiyorum.com URL’i ile başlayan tüm sitelerde geçerlidir.
 • Herhangi bir sitede cocukistiyorum.com Logosunu görmeniz bu güvenlik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamına gelmez. URL’i kontrol etmeniz ve gerçekten cocukistiyorum.com alan adının sahibi Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği’ne ait bir sayfa olduğundan emin olmanız gerekir. Zira Logomuzu izinsiz ve kötü niyetle kullanmak isteyen kişiler olabilir. Böyle durumlarda lütfen bizimle iletişim kurun adresimiz: info@cocukistiyorum.com
 • cocukistiyorum.com sitesinde bir ödeme yaparken kullandığınız kredi kartı bilgileriniz Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği güvencesindedir, üçüncü şahıslar kredi kartı bilgilerinizi göremezler.
 • cocukistiyorum.com sitesinde yapılan tüm ödeme ve bağış işlemlerinde Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği makbuz keser.

cocukistiyorum.com hangi kişisel bilgilerinizi saklar?

 • Sitemizi ziyaret için herhangi bir kişisel bilginizi bize vermek zorunda değilsiniz. Ama cocukistiyorum.com hizmetlerinden yararlanacaksanız üye olmanız ve bazı kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir.
 • Herhangi bir zamanda sitemizi ziyaret ettiğinizde web sunucumuz tarayıcınızın bağlanmış olduğu IP adresini isimsiz kullanıcı olarak kaydeder. İsteğinize bağlı olarak cocukistiyorum.com cookie bilgisi, cocukistiyorum.com sayfaları içinde yapmış olduğunuz metin aramalarını saklar. Bu bilgiler sayesinde ileriki dönemlerde sitede yer alacak reklamlar ilgi duyduğunuz içerik doğrultusunda kişiselleştirilebilir.
 • cocukistiyorum.com kullanıcıların kişisel bilgilerini üç temel amaç için saklar: belirli hizmetlerde isteklerinizi yerine getirmek, görüşmelerde ve toplantılardan önce sizi daha iyi tanımak, etkinlik ve hizmetlerden haberdar edilmenizi sağlamak.

Kişisel bilgilerin güvenliği:

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği, vermiş olduğunuz tüm kişisel kimlik bilgilerinizi gizli tutar. Ancak doldurduğunuz formlarda, katılacağınız toplantılarda ve yapacağınız indirim başvurularında  adınızı ve adresinizi ve diğer özlük bilgilerinizi bilmek zorundadır.

Bu kişişel bilgilerinizi sakladığımız ortamın korunma ölçüsü nedir?
İnternet’te güvenlik temelde iki başlık altında incelenebilir:

 1. Birincisi, bu hizmeti vermekte kullandığımız donanımın, yazılımın ve network altyapısının güvenliği. Bu amaçla, güvenilirliği pek çok ortamda test edilmiş network ürünleri kullanmaktayız.
 2. İkincisi ise, üyelerimiz servisimizden yararlanırken oluşan veri trafiğinin güvenliği. Veri trafiğinin güvenliği dört temel bileşenden oluşur:
  • Authentication : Tanıma
  • Authorization : Yetki Kontrolü : Üye olup olmadığı.
  • Non-Repudiation : Sorumluluk
  • Data Protection : Bilginin bütünlüğü ve gizliliği

Bu dört bileşenden ilk ikisi sadece yetkisi olan üyelerimizin işlem yapabilmelerini sağlamak için önemlidir.

Diğer Sitelere Link
cocukistiyorum.com, reklam, banner veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine link sağlamaktadır. cocukistiyorum.com, link verdiği sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

Kullanıcı İstekleri/Geri Bildirimleri
cocukistiyorum.com, üye ve ziyaretçilerin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında herhangi bir amaç için kullanılamaz.

İçerik Kullanımı
cocukistiyorum.com’da yayınlanan hiçbir yazı veya grafik üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Bu sitede yer alan içerik materyali ya da fonksiyonalite, başka mecralarda yayınlanamaz.

Copyright
Bu sitedeki “Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği” tüm materyalde sağlanan yasal haklar Sibel Tuzcu ve Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği tarafından veya materyalin orijinal yaratıcısı tarafından tutulur. Burada belirtilenin dışında , hiçbir materyal kopya edilemez, tekrar üretilemez, dağıtılamaz, sergilenemez, yüklenemez, tekrar oynatılamaz, postalanamaz, verici yoluyla geçirilemez , dahilen, fakat limitlenmemiş olarak, elektronik, mekanik, fotokopik, kayıtlı ve ya herhangi başka bir şekilde çoğaltılamaz.

Bu sitedeki materyallerin sadece sergileme, kopya , dagıtım, ve ya yükleme için kişisel, ticari olmayan kullanım için değiştirmeme ve materyaller için tüm yasal ve içerdiği diğer kişisel notların yasal sahibiyseniz izin verilebilir. Değilseniz, Sibel Tuzcu ve Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği’nin izni olmadan, buradaki her şeyi diğer sunuculara kopyalayamazsınız. Bu izin otomatik olarak bu şartlardan bir maddeyi bozduğunuz anda biter. Bu tehdit hususunda acilen yüklediğiniz veya resmettiğiniz materyali imha etmek zorundasınız. Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı kopyalama yasaları , ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerine tecavüz eder.

Bu sayfada yer alan güvenlik bilgileri Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği tarafından zaman zaman güncellenir. Lütfen bu bilgileri periyodik olarak kontrol edin. Bazı durumlarda ise Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği sitesinde yer alacak olan uyarılar yeni güvenlik uygulamaları konusunda size bilgi verecektir. Güvenlikle ilgili soru ve sorunlarınızı info@cocukistiyorum.com adresine yazabilirsiniz.