lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

11 Nisan Cumartesi günü ÇİDER ile Muğla da Tüp Bebek tedavileri Toplantısı

11 Nisan Cumartesi günü ÇİDER ile Muğla da Tüp Bebek tedavileri Toplantısı

Tüp bebek tedavilerinde de motivasyon ve yönetim başarısı kadınlarda.. Bu seminere katılanlar “Tüp Bebek Tedavileri  Motivasyon Lideri” Sertifikası alacaklar.

İnternette en fazla tedavilerle ilgili araştırma yapıp yazışmalar yapan kadınlar her türlü detayı artık büyük bir titizlikle incelemeye başladılar.  Aldıkları sonuçları eşleri ile paylaştıktan sonra son kararı birlikte veriyorlar.  Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği bu süreci başarıyla götüren hanımlara “Tüp Bebek Tedavileri Motivasyon Lideri ” Sertifikası veriyor.

Muğla Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve Çocuk İstiyorum  Dayanışma Derneği ÇİDER ‘in ortak çalışması Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavileri Bilgilendirme ve Bilinçlendirme toplantısı 11. Nisan Cumartesi  Saat 14.00 de Muğla Gazi Mustafa Kemal  Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak. Toplantıya konuşmacı olarak Acıbadem Tüp Bebek Merkezi Başkanı Op.Dr. Funda Aybar konuşmacı olarak katılacak.

Doğru bilgilenmek  başarılı tedavinin yarısıdır sloganını benimseyen Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) Başkanı Sibel Tuzcu ya göre  Kısırlık ve tüp bebek tedavilerinde kadına 5 kat daha fazla iş düşüyor ve hanımlar bu görevi başarıyla sonuçlandırıyorlar.
1.Tedavi parasının denkleştirilmesinde eşe destek,
2. Tedavinin araştırılması ve doğru tedavinin bulunması sürecini  takip etmek,
3. Tedavi sürecinin düzgün gitmesinde  hastane hasta iletişimini yönetmek,
4.Tedavinin başarıyla tamamlanması için  hem kendisine hem de eşine manevi destek,
5.Bütün hormon ilaçlarının vücuduna yüklenmesine kahramanca göğüs germek.
Bütün zorluklara çocuk sahibi olmak için kahramanca göğüs geren hanımlar bizde  bu süreçte her konuda destek olacağız” dedi.

Tedavileri konusunda bilgilendirmenin yanı sıra bu zorlu süreci en kolay şekilde atlatabilmeleri için   başarı tüyoları da  verilecek olan toplantıda katılımcılara  Muğla Belediyesi ve ÇİDER tarafından “Tüp Bebek Tedavileri Motivasyon Lideri”   başarı sertifikası verilecek.

Halka açık ve ücretsiz yapılacak toplantıya katılanlar Muğla Belediyesi ve ÇİDER tarafından  ücretsiz muayene ,teşhis ve indirimli tedavi olma imkanı yaratacaklar.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER nedir.?

22 yıl çocuk sahibi olmak için çeşitli tedaviler gören Sibel Tuzcu 42 yaşında anne olduktan sonra  kendisi gibi çocuk sahibi olmak isteyen çitlere manevi destek için  2001 yılında  www.cocukistiyorum.com internet sitesini kurdu.  Bir yıl sonra  2002  yılında kısırlık tedavisi gören site üyeleri ile birlikte Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Kuruldu. Dernek  13 yıldan bu yana kısırlık ve tüp bebek tedavilerinde kendileri gibi olanlara ücretsiz muayenelerle teşhis ve tüp bebek tedavilerinde merkezlerle indirim anlaşmaları yaparak daha uygun koşullarda tedavi olmalarını sağlıyor. Türkiye genelinden 450 nin üzerinde tüp bebek tedavileri için bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısı yaptı ve bu çalışmalarına  devam ediyor 2005 yılında tüp tedavilerinin devlet tarafından karşılanması konusunda başarılı çalışmalar yapan  ÇİDER Avrupa Parlamentosuna bağlı uluslararası kısırlık birliği Fertility European’ın da üyesi ve Türkiye temsilcisidir.

Dr. Funda Aybar Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum mezunudur. Fatih üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Bayındır Kavaklıdere Hastanesi uzman olarak çalıştıktan sonra  2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek Ünitesi Sertifikasyon eğitim programına katılarak  yetkinlik belgesi almış ve tüp bebek tedavisi konusunda önce  Anatolia Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezinde çalışmıştır. 2014 yılında bu yanan Acıbadem Bodrum Tüp Bebek Merkezinin Başkanlığını yapmaktadır.

 

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER)

0216 456 39 75-76/ 0541 4551606

info@cocukistiyorum.com

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ