Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım
  GirişGiriş
Google

BEBEK SAHİBİ OLAN ÜYELERİMİZ (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 Çocuk İstiyorum Forumu : BEBEK SAHİBİ OLAN ÜYELERİMİZ
Konu Konu: UYUMUYORLARRR :((( Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
nalanreis
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 360
Gönderen: 23-Kasım-2006 Saat 22:54 | Kayıtlı IP Alıntı nalanreis

sevgili arkadaşlar oğlum ve kızımın 8.5 ayları bitti ve oğlumun 5 aylıkken dişleri çıktı kızımın hala yok ama emekleyip ayağa kalkıyor(kafası hala kel )ama bir haftadır bakıcılarda bende delirecektim uyumuyorlarrr :(( 24 saate 3-4 saat toplam ki 2 aylıktan beri akşam 8.5 ta yatıp sabah 6 da kalkarlardı düzen bozulduu :( ve denemediğim yapmadığım şey kalmadı banyolar masajlar çaylar derecesi ayarlanmış oda oyun oynatmalar oksijen herşey herşey ama yok yokk :(((
Yukarı Dön Göster nalanreis's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: nalanreis

limonata
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2476
Gönderen: 24-Kasım-2006 Saat 09:32 | Kayıtlı IP Alıntı limonata

nalancım merhaba
şimdi tam dünaynın eğlenceli bir yer olduğunu keşfetmeye başladılar, emekliyorlar ayağa kalkıyorlar, ufak bir homosapiens olma yolunda dünyaı farklı açılardan görebilmenin ve kendi başına birşeyler yapabilemnin tadını çıkarıyorlar, bu heyecanlar onları ajite ediyor. gündüz yaptıkları şeyleri akşam hatırlıyorlar, heyecanlanıyorlar ve uykuları biraz karışıyor.

sana önerim programa sadık kal, hiç bozma. 8.30 cok iyi bir saat, bizde de 8 de yatış sabah 6da (şanslı isek) cee-e vardı o dönemde. eğer geceleri çok ısrarcı olurlarsa (ki bizde Derin zor uyuynadı ve birkaç hafta geceleri bizi esir almayı denedi). o dönemde görüştüğüm bir pedeagogumuz vardı ve bize düzen kurma gayretimizin doğru olduğunu, uykuya geçebilmeyi öğrenmelerinin önemini anlattı ve devam edin yaptıklarınıza dedi. gece kalkıp oynamak, gezmek isteyen olursa ısrarla hayır annecim bak herkes uykuda (gündüz ne varsa oynadığı...) diye anlatın ısrarla dedi. derin hakikaten bir hafta ısrarın sonunda uyumaya geri döndü. bir de eğer gündüz birisi daha dominant ise diğeri bari gece ben önde olayım gibi hissedebilirmiş (bizde durum biraz böyle idi). iplerin elinizde olduğunu öğretmek bu dönemde başlarmış, bu konuda çekingen olmayın demişti...bence de önemli.
normalde uykuya nasıl dalıyorlarsa aynı şeyi gece de uygula, biraz birak ağlasınlar, pedagogumuz bırakın ağlasınlar, uyuyan da bu dönemde uyanabilir, geçici bir süre bu ikili duruma katlanacaklar ve alışacaklar. birisi uyumaya diğeri de uyanmamaya...dedi. biz zaten yataklarına bırakıp biraz ağlatmayı uygulamıştık, hemen de sonuç almıştık o nedenle bu gece bozukluğunda derin ısrar etmemenin yararına olduğunu çok çabuk kavradı. inan bana cin gibiler!
bunun yanında elbette diş çıkarma da bir etken, sen diş çıkarana çok ağrısı var gibiyse calgel sürerek destek ol geceleri, ve geciken dişler için hiç endişe etme. derin de ilk dişlerini 4 taneyi bir arada bir yaşında çıkardı. hala da 4de takıldı...dr. bir sorun olmadığı kanısında.
kolay geleeeee

Yukarı Dön Göster limonata's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: limonata

mervemiray
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 835
Gönderen: 24-Kasım-2006 Saat 10:43 | Kayıtlı IP Alıntı mervemiray

SİZİNKİLER DAHA UFAK DİYELİM HADİ..MİRAY TAM 22 AYLIK OLDU.2 YAŞI DOLACAK HALA GECE UYANMASI OLABİLİYOR.DELİKSİZ UYKU UYUDUĞUMUZ GÜNLERİN SAYISI AZ YANİ.
UYANIYOR SEVİLMEK İSTİYOR BENİM KUCAĞIMDA OLSUN..YA SIRTINI KAŞITACAK YA SAÇINI OKŞAMAMI İSTİYOR BENDE SEVEREK YAPIYORUM TABİAMA UYUDU YATAĞINA KOYAYIM DEDİĞİN ANNEEEE DİYE BASIYO YAYGARAYI.BAZEN DAYANAMIYORUM YANIMA YATAĞA ALIYORUM İYİCE UYKUYA DALINCA GERİ GÖTÜRÜYORUM YATAĞINA.
BİZİM ASIL SORUNLARDAN BİRİ MİRAY GEÇ YATIYOR.BUNDA BİZİMDE ETKİMİZ VAR TABİİ BABASI GEÇ GELİYOR, BENDE YEMEK VS.DEN SONRA ANCAK OTURUYORUM DERKEN 10.30 DAN ÖNCE UYUMUYOR MİRAY.GERÇİ ÖĞLEN İYİ UYUYARAK AÇIĞI KAPATIYOR GALİBA.

Düzenleyen mervemiray 24-Kasım-2006 Saat 10:44
Yukarı Dön Göster mervemiray's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: mervemiray

nalanreis
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 360
Gönderen: 24-Kasım-2006 Saat 10:55 | Kayıtlı IP Alıntı nalanreis

ah limonatacım ah calgel dahil herşeyi denedim hatta belki tanırsın yada duymuş olabilirsin ismini kuzenim prof meral özmen çok ünlü bir nörologtur ondanda destek alıyorum sürekli ama başa çıkamadım bu dediklerini uyguladım zaten hep hatta çok ağlattım ama katıldılar mecbur kaldım almaya yine dr.umuzu ardım bu sabah ve plegicel verdi çünkü biliyor ben son çare olmadan aramam meral ablamıda aradım ilacı çek etmek adına ve oda aynı ölçülerde kullanmamı söyledi bu akşam bunu deneyeceğiz zaten 2-3 günde düzene alışıyo benim miniklerim daha önce eve aldığım dr. onları uyutmuştu gece uyanık kalıyolardı 2-3 günde dr. gönderip düzene sokmuştum inşallah yine sokabilirim kendi uykusuzluğum için istemedim bunu bakıcı var ben uyurum ama onlar için üzülüyorum çok yorgun düşüyorlar diye bu arada limoncum seninle evlerimiz çok yakınmış görüşmek isterim mesajcıdan telimi gönderiyorum sana öptüm hepinizi
Yukarı Dön Göster nalanreis's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: nalanreis

limonata
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2476
Gönderen: 24-Kasım-2006 Saat 11:27 | Kayıtlı IP Alıntı limonata

aa olur nalancım sen de istanbulda mıydın ki...? ben bilmiyordum. onay verdim mesajcıdan. telefonlaşırız.
katılma aşamasına gelmeden odalarına girip çıkıyorsun di mi? yani 1 3 5 dk yöntemi gibi. elbette her çocuk farklı, bizde de doruk'da çok daha kolay sonuç aldık, ama kızımda işler biraz daha zor konu yemek ve uyku oldu mu...
Yukarı Dön Göster limonata's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: limonata

semraa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 316
Gönderen: 24-Kasım-2006 Saat 17:56 | Kayıtlı IP Alıntı semraa

nalan ablammm Allah kolaylık verin
aynı dertlerden muzdaribiz. benim kzın dişleri çıktı 1 hafta önce oğlanın zaten çıkmıştı. emeklemiyorlar ama yuvarlanarak heryere gidiyorlar. her deliği bulup karıştırıyorlar ve birbirleriyle kavgaya başladılar. saç çekmeler el ısırmalar oyuncakları paylaşamama v.s. en kısa zamanda düzene girerler inşallah bizimkiler de gece 11 veya 12 olmadan uyumuyorlar bazen gece 1 bile oluyor uyumadıkları. akşamüzeri uyutma erken yatır dediler iıki gecedir alıştırmaya öçalışıyorum akşamüzeri yatırmıyorum gece 10 da yatırıyorum bu sefer 1o dk da yarım saatde bir kalkıyorlar daha kötü oldu ne yapacağımı bilemiyorum bende.
Yukarı Dön Göster semraa's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: semraa

sbasol
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 892
Gönderen: 24-Kasım-2006 Saat 18:26 | Kayıtlı IP Alıntı sbasol

AHHH AHHHH UYKU BENIMKILERDEN BIRI GECE SUREKLI AGLIYOR UYANMIYOR SADECE AGLIYOR . OZELLIKLEDE EMZIGINI DUSURUNCE AGLIYOR :(
Yukarı Dön Göster sbasol's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: sbasol

ahmet26
Normal Üye
Normal Üye

Gönderilenler: 76
Gönderen: 27-Kasım-2006 Saat 11:03 | Kayıtlı IP Alıntı ahmet26

Valla benm kızlar da (Rümeysa&Rüveyda) hiç uyumuyor.En erken saat 12:00 de yatarlar, gece bir kaç kez kalkarlar ve sabah 7:00 da ayaktalar, öğleye kadar da uyumazlar.Gündüz 1 veya 2 kez uyurlar o da yarım saat yada 1 saat.Bazı geceler gece 2-3'lere kadar ayaktayız.
Yukarı Dön Göster ahmet26's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: ahmet26

demkoo
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 432
Gönderen: 27-Kasım-2006 Saat 17:33 | Kayıtlı IP Alıntı demkoo

uykusuzluğu .çekmeyen anlamaz.canım oğlum 13,5 aylık biz hala saat 3 lere kadar ayaktayız.uyumayan çocuk uyumuyor.zamanla düzene girecek elbet.
herşeyden önce şükür
sonra sabır:)))

Düzenleyen demkoo 27-Kasım-2006 Saat 17:33
Yukarı Dön Göster demkoo's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: demkoo

mavisiyah77
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 765
Gönderen: 27-Kasım-2006 Saat 21:52 | Kayıtlı IP Alıntı mavisiyah77

Arkadaslar sanki milupanın rezenesi biraz işe yarıyo gibi.yani uyku veriyo. bi de anason diyolar...
Yukarı Dön Göster mavisiyah77's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: mavisiyah77

ayda71
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 237
Gönderen: 28-Kasım-2006 Saat 02:08 | Kayıtlı IP Alıntı ayda71

mavisiyah.rezene konusunda haklısın.bizde cok uykusuzuz ama denedik.uyuyor walla ilk günler ne uykusu bizde sabaha kadar ayaktaydık.simdi iyiyiz ama.dene bence nalan.ise yarıyor.kolay gelsin    

moy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 626
Gönderen: 30-Kasım-2006 Saat 21:40 | Kayıtlı IP Alıntı moy

Benim Niloşum da zamanınd auyuyor ama sabaha kadar 4 veya5 kez bazen daha da fazla uyanıyor mutlaka emmek istiyor. Emince tekrar uykuya dalıyor. Emzirmezsem bir ağlıyor çok fena. Doktor ağlatın dedi önce sonra ağlamasını duyunca yok vazgeçtim. Dayanamazsınız bu cadını ağlamasına dedi. 13.5 aylık oldu hala emişiyoruz ve yorgunuluk ve uykusuzluk bende de had safhada tabii. Resmen emzik yerine kullanıyor memeyi. Ama gel gör ki memeden kesmezsem bu durum devam edecek. Memeden de kesemiyorum daha, çünkü benim de hoşuma gidiyor emişmemiz:) Bakalım ne zamana kadar devam edecek.
Yukarı Dön Göster moy's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: moy

Üzgünüm, Cevap Yazamazsınız.
Bu Forum, Forum Yöneticisi Tarafından Kilitlenmiştir.

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma