Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım
  GirişGiriş
Google

İLK DEFA TEDAVİYE BAŞLAYACAK ARKADAŞLARIMIZ (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 Çocuk İstiyorum Forumu : İLK DEFA TEDAVİYE BAŞLAYACAK ARKADAŞLARIMIZ
Konu Konu: tüpler tıkalıyken hamile kalan varmı tüp. Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
mutluyuz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Gönderen: 05-Ağustos-2006 Saat 19:40 | Kayıtlı IP Alıntı mutluyuz

arkadaşlar herkese merhaba tüpler kapalıyken hamile kalınıyormu tüp bebekte ben tv izledim ordaki tıkanmalar toksit etki yapıp emryoya zara veriyormuş ve düşüğe sebep oluyormuş bu ne kadar doğru bilen varmı bu durumda hamile kalan varmı benimde sol tüpüm kapalı çok endişeliyim :(
Yukarı Dön Göster mutluyuz's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: mutluyuz

hazal
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 709
Gönderen: 05-Ağustos-2006 Saat 23:26 | Kayıtlı IP Alıntı hazal

canım tek tüpü kapalı olupda hamile kalan arkadaşlar var. sonunda da bebeklerini sağ salim kucağına alanda var. yazdığın konu dğru ama hepside düşüklen sonuçlanmıyor. benim tüplerimin herkisi kapalıydı. dış gebelik geçirdiğimden dolayı tüplerim alındı.Kafana takılan birşey varsa dr. danış derim . Ayrıntılı bilgiyi sana ancak dr. verir.
Yukarı Dön Göster hazal's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: hazal

mutluyuz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 05-Ağustos-2006 Saat 23:35 | Kayıtlı IP Alıntı mutluyuz

teşekkür ederim canım sanada çok geçmiş olsun:(
inşallah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun..

Düzenleyen mutluyuz 05-Ağustos-2006 Saat 23:35

metab
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 284
Gönderen: 06-Ağustos-2006 Saat 09:33 | Kayıtlı IP Alıntı metab

Bu konuyu ben de çok merak ediyorum.Eğer tüpler enfeksiyondan dolayı kapandıysa ve içlerinde sıvı birikimi olup balon gibi şiş görünüyorlarsa HSG de o zaman tüplerin alınması gerekiyormuş, tüp bebeğe başlamadan.Bu sıvı embriyoları öldürüyormuş.Ama böyle bir durum yoksa tüplere dokunmuyorlar. benim de laparaskopiye bağlı tüpler de geçiş yok.Ama bir tarafta biraz geçiş varmış.Acaba hamile kalınabilir mi bu durumda da merak ediyorum.Çok küçük bir şans dahi olsa hamile kalma olasılığımız varmı acaba?
Hazal canım, tüplerin kapalıyken hamile kaldın ve dış gebelikle sonuçlandı, öyle mi?
Yukarı Dön Göster metab's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: metab

metab
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 06-Ağustos-2006 Saat 09:37 | Kayıtlı IP Alıntı metab

mutluyuz canım,tek tüpün açıksa hamile kalma şansın var doğal yoldan.Sana nasıl bir tedavi uygulanıyor?tüp bebek mi önerildi? Tüp neden tıkanmış herhangi bir şey söylendimi bu konuda?

hazal
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 709
Gönderen: 06-Ağustos-2006 Saat 11:10 | Kayıtlı IP Alıntı hazal

sevgili metab micro ile iki kez hamile kaldım. ilk bebğim 18 haftalıkken düşük oldu. ikinciside dış gebelikten dolayı alındı.benim dış gebeliklen birlikde kapalı olan tüpün biri alındı diğeride tamamen kapatıldı. benim tüplerim rahim bağlı olan ucu açıkmış bu yüzden embriyo gidip orda yerleşmiş. hasarlı tüp olduğu için embriyo tekrardan rahim içine atmadığı için orda yer edinmiş.bu yüzden alınması gerekiyordu.
İnşallah tez zaman hepimiz bebeklerimize kavuşuruz.
Yukarı Dön Göster hazal's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: hazal

mutluyuz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 06-Ağustos-2006 Saat 11:50 | Kayıtlı IP Alıntı mutluyuz

merhba mehtab canım ben doğal yoldan hamile kalmıştım 2 yıl önce düşükle sonuçlanmıştı ve ardından kürtaj yapıldı parça kalmıştı ve ben ardan iki yıl geçti ve halen hamile kalmadım sonra ege ü.de tüp bebek merkezine gittik ve orada eşimin spermiyogramında çok az bi problem çıktı bize tüp dendi şimdi yaptırdığım hsg filminde sol tüpüm kapalı çıktı ve rahimdede yapışıklık çıktı daha drmla yüz yüze görüşemedim ..bu konuda yani bağzısitelerde tüpleri kapalı olan arkadaşlar tüp bebek yaptırdı ve ebrüyolar 1. kalite olduğu halde düşükle sonuçlanması ve hiç tutunammalar beni korkuttuğu için merak ettim..tüpümün neden tıkalı olduğunu bilmiyorum canım öğrenince haber veririm..ben sürekli enfeksiyon geçiriyorum ondan olabilirmi aca ..metabcım bu konuyla ilgili hiç bilgim yok ama senin bir tüpün azda olsa açıksa muhakkak ki hamile kalırsın dilerim öyle olur hiç tüp bebek denedinizmi peki canım?

metab
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 07-Ağustos-2006 Saat 09:03 | Kayıtlı IP Alıntı metab

Tüpleri kapalı olanların tutunmaz diye bir şey yok canım bildiğim kadarıyla, tüp bebek zaten ilk önceleri sadece tüpleri kapalı olanlar için geliştirilmiş bir yöntemmiş.Biraz geçiş varmış bir tarafda ama hamile kalmaya yeter mi bu bilmiyorum. Tüp bebeğe başlarken ben ah tüpler vah tüpler derken drum bana tüpleri unut artık dedi.Yapacağımız şeyin tüple alakası yok demişti. Evet tüp bebeğe başladım ama yumurta toplanma aşamasında hiperstimule oldum ve toplanmadı tedavi iptal edildi. Şimdi eylülde tekrar başlayacağım Allah izin verirse.

metab
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 07-Ağustos-2006 Saat 09:13 | Kayıtlı IP Alıntı metab

canım tek tüpün açıksa hiç üzülme, bu normal yoldan da bir şans demektir ki tüp bebek yaptırıyorsun sen. Yani umudunu hiç kırma. Tüpleri açık olup da hamile kalamayanlar da var. Yani biz soruna odaklanıyoruz ama Rabbim ol deyince anne olacağız biz. Ben de teki tamamen açık olsa bari deyip duruyorum ama bu da boş,   Rabbim en hayırlı şekliyle, en hayırlı zamanda nasip eder inşallah.Bu arada bir arkadaş 2. çocukdan sonra tüplerini bağlatmak istemiş sezeryanda. Dr bağlayamamış, zaten yapışıklıklar var demiş.

mutluyuz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 07-Ağustos-2006 Saat 19:32 | Kayıtlı IP Alıntı mutluyuz

merhaba metbçım bana çevap yazdığın için öncelikle teşekkür ederim aslında şimdi dediklerin anlattıkların vede yaşadıkların bana çok moral oldu aslında demek istediğini çok iyi anladım eve bebek olsunda tüplerin hiç önemi yok inşallah bu yolda emekleriniz boşa çıkmaz.bebeğinize en kısa zamnda kavyşursunuz..eylüldeki tedavin şimdiden hayırlı uğurlu olsun..

metab
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 08-Ağustos-2006 Saat 12:35 | Kayıtlı IP Alıntı metab

Sürekli sakin ve dingin kalamıyor insan özellikle de beklerken. Çünkü bir şeyi bu denli isterken mantığının gösterdiğini değil, duygularının işaret ettiği noktayı görüyorsun.
Canım inşallah Allah nasip ederse eylül adetiyle başlamayı istiyorum. Ama öncelikle nasip edecek olan Rabbim.
Senin de güzel haberlerini bekliyorum buradan. İnanır mısınız burada hamile kalan herkese sanki ben kalmışım gibi seviniyorum. Kayıplarınıza da çok üzülüyorum.Hep güzel haberler duyalım buradan inşallah.

Düzenleyen metab 08-Ağustos-2006 Saat 12:36

metab
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 08-Ağustos-2006 Saat 12:47 | Kayıtlı IP Alıntı metab

pcosyim hamileyim diyen arkadaşlar gibi, tüp kapalı ve başardım diyen arkadaşlar da var mı merak ettim? Bir de merak ettiğim HSG ile tüpler açıldı deniyor okuduğum kadarıyla bazı arkadaşlara. Bunu anlamak için yeni bir film mi çektiriyorsunuz? Yoksa orada hemen mi söylüyor dr. Ben tüplerimde tam olarak ne var yapışıklık mı hasar mı diye sorunca tam anlamak için laparaskopi yapmak lazım ama zaten laparaskopi sonucu oluşmuş bu sorun onun için tekrar açmak istemediklerini söylüyorlar.
Bir de bu tüpler için niye etkili bitkiseller yok ki? Gerçekten yok di mi arkadaşlar?

mutluyuz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 08-Ağustos-2006 Saat 19:40 | Kayıtlı IP Alıntı mutluyuz

merhaba...
canım bende bir haber olursa burada sana yazıcam ama daha gelecek ay laparaskopi yapılacak..o yüzden benim tedavim ekimde olur kısmet olursa...inşallah gelecek ay güzel haberlerini alırız..

Düzenleyen mutluyuz 08-Ağustos-2006 Saat 19:41

metab
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 09-Ağustos-2006 Saat 13:31 | Kayıtlı IP Alıntı metab

laparaskopiyi tüpdeki yapışıklığı gidermek için mi yapacaklar?
Bu yolda bizi bekleyen çok engel var ama bebeklerde birer mucize zaten.Her bebiş birer mucize.Bizim mucizemiz de gelir hayırlısıyla inşallah.
Tüplerle ilgili olarak cerrahi müdahalelerin dışında yapılacak pek bir şey yok gibi.Tüplerin açılması için cerrahi bir yöntem uygulanan arkadaşlar var mı?
Yapılabilecek tek şey tüp bebek bu durumda galiba. İnsan azcık da olsa şansının olduğunu bilmek istiyor.Tamamen tüp bebeğe bağımlı kalmak da psikolojik olarak yoruyor insanı gerçekten.Ama ya o da olmasaydı, çok şükür ki bu yolda şansımızı deneyebileceğiz. Bu yolda emek harcayan herkesin yolunu açık etsin Allah.İnşallah hepimiz o minik mucizeyi tadarız.

mutluyuz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 09-Ağustos-2006 Saat 23:15 | Kayıtlı IP Alıntı mutluyuz

EVET CANIM LAPRASKOİ OLCAĞIM EŞİMİN SPERM DURUMUNA BAKILACAK EĞER AŞILAMAYA UYGUNSA LAPRASKOPİ YAPILACAK ANLIYACAĞIN EŞİMDEDE PROBLEM VAR BİRKAÇ GÜN ÖNCE YAPTIRDIĞIMIZ SPERM TAHLİLİNDE 27 MİLYON ÇIKTI BU YETERLİMİ BİLMİYORUM 15 GÜN SONRA TEKRARLANACAK YANİ BENİM DİĞER TÜPÜM AÇIK AMA YİNEDE TÜP BEBEK OLABİLİR EŞİMİN SPERM DURUMUNDAN DOLAYI YANİ AÇIK OLSA BİLE SONUÇTA YİNEDE ENGELLER ÇIKIYOR KARŞIMIZA NEYSE HEP ŞÜKÜR EDİYORUM BUNADA ŞÜKÜR DAHA KÖTÜ OLABİLİRDİ EN AZINDAN SPERM VAR YUMURTA VAR ŞÜKÜRLER OLSUN CANIM HİÇ MERAK ETME SEN SABRE BEBEK GELECEĞİ ZAMANI BİLİR ALLAH HEP YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN............SENİ HABERDAR EDİCEM SENDE BENİ MUTLAKA HABERDAR ET OLURMU TANIŞTIĞIMA ÇOK MEMENUN OLDUM DUALARIMIN ARASINDASIN ..

metab
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 13-Ağustos-2006 Saat 22:29 | Kayıtlı IP Alıntı metab

canım laparaskopi yapıldı mı?Yapıldıysa inşallah güzel geçmiştir.

mutluyuz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 14-Ağustos-2006 Saat 01:45 | Kayıtlı IP Alıntı mutluyuz

yok canm daha yapılmadı benim lapraskopi. eşim 1 eyülde birdaha sperm tahlili vevrcek, o zaman eylül ayı adetimden sonra laparaskopi olacağım ,benim işler hep böyle uzun sürüyor ,allah sabrımızı sınıyor her halde ,nisandan beri tahlil aşamasındayız daha geçemedik teaviye laparaskopi den sonra bir aksilik çıkmazssa ilk adetimle tedaviye başlanacak. canım beni düşündüğün için çok teşekkür ederim ben seni haberdar edeceğim sende beni kendinden haberdar et herşey gölnünce olsun inşallah en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz...

06kaya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2215
Gönderen: 18-Ağustos-2006 Saat 01:09 | Kayıtlı IP Alıntı 06kaya

merhaba arkadaşlar.Herkeze tedavisinde bol şanslar.

Metabcığım HSG çektiren kişi o anki rapora göre tüpler kapalı deniyorsa ve bir süre sonra normal yoldan hamile kalınıyorsa o durumda demekki tüpleri açılmış deniyor.HSG tekrarlanması gereken bir tahlil değil.Gebelik olmazsa En son verilen tahliler arasında yer alıyor.
sevgier bay

Düzenleyen 06kaya 18-Ağustos-2006 Saat 01:13
Yukarı Dön Göster 06kaya's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: 06kaya

mutluyuz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 18-Ağustos-2006 Saat 01:37 | Kayıtlı IP Alıntı mutluyuz

sevgili 06kaya bende hsg çktirdim bir tüpüm kapalı bir tüpüm açık çıktı en önemliside rahimde yapışıklık çıktı ve zaten bu işlem esnasında çok acı çektim..benim sana sormak istediğim tüpler bu işlemde açılabilinir demişsin yapışıklıktatada açılıyormu acaba ?değerli bilgilerini bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz..

Düzenleyen mutluyuz 18-Ağustos-2006 Saat 01:49

mutluyuz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 18-Ağustos-2006 Saat 01:39 | Kayıtlı IP Alıntı mutluyuz

eğer açılmamışsa zaten laparaskopi yapılacak

Düzenleyen mutluyuz 18-Ağustos-2006 Saat 01:40

metab
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 18-Ağustos-2006 Saat 08:44 | Kayıtlı IP Alıntı metab

merhabalar, 06kaya verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.Bazı arkadaşlara HSG sırasında kapalıydı ama açıldı dendiğini okumuştum. Evet galiba açılıp açılmadığını doğal hamile kalırsak anlayabileceğiz. Senin tedavin ne aşamada canım?

06kaya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2215
Gönderen: 19-Ağustos-2006 Saat 15:09 | Kayıtlı IP Alıntı 06kaya

merhaba arkadaşlar.
evet bu rahim filimi sonrası nerde tıkanıklık yada yapışıklık olursa olsun bazı kişilerde açıldığı hamile kalabildiklerinden anlaşılmış.
yani allah tan ümüt kesilmez inşallah herkez hamile kalır bu sorunu ortadan kaldırır.rahim filimi sırasında ilaç verilirken baskı uygulandığı için genelde açılmış olabileceği düşünülür ve söylenir.Bu filim sonunda hamile kalanların sayısı azınmayacak kadar fazladır.
ne kadar doğru bir benzetme olur bilmem ama lavobo tıkanıklığında yaptığımız işleme benzetebiliriz.

benim tedavime gelince perşembe günü HSG çektirdim.Korktuğum gibi acılı bir işlem değildi.Saniyelik bir sızı ve baskı hissettim ve geçti.
ve hiç ağrı kesici almadım.Biraz hafif pembemsi kan geldi okadar.Gazi de yapıldı işlem yapan doktor tüplerin açık olduğunu söyledi.birde pelvik röntgen çekildi.
pazartesi sonuçları doktora göstermeye gideceğim.Hayırlısı inşallah herkezin tedavisi mükemmel geçer bebeğini kucağına alır.
sevgiler bay

Düzenleyen 06kaya 19-Ağustos-2006 Saat 15:13
Yukarı Dön Göster 06kaya's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: 06kaya

bekliyorum
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 302
Gönderen: 26-Ağustos-2006 Saat 12:34 | Kayıtlı IP Alıntı bekliyorum

arkadaşlar uzun bir tatilin ardından tekrar yazıyorum çok şükür
2 eylülde lucrine başlıyorum
inş bir aksilik çıkmaz

çok mutluyum herkese başarılar dilerim
bu yolda yarışanlara diyorum.ay aynen yarışmacı gibi konuştum neyse gelişmelerden haberdar ederim.
merak ettigim bir konu daha var.dostinex ilaç kullanmıştım bir kutu acaba kaç ay kullanmam gerekliydi dr bişiy demedi düşmüşmüdür tekrar tahlilmi yaptırsam gitmeden
Yukarı Dön Göster bekliyorum's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: bekliyorum

mutluyuz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 27-Ağustos-2006 Saat 16:48 | Kayıtlı IP Alıntı mutluyuz

bekliyorum canım tedavinde başarılar diliyorum sana inşallah hayırlı sonuçlar alırsınız canım.. sorunla ilgilide hiçbir bilgim yok sitedeki dr danış hemen bir başlık açabilirsin canım .. bizi haberdar et olurmu herşey gölnünce olsun canım.

ozumustafa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 214
Gönderen: 27-Ağustos-2006 Saat 22:13 | Kayıtlı IP Alıntı ozumustafa

Merhaba
arkadaşlar inşallah kucaklarımız boş kalmaz ve bu tedavide sonucunuz pozitif olur.
Bol şanslar

metab
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 20-Eylül-2006 Saat 21:06 | Kayıtlı IP Alıntı metab

mutluyuz canım, ne aşamadasın, laparaskopini oldunmu?
bekliyoruz tedavinde bol şanslar diliyorum. Ben de 8 eylülde ilk kucrine başladım.Bugün 13. lucrini oldum.
Bu arada iki tüpü kapalıyken doğal hamile kalan bir öykü okudum daha yeni. Mikro sonucu oluşmayan gebelik doğal gelmiş, mucize gibi. Ve 11. haftada ancak anlaşılmış.Ne hoş değil mi?

Düzenleyen metab 20-Eylül-2006 Saat 21:09

mutluyuz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 21-Eylül-2006 Saat 01:10 | Kayıtlı IP Alıntı mutluyuz

merhba metapçım seninle tekrar görüşmek ne güzel sana tedavinde başarılar diliyorum hayırlı olsun canım inşallah bebeğinize kavuşursunuz emekleriniz boşa çıkmasın tüm iyi dileklerim seninle ...Anlattığın hikaye gerçektende mucize çok ilginç çokta güzel darısı başımıza beni unutmadığın için ayrıca teşekkür ederim .
Bana lapraskopiden vaz geçildi histereskopi oldum kalbin okadar temizmişki içine doğmuş ben bugün ameliyat oldum dr iyi geçti dedi bendeki yapışıklık beklediğindende ağır durumdaymış onu açmışlar şimdi gelecek ayki adetimde bende kısmet olursa mikroya başlıyacaım.tedavinde boool şans öptüm

izmirim-35
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 334
Gönderen: 22-Eylül-2006 Saat 01:51 | Kayıtlı IP Alıntı izmirim-35

merhaba lar bende bildiklerimi yazmak istedim, çünkü benim sorunumda aynı. yani kanal tıkalı. eğer iki kanal varsa ve sadece biri tıkalıysa o tek tüpü çıkarıp doğal yoldan hamilelik deneniyo. mesela benim bir yumurtalık alındı tek taraf var ve tıkalı olduğu için ancak tüpbebek yatırabilirmişiz. az tıkanıklık varsa bazen çekilen film sırasında verilen basınçlı sıvıylada açılıyo. veya lap. yapılabiliniyo. gene kendimden örnek vereyim:) dr. un biri 2. tüp tedavimden sonra tekrar film çekti ve damarlardan azda olsa sıvının geçtiğini söyledi ve açık ameliyata aldı beni ama şuan ameliyatımı gören dr.lar gözlerine inanamıyorlar 30 yıl öncesinin ameliyatı diyolar çünkü komple karnımı açmışlar çok ağır bi ameliyat buna rağmen genede hiç bişey olmadı, yani kanal açılmadı.. düşük olayına gelince eğer hidrosalpenks varsa ( sıvı birikimi ) o zaten ultrasyonda görülüyo ufak bi operasyonla onu alabiliyolar ama malesef bazı dr. lar gözardı edebiliyo. ben bu durumu dr. a söylediğim halde ilgilenmemişti ve zaten sonuç olumsuzdu hatta transferde ünite başk. bile hepsine kızdı bu sıvıyı kimse görmedimi diye. işte bu sıvı embriyoları zehirlermiş..
fazla uzun oldu ama yazmak istedim:)) hepinize allah kolaylık versin bol şanslar.
Yukarı Dön Göster izmirim-35's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: izmirim-35

Üzgünüm, Cevap Yazamazsınız.
Bu Forum, Forum Yöneticisi Tarafından Kilitlenmiştir.

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma