Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım
  GirişGiriş
Google

PROLAKTİN FAZLALIĞI SORUNU YAŞAYANLAR (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 Çocuk İstiyorum Forumu : PROLAKTİN FAZLALIĞI SORUNU YAŞAYANLAR
Konu Konu: Prolaktinle nasıl başa çıktınız? Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
bilgegultekin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2262
Gönderen: 21-Temmuz-2006 Saat 02:57 | Kayıtlı IP Alıntı bilgegultekin

Arkadaşlar;
Benim tedavim önümüzdeki ay.Merak ettiğim tedavi öncesi hangi ilaçları kullandınız?Ne gibi etkileri oldu?Hayıt tohumunu deneyen var mı aranızda?Bu sorular daha uzayabilir ama bu ilk mesaj kimsenin gözünü korkutmak istemem.Tecrübelerinizi ve paylaşımlarınızı bekliyorum.Çok ihtiyacım var.
Sevgiler
Yukarı Dön Göster bilgegultekin's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: bilgegultekin

senayyildirim
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 1220
Gönderen: 21-Temmuz-2006 Saat 09:35 | Kayıtlı IP Alıntı senayyildirim

bilgecim, biz korunmayı bırakıp 4 ay geçtiğinde hamile kalamayınca dr a gittim. yapılan hormon testi sonucunda tsh 7 küsür,prolaktin 79,9 çıktı...çok yüksekti değer tabi,önce parlodel kullandım 3 ay 0,79 a düştü ve ilacı bıraktım.prl ile birlikte tsh değerim de normale döndü, ve daha sonra yaptırdığım tahlillerde hiç yükselmedi hep normaldi... yan etkisine gelince şiddetli başağrısı çektim...ama göğüslerimdeki adet öncesi başalayan ağrı yokoldu.ilacı bıraktıktan 2 ay sonra tekrar tahlil yaptırdım yine 79 lara dayandı...bu sefer ilacı değişirdim dostinex kullanmaya başladım,hiç yan etkisi olmadı bana...daha etkiliymiş bu ilaç..ama dediğim gibi ilacı bıraktığım an yükseliyor,başladığımda da düşüyür böyle dengesiz bir hormon bu..bu ay da iğne tedavisine başladığımda yaptığım tahlilde 0,50 ye düşmüştü ve ilacı bırakmıştım ve bu ay hamile kaldım..yani tedaviden 9 ay sonra...
bu arada prl hormonu yüksekliği ya hipofiz bezindeki adenomdan, yada tsh den kaynaklanabiliyormuş.ben hipofiz mr ı çekildim tamiz çıktı,zannediyorum benim prolaktindeki yükseklik tsh den kaynaklanıyordu...ama tam olarak sebebini bilmiyorum,öyle tahmin ediyorum sadece...
canım şunu da belirteyim : prolaktin hormonu süt hormonu biliyorsundur belki, normalde bu hormon gebe kaldıktan 4 ay sonra yükselmeye başlıyor ve gebe kadını tekrar hamile kalmaktan koruyor...bu bizde şu an yüksek olduğu için hamile kalmamızı engelliyor...

yerdımcı olabildim mi bilmiyorum,öğrnmek istediğin başka birşey varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım,senin prl kaç bu arada?
Yukarı Dön Göster senayyildirim's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: senayyildirim

senayyildirim
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 21-Temmuz-2006 Saat 09:37 | Kayıtlı IP Alıntı senayyildirim

hayıt tohumunu denemedim,bitkisel hiçbirşey kullanmadım...

sevgiyle kal, en kısa zamanda hamile kal inşallaaaaaaaaaaaaah...
MSN ADRESİM:senaycihan1@hotmail.com görüşmek istersen

Düzenleyen senayyildirim 21-Temmuz-2006 Saat 10:32
Yukarı Dön Göster senayyildirim's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: senayyildirim

bilgegultekin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 21-Temmuz-2006 Saat 12:21 | Kayıtlı IP Alıntı bilgegultekin

Senaycım,canım;
Vakit ayırıp yazdığın için teşekkür ederim.Benim tsh değerlerim yüksek değil.Prolaktin yüzksekliğiminin hipofizden kaynaklanmasından korkuyorum.Bu hafta mr çektirmem gerek sanırım.Fakat bir yerde hormonun sürekli yüksek salgılanmasının adenoma sebep olacağını veya tam tersi adenomun hormonu yükseltebileceğini okudum.Hay Allah!Bu Mr sonucu olmadan içim rahat etmeyecek.Şansıma salıya kadar beklemem gerek doktorum tatilde.Bu arada benim prolaktin:25.98ng/ml normal değerleri labaratuvarın 1.39-24.2 arası.Paylaşımın için tekrar teşekkürler.
Sevgiler
Yukarı Dön Göster bilgegultekin's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: bilgegultekin

senayyildirim
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 21-Temmuz-2006 Saat 13:58 | Kayıtlı IP Alıntı senayyildirim

bilgecim önemli değil canım, senin tam sınırda. benim dr um vermedi zaten mr ı.100 ün üzerinde olunca veriyordu.ben kendimi rahatlatmak için mr çekildim...sakın dert etme,sana da vermeyecektir büyük ihtimalle ...

rica ederim arkadaşım,herzaman elimden geldiğince yardıma hazırım...
sevgiyle kal

entels33
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 134
Gönderen: 21-Temmuz-2006 Saat 16:03 | Kayıtlı IP Alıntı entels33

Sevgili bilge benimde prolaktinim yüksek çıktı ve önceleri parlodel kullandım ama bırakınca hemen yükseldi daha sonta dostinex kullandım ve tup bebek tedavisiyle çok şükür şimdilik hamileyim inşallah allah sonuna kadar devam ettirir.
Bence tabiki doktorun daha iyi bilir ama mr a bence gerek yok internette okuduysan eğer değer 100 ve üzerindeki durumlarda şüphelenilirmiş.gerçi benimde son ölçümümümde 89 çıktığı için çektirdim ama gereksizmiş.için rahat edecekse çektir.İnşallah normal yollardan hemencik hamile kalırsın.
Yukarı Dön Göster entels33's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: entels33

rona
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 309
Gönderen: 21-Temmuz-2006 Saat 16:24 | Kayıtlı IP Alıntı rona

Sevgili Bilge,

Benimde Ocak 2006 da yaptırdığım tahlillerde prolaktinim 59 çıktı.4 Hafta 1 adet 2 hafta 1/2 adet dostinex ile normal seviyeye düştü.Birdaha da çıkmadı.
Bence endişelenme.Prolaktin yüksekliği ilaca çok iyi cevap veriyor ve entels33 ünde dediği gibi 100 üzerindeki değerlerde hipofizde mikro adenom olabilme ihtimali var.100 den düşük değerler de MR bile istemiyor doktorlar..

Sevgiyle kal...
Yukarı Dön Göster rona's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: rona

bilgegultekin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 21-Temmuz-2006 Saat 17:11 | Kayıtlı IP Alıntı bilgegultekin

Sevgili Entels33 ve Rona;

Teşekkür ederim paylaşımlarınız için.İçimi rahatlattınız.Dilerim dediğiniz gibi olur herşey.Şansıma doktorum tatilde,ilaç yazan olmadı,salıya kadar beklemem gerek.Bu arada da hipofiz Mr'ını çektireceğim sanırım,benim özel bir durumum var,annemi kaybetmiştim hipofizinde oluşan tümörden dolayı 9 yıl önce.Bundan dolayı kuruntudan öte endişeyle boğuşmak beni yoruyor.Bir an önce çektirip rahatlamakta fayda var sanırım.Hepinize paylaşımlarınızdan ve desteklerinizden ötürü teşekkür ederim.Entels33 ve senay,her ikinizede keyifli hamilelikler,pınarcım sanada tedavinde şanslar dilerim.

Sevgiler

Düzenleyen bilgegultekin 21-Temmuz-2006 Saat 18:55

agamze27
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 577
Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 15:06 | Kayıtlı IP Alıntı agamze27

bilgecim canım bu kadar endişelenmene gerek yok tahlil sonucun bence çok iyi sınırda yani yüksek değil.benim dr.umun dediği bişey vardı bu hormon hastadan hastaya değişir prolaktini 100 ün üzerinde olupta hamile kalan hastalarım var derdi. bence hayıt tohumuyla onu sınırda tutabilir yada biraz düşürebilirsin.emar a gerek yok ama yinde için rahatlatmak istiyosan çektirebilirsin.
Yukarı Dön Göster agamze27's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: agamze27

bilgegultekin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 19:13 | Kayıtlı IP Alıntı bilgegultekin

Arkadaşlar;
Dediklerinizin hepsi bir bir çıktı.Doktorumun yanından geliyorum şimdi,çokta mutluyum.Mr konusunda beni ikna etti.Çektirmeyeceğim şimdilik.Test günü uykusuzluktan ve regl olduğum için yaşadığım huzursuzluktan kaynaklanabileceğini söyledi,ilaçta yazmadı.Agamze,canım,sanırım dediğin gibi hayıt tohumuna güveneceğim bu aralar.Herkese tekrar teşekkürler paylaşımlarınız için.Bakalım neler olacak.Hepimizin biran önce hamile kalması dileğiyle...
Sevgiler

senayyildirim
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 26-Temmuz-2006 Saat 12:16 | Kayıtlı IP Alıntı senayyildirim

BİLGECİM ÇOK SEVİNDİM CANIM,RAHATLADIĞIN İÇİN,BU HORMONUN YÜKSELMESİNDEKİ TEMEL SEBEP STRES ZATEN...SAKİN OLMAYA ÇALIŞ,HERŞEY YOLUNDA GİDECEK İNŞALLAH...
SEVGİYLE KAL....

saliha2004
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderilenler: 25
Gönderen: 26-Temmuz-2006 Saat 16:41 | Kayıtlı IP Alıntı saliha2004

aaaxczx

Merhaba arkadaşlar bende prolaktinle mücadele edenlerdenim. Geçen sene öğrendim 15 gün arayla regl oluyordum. O zaman 37 küsur çıkmıştı değer. 3 ay dostinex kullandım, 3. ayda hamile kalmışım. Fakat 13. haftalıkken bebeğimi kaybettim. sonrasında prolaktin 107 çıktı, mr çektirdim temiz çıktı. Diğer hormonlarım normal. Tekrar d. kullandım 2 ay 1, küsur çıktı. İlacı bıraktıktan bir ay sonraki tahlilim ise 7.20. Şu an normal ama ilaç kullanmayı bırakınca bu hormon hep yükselicekmi böyle.
Yukarı Dön Göster saliha2004's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: saliha2004

senayyildirim
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 26-Temmuz-2006 Saat 17:44 | Kayıtlı IP Alıntı senayyildirim

MALESEF YÜKSELİYOR GÜZELİM, YAPACAK BİRŞEY YOK...

gulcan73
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2370
Gönderen: 16-Ağustos-2006 Saat 10:30 | Kayıtlı IP Alıntı gulcan73

selam kızlar hepinize geçmiş olsun
prolaktin hormonunu ben reglin 3.günü ve sabah 9,30 da ölçtürdüm diğer konu başlığında saatlerle ilgili bilgi verilmiş acaba yanlışmı yapıyorum.kendinize iyi bakın sevgiyle kalın
Yukarı Dön Göster gulcan73's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: gulcan73

kedicik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 814
Gönderen: 16-Ağustos-2006 Saat 13:50 | Kayıtlı IP Alıntı kedicik

arkadaşlar merhaba,

gülcan adetin 3. günü olması gerekmiyor galiba ama sabah saatleri ve yorgun olmamak gerekiyor. uykusuzluk bile etkiliyormuş.

ben de şu an parlodel kullanıyorum. Günde 1 adet ile başlayıp, şimdilerde akşamları1/4 dozajında kullanıyorum. prolaktinim çok yüksek değil ama üst sınıra yakındı o yüzden verdi doktorum.

yaklaşık 9 aydır kullanıyorum. geçen ayki doğal mikro denememiz başarısız oldu, tutunmadı. bakalım hayırlısı artık.

evet değer çok yüksek olmayınca MR önermiyorlar. bana da kimse önermedi.

bilge, şenay, saliha, gülcan hepinize sevgiler.
Yukarı Dön Göster kedicik's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: kedicik

gulcan73
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 16-Ağustos-2006 Saat 15:01 | Kayıtlı IP Alıntı gulcan73

selam kedicik ben tekrar ölçtüreyim o zaman şu değeri 7 ay önce 3 müş şimdi 36 bakalım ne çıkar banada dr gynodel adlı ilaç verdi akşamları 1/2 tablet daha başlayamadım inşallah bugün başlarım
sevgiyle kalın hepiniz

arzu-1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 172
Gönderen: 16-Ağustos-2006 Saat 17:31 | Kayıtlı IP Alıntı arzu-1

Gülcancım ben gynodeli kullandım sana tavsiyem yatarken al çünkü acayip mide bulantısı yapıyor en azından bana öyle oldu.
Yukarı Dön Göster arzu-1's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: arzu-1

gulcan73
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 17-Ağustos-2006 Saat 09:36 | Kayıtlı IP Alıntı gulcan73

sevgili arzu bende öyle tahmin ediyorum ve halen başlayamadım daha önce dopergine kullandırmıştı dr 1/2 olarak 6 saat koma vaziyette yerlerde süründüğümü biliyorum bünyem kaldırmıyo inşallah cesaretimi toplayıp içmeye başlıyacağım bana şans dileyin

saliha2004
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderen: 18-Ağustos-2006 Saat 21:33 | Kayıtlı IP Alıntı saliha2004

Merhaba arkadaşlar
son dostineksi bıraktıkta bir ay sonra prolaktinim 7,50 bundan 3 hafta sonrada 28 çıktı. Çok yüksek bi değer değil ama yükselmeye devam edecekmiş gibi geliyor. Benim dr.um prolaktin düşünce ilacı tamamen kesiyor haftada çeyrek doz versede sınırı aşmasa olmaz mı? Bazı dr.lar öyle yapıyor. çünkü prolaktin yükselince ovulasyon dengeside bozuluyor. Nolucak böyle bilmem ki?

nazca
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderilenler: 27
Gönderen: 19-Ağustos-2006 Saat 00:32 | Kayıtlı IP Alıntı nazca

saliha prolaktin çabuk yükselebilen bir hormon zaten dostinex inde 1 tanesinin koruyuculuk süresi 3 hafta prospektüstede yazıyor bu nedenle prolaktin düştüğünde 10 günde 1 ilaca devam etmen gerekiyor bir süre sonrada 10 günde yarıma düşüyorsun.
Yukarı Dön Göster nazca's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: nazca

saliha2004
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderen: 19-Ağustos-2006 Saat 22:47 | Kayıtlı IP Alıntı saliha2004

Nazca benim demek istediğim de bu. Ama dr.um ilacı tamamen kesiyor, dön dolaş aynı yere geliyorum. Dr.umu değiştirmeyi düşünüyorum artık.

cekirdekk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 385
Gönderen: 24-Ağustos-2006 Saat 23:42 | Kayıtlı IP Alıntı cekirdekk

Arkadaşlar sizlerin prl değerleri ne kadar bilmiyorum ama benimki 56,9 du.Dostinex adında bir ilaç kullandım haftada 1 kez alma kaydıyla.ilacım bittikten sonra testim normal çıktı.umarım sizlerde bu sorunu bu şekide kolay aşabilirsiniz.

Glittery texts by bigoo.ws

Yukarı Dön Göster cekirdekk's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: cekirdekk

ebrukaya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 596
Gönderen: 25-Ağustos-2006 Saat 16:17 | Kayıtlı IP Alıntı ebrukaya

çekirdek canım ilacı bırakınca ne zaman testi yeniledin yani kaç gün sonra.
Yukarı Dön Göster ebrukaya's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: ebrukaya

saliha2004
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderen: 25-Ağustos-2006 Saat 22:14 | Kayıtlı IP Alıntı saliha2004

Benim 5 haziranda ilacım bitti prl 1 küsur çıkmıştı, bir ay sonra ise 7,50, üç hafta sonra 28 çıktı. dr.um 2 ay sonra tekrar bakalım dedi, böyle işte yükseliyor ilacı bırakınca..

koto
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderilenler: 1
Gönderen: 27-Ağustos-2006 Saat 18:58 | Kayıtlı IP Alıntı koto

MERHABA ARKADAŞLAR BEN YAKLAŞIK 6 YILDIR PROLAKTİNLE SAVAŞIYORUM. VE HENÜZ BAŞARILI OLMADIM. HİPOFİZDE MİKRO ADENOM VAR İLK TAHLİL SONUÇLARINDA NORMALDEN 8 KAT FAZLA ÇIKTI PROLAKTİN.ŞU ANDA 61.CİVARINDA PARLODEL SRO 5MG GÜNDE 3 TANE KULLANIYORUM HERKEZ DOZUN ÇOK YÜKSEK OLDUĞUNU SÖYLÜYOR AMA BENİM PROLAKTİNİM DÜŞMÜYOR DOĞAL OLARAK İLAÇ KULLANMADAN ADET OLAMIYOR .BU DA BEBEK SAHİBİ OLMAMIZI ENGELLİYOR. KLOMEN KULLANDIM AMA YUMURTLAMA OLMUYOR DOKTORUM MİKRO ENJEKSİYON DENEMEMİZ SÖYLEDİ.EŞİMDEDE SPERM SAYISI DÜŞÜK ÇIKTI. BEN RAHATSIZLIĞIM TESPİT EDİLDİĞİNDEN BU YANA ÇOK KİLO ALDIM BENİM GİBİ SÜREKLİ DİYETTE OLUPTA KİLO ALAN VARMI ACABA.
Yukarı Dön Göster koto's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: koto

saliha2004
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderen: 27-Ağustos-2006 Saat 23:42 | Kayıtlı IP Alıntı saliha2004

koto benim tam tersi, prolaktinim yükselince kısa aralıklarla adet görüyorum, bir ara 13-15 gün arayla görüyordum. Kilo konusunuda bilemeyeceğim. Geçmiş olsun.

mguney
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderilenler: 28
Gönderen: 03-Eylül-2006 Saat 16:59 | Kayıtlı IP Alıntı mguney

arkadaslar ben dostinex kullandım 1069 dan 2 ye dustu dr um ilacı bırakmamı söyledi ve 2 hafta sonra hamile kaldım su anda 17 haftalık hamileyim dostinex diğer ilaçlara göre yan etkisi yok denecek kadar az ben tavsıye ederim yinede siz bilirsiniz doktorunuza bu ilacı danısın
ii günler

gulnar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 670
Gönderen: 05-Eylül-2006 Saat 14:25 | Kayıtlı IP Alıntı gulnar

merhaba arkadaşlar,8 yıldır prolaktin sorunuyla uğraşıyorum.birara 650 PRL ve MR çektirdim herşey normal çıktı ve dostinex kullandım normal seviyeye kadar düştü sonrasında parlodel kullandım bıraktığım an yeniden yükseliyor.Temmuz ayından bu yana parlodel almıyorum ve düzensizlikler yeniden başladı.Ayrıca başağrısı çekiyorum prolaktin fazlalığı olupta böyle sorunu olan varmı?Şimdiden ilginize teşekkür ediyorum. Sağlıklı günler.
Yukarı Dön Göster gulnar's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: gulnar

ebrukaya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 06-Eylül-2006 Saat 10:52 | Kayıtlı IP Alıntı ebrukaya

MGUNEY BENİM 44 PROLAKTİN AMA 10 ADER DOSTİNEKS KULLANIYORUM YANİ 2,5 AY KULLANICAM SENCE DOZ NORMALMİ SEN BIRAKINCA NE ZAMAN BAKTIRDIN PROLAKTİNE.

saliha2004
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderen: 06-Eylül-2006 Saat 19:25 | Kayıtlı IP Alıntı saliha2004

Ben Dostinex kullanırken haftada 1 tablet kullanıyordum. Pazartesi yarım, perşembe yarım.... 8 tablet bittikten sonra test yaptırıyordum. Ve düşmüş oluyordu. Şimdi parlodel kullanıyorum, bunu kullanırken hamile kalınca bebeğe zarar vermiyormuş çünkü.

angel2
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderilenler: 1
Gönderen: 12-Eylül-2006 Saat 23:05 | Kayıtlı IP Alıntı angel2

arkadaşlar ben de prolaktinle savaşanlardanım.3 yıldır savaşıyorum.son 2yıldır dostinex kullanıyorum.kullanmadığım zaman 28ng/ml çıkıyor.ancak yan etkisinden korkuyorum en az 1 ay hamile kalınmaması gerekiyor diye yazıyor. daha zararsız olan bi ilaç yokmu ?
Yukarı Dön Göster angel2's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: angel2

ebrukaya
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 13-Eylül-2006 Saat 08:40 | Kayıtlı IP Alıntı ebrukaya

Peki dostinex kullanırken hamile kalma ihtimalimiz varmı arkadaşlar.Birde dostinex bırakınca ne kadar zaman sonra test yaptırmak gerekir.

saliha2004
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderen: 13-Eylül-2006 Saat 12:44 | Kayıtlı IP Alıntı saliha2004

Dostinexi kullanırken hamile kalma şansı var, fakat prospektüste ilacı bıraktıktan 1 ay sonra gebelik düşünülmelidir yazıyor. Dostinex tedavisini 3.ayında hamile kalmıştım geçen ekimde, 13 haftalıkken düşük yaptım.Sebebi kesin değil ama ilaç kullanmış olmam etkilemiş olabilir, ihtimal tabii gözönünde bulundurmak lazım.
     Ben genellikle son tableti aldıktan bir iki gün sonra test yaptırıyorum.
     Arkadaşlar bişey sormak istiyorum prolaktinle birlikte TSH değerinizede bakıldı mı? Hipotroidi varsa prolaktin yükselmesine neden olabiliyormuş. Benim Tsh üst sınıra yakın çıktı ve aklıma takıldı troid eksikliği olabilir mi diye? Bunu araştırmayı düşünüyorum. Sizde durum nasıl?

fb
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 222
Gönderen: 19-Eylül-2006 Saat 13:49 | Kayıtlı IP Alıntı fb

Arkadaşlar benim daha önce 2002 de prolaktin yükselmesi oldu. Dr Parlodel verdi kullandığımın 2. ayı gebe kaldım 9 haftalıkken missed abortıs oldu. 2 ay önceki prolaktinim 14,17 TSH 0,0019 idi. Şimdiki sonucum Prolaktin 108,3
TSH 8,96 bu kadar değişiklik olur mu yaa.
Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim...
Yukarı Dön Göster fb's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: fb

saliha2004
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Gönderen: 19-Eylül-2006 Saat 19:06 | Kayıtlı IP Alıntı saliha2004

fb merhaba
prolaktin böyle bir hormon işte. Bu aralar stres içindeysen etkilemiş olabilir. Benimde kürtajdan 2 ay sonra 100ün üzerinde çıkmıştı. dr.um emar istedi, emar sonucu temiz çıktı. Sen sonucunu dr.a gösterdinmi? Geçmiş olsun

Sayfa Sonraki >>
  Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma