Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım
  GirişGiriş
Google

ERKEN YUMURTA YETMEZLIGI (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 Çocuk İstiyorum Forumu : ERKEN YUMURTA YETMEZLIGI
Konu Konu: Donör son şansımmış Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
hersoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 342
Gönderen: 11-Mayıs-2006 Saat 11:41 | Kayıtlı IP Alıntı hersoy

Merhaba arkadaşlar
dün istanbulda bu konuda ün yapmış bir doktora daha gidip, bizim gibi erken yumurta yetmezliği problemi olanlar için yeni gelişmeler yada öneriler varmı düşüncesi ile muayene oldum ama sonuç ve söylenenler değişmedi sadece 60 saniye muayene ederek donör tek şansınız dedi. Doktor bey tipimiz öyle olmasada istanbul dışından gelenlere taşralı muhabbeti yapıyor. tabi ben ona öyle şeyler söyledimki benimle yarım saat konuşmak zorunda kaldı en azından muayene parasını hak etsin istedim. fakat hiç moralim bozulmadı bu duruma alışmış gibiyim
Yukarı Dön Göster hersoy's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: hersoy

ipek7
Normal Üye
Normal Üye

Gönderilenler: 52
Gönderen: 11-Mayıs-2006 Saat 11:54 | Kayıtlı IP Alıntı ipek7

Sevgili hersoy, tabi hangi dr a gittiğini bilmiyorum ama amerikan hastanesini denedin mi hiç? Burada bu tip yönlendirmelerin yapılmaması gerektiğini biliyorum, sadece bir fikir olarak söyledim...
Yukarı Dön Göster ipek7's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: ipek7

limonata
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2476
Gönderen: 11-Mayıs-2006 Saat 12:32 | Kayıtlı IP Alıntı limonata

ben bu dr.un kim olduğunu; bu tecrübeyi yaşamış bir başka arkadaşımdan duyduklarımla anladım hersoy. en doğru şekilde davranmışsın kanımca.
ipek'e de katılmadan edemeyeceğim...en azından senin sorununla aynı derdi çekmiş ve ikizlerine kavuşmuş bir anne olarak.

sorular için hep buradayım. çok kolay gelsin.
Yukarı Dön Göster limonata's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: limonata

bebeto534
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Gönderen: 11-Mayıs-2006 Saat 12:35 | Kayıtlı IP Alıntı bebeto534

Sevgili hersoy hiç üzülme sonuçta dokuz ay karnında sen taşıyacaksın.Yine o çocuk senin olacak.İnşallah yolun açık olsun.
Yukarı Dön Göster bebeto534's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: bebeto534

hersoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 11-Mayıs-2006 Saat 13:55 | Kayıtlı IP Alıntı hersoy

Arkadaşlar teşekkür ederim
limonata zaten senin durumun bizlere en güzel örnek ve moral........ bunları yazınca bazı arkdaşlar benım fsh değerimin çok yüksek olduğunu düşünmüş ama sadece 10,43 çok yüksek değil ama yumurta kalitesi gerçekten kötü acaba sonsuza kadar böylemi olur bilemiyorum

alarahan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 1294
Gönderen: 11-Mayıs-2006 Saat 14:03 | Kayıtlı IP Alıntı alarahan

Hersoycum, yine de moralini yüksek tut. Bu işler hiç belli olmaz, benimde fsh değerimde çok yüksek değildi ve son denemem öncesinde 8,8'di. Ama yumurtalar kalitesizdi. Belki bu beklenti süreci bizim yumurtalarımıza zarar veriyor, düşünsel olarak. Her ay sayı ve kaliteleri aynı olmayabilir.

Limonata, denemelerini arka arkaya mı yaptın? Genel durum nasıldı herbirinde?

Düzenleyen alarahan 11-Mayıs-2006 Saat 14:04
Yukarı Dön Göster alarahan's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: alarahan

raina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3669
Gönderen: 12-Mayıs-2006 Saat 10:28 | Kayıtlı IP Alıntı raina

hersoy bende fsh si yuksek olanlardanim hemde senden cok cok yukseklerde idi ve ben normal hamile kaldim canim ve senin mikro ile sansin cok cok var neden oyle denilip kestirdilerki=?????..10.43 le sen basarirsin mikroda diye dusnuyorumki ben en son 17 fsh ile normal basardim..hakinda hayirlisi olsun.bence mikro
Yukarı Dön Göster raina's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: raina

limonata
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 15-Mayıs-2006 Saat 09:41 | Kayıtlı IP Alıntı limonata

benim fsh 10 civari idi. tedavilerde 9a düstüğü zmaanlar oldu. ama dr.um (tedavide son karar kıldığım dr.um) ilk muayenede testlere değil de ultrasondaki duruma baktı ve hemen teşhisi koydu. yaşına göre rezervin düşük. iğnelere cevaplarla durum hemen tasdiklendi zaten. dr.um demişti ki "fsh seviyesi bir gösterge ama biz ultrasonda gördüğümüz (ilaç verilmeden rezerv büyüklüğü görüntüsü) ile karar veririz zaten"
hersoy durum şöyle idi: daha önce de özetlemiştim: ilk denemede 1 yumurta büyümedi almadık, 2.denemede 2 yumurta büyüdü alındığında 1 tanesi dolu idi; ama döllenmedi; 3. denemede 3 yumurta büyüdü, 2si alındı 1i döllendi ama tutunamadı. Son denemede ise 4 yumurta büyüdü (2si minikti ama) 3ü dolu çıktı, 2si döllendi ve allaha şükür 2si de tutundu.
bana önerilen senin yaş ve rezerv durumunda en doğrusu agresif tedavi (yani sık aralıkla) dir demişlerdi, aralarda kistler vs oluştu aralar olduysa onlardan ötürü oldu. 4 tedavi süresi yaklaşık 1 senedir.

ozoz257
Normal Üye
Normal Üye

Gönderilenler: 70
Gönderen: 15-Mayıs-2006 Saat 11:39 | Kayıtlı IP Alıntı ozoz257

selam limonata,
2 sorum olacakti: 1-tedavilerini kime nerde yaptirdin? (mutlaka daha once baska forumlarda bahsetmissindir ama tekrarlarsan sevinirim)
2- hangi siklikta yaptirdin?

Tesekkurler.
Yukarı Dön Göster ozoz257's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: ozoz257

serife578
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 208
Gönderen: 15-Mayıs-2006 Saat 11:41 | Kayıtlı IP Alıntı serife578

Hersoy; kaç kez tedavi gördün hiç embriyo oluşmuyormu?

Yukarı Dön Göster serife578's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: serife578

hersoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 16-Mayıs-2006 Saat 10:33 | Kayıtlı IP Alıntı hersoy

arkadaşalar günaydın
sevgili şerife , ben iki aşılama iki micro yaptırdım hiç döllenme olmadı şimdi bana 3. microyu yapacak bir dr yok ,denemek istemiyorlar ama ben deneyeceğim kendimi hazırlıyorum limonata bilgi için teşekkür ederim benim durumum daha dramatik zira ilkinde iki, ikincide bir yumurta vardı benim merak ettiğim hepsinde aynı ilaç aynı tedvimi uygulandı yazabilrimisin teşşkür ederim

serife578
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 208
Gönderen: 16-Mayıs-2006 Saat 12:58 | Kayıtlı IP Alıntı serife578

Hersoycum geçmiş olsun canım.Ben de 32 yaşındayım.Ben de de yumurta ve embriyo kalitesizliği var.Bir keresinde blastokist transfer yaptırdım.5.güne kadar embriyom yaşamadı bile.Sen tedavilerini nerede yaptırdın?
Yukarı Dön Göster serife578's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: serife578

hersoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 16-Mayıs-2006 Saat 14:46 | Kayıtlı IP Alıntı hersoy

şerife cim
izmir ankara ve istanbul üç şehirde de isim yapmış en iyilerine gittim. burada isim veremiyorum ama sonuçta yorumları farklı değil. bu sitede benim gibi olan ve yenilmeyen hamile kalan arkadaşlar var bu insana güç veriyor sanada versin ve senın yaşın benden daha genç ve 37 yaşındayım. ben inanıyorum iyi bir yumurta denk gelecek gibi geliyor, deneyelim. birde doğal siclus la micro denemeyi düşünüyorum ona hazırlıyorum vücudumu, elimden geleni yapacağım ,keşke diyorum başarsam birilerine tecrübemle faydam olsa

limonata
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 17-Mayıs-2006 Saat 09:22 | Kayıtlı IP Alıntı limonata

hersoycum bana ilk 5 gun (kısa protokolde) femara (sansi az olan hastalarda kullanılan bir ilaç) bunun 3.gününde başlamak üzere menogon (450ıu) uygulandı. uzun protokole hiç cevap vermedim ben.
çok da dramatik değilsin...yani bana göre. az az ilerledim ben de bir minik adımla. 4 aşılamayı hiç saymıyorum malum...

hersoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 17-Mayıs-2006 Saat 10:04 | Kayıtlı IP Alıntı hersoy

sevgili limonata bana özel den en son gittiğin dr un adını verebilirmisin yani femara uygulayan oluyor değilmi yada mail atarsan sevinirim hy41@hotmail.com

limonata
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 17-Mayıs-2006 Saat 12:38 | Kayıtlı IP Alıntı limonata

mail yolladım hersoy...

hersoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 17-Mayıs-2006 Saat 12:58 | Kayıtlı IP Alıntı hersoy

LİMONATA canım mail gelmedi sanırım teknik bir sorun oldu teşekkürler

armada
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 262
Gönderen: 17-Mayıs-2006 Saat 15:21 | Kayıtlı IP Alıntı armada

sevgili hersoy lütfen karamsarlıga düşme savaşa devam nitekim bende aynı durumdayım   şu anda bana donor denmedi ama iki demememdede 1 emriyoyla yola çıkıyorum ama pes etmiyorum şimdi dr normal siklusta   yakaladıgı yumurtaları kullanmaya gidecek.bu ay fsh degerim 13 ten birden23 e fırladı ama önemli degil diyorlar. bende üzülüyor sonra kendimi topluyorum. rabbim isteyen gönülden isteyen herkeze verecek biliyorum.içinde bizlerde varız.
sevgili limonata banada dr adını verebilirmisin. çünki bize şansı az olanlara şu yada bu ilaç yada tedavi demiyorlar birde senin dr görüşelim bilgilenelim teşekkürler şimdiden
Yukarı Dön Göster armada's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: armada

limonata
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 18-Mayıs-2006 Saat 09:27 | Kayıtlı IP Alıntı limonata

burada da yazabilirim sanırım...ben amerikan hst. grubundan cengiz bey ile tedavi gördüm.
ilgili, sevecen bir insandır, hep kıpır kıpırdır...atom karınca gibi.
şartlarınızı gayet net söyler, bana da şansım konusunda hiçbir zaman olduğundan daha iyimser bir tablo çizmedi bir yıl boyunca.

nln
Normal Üye
Normal Üye

Gönderilenler: 44
Gönderen: 18-Mayıs-2006 Saat 19:46 | Kayıtlı IP Alıntı nln

sevgili hersoy,
Ben de senin gibi altı ay önce istanbulda çok iyi olarak bilinen bir hastanede 4. micromu denedim. Daha yumurta transferim yapılırken doktorum bana bu yumurtayla olmaz dedi ve donor önerdi kendinizi buna hazırlayin dedi. FAkat ilk şoku altlattıktan sonra kedimi toparladim. İçimdeki ses bitmedi diyordu. Ve tekrar ankaradaki bana 3kez micro denemiş doktoruma geldim ve açıkça bana söylenenleri anlatım. Ben endometriozis hastasıyım 4 kez ameliyat oldum. Rezervim azalmişti.Ve malum yumurta kalitem kötüydü. Spora başladim... Beslenmeme dikkat ettim.Vücüdumü güçlü hissetmeye başladığım zaman doktoruma gittim ve tekrar deniyelim dedim... Ve 1 hafta önce iyi haberi aldim. Şükürler olsun ki içimdeki sesi dinlemiştim ve inancimi kaybatmamiştim.... Sana da tavsiyem önce inan ve bol dua et...
Yukarı Dön Göster nln's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: nln

deutschland
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 619
Gönderen: 18-Mayıs-2006 Saat 23:30 | Kayıtlı IP Alıntı deutschland

sevgili nln rabbim hayirlisiyla nasip etsin.bende endometriozis hastasiyim,rezerv azalmasi var .üc tane mikro basarisiz.rica etsen yaptiklarini daha acikca yazabilirmisin,mesela beslenmende neye dikkat ettin.
Yukarı Dön Göster deutschland's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: deutschland

nln
Normal Üye
Normal Üye

Gönderilenler: 44
Gönderen: 21-Mayıs-2006 Saat 20:21 | Kayıtlı IP Alıntı nln

deutschland merhaba, öncelikle teşekkür ederim. Darısı başına inşallah. Beslenmede cok sıkı bir diyet uygulamadim ama sabahlari aç karnına ısırgan çayı içtim.Kahve ve kafeinli ürünleri terk ettim. tedaviden 2 ay önce bir ay gibi kısa bir süre dong Quai ve L'argine içtim. Bence bu yaptiklarimi içinde en önemlisi vücudunun bu savaş hazır olmasi... Ben 1 ay kadar yogun bir spor yaptım..Yoga yaptım.ve gerçekten bedenen hazır oldugumu hissettiğim an denemeye karar verdim.
Yukarı Dön Göster nln's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: nln

alarahan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 22-Mayıs-2006 Saat 11:09 | Kayıtlı IP Alıntı alarahan

nln, bende aynı durumdayım. Az yumurta ve kalitesiz. Aynı şekilde 5. denemem olumsuz sonuçlanınca, donör önerildi. Şu an bende fazla kilolarımı spor destekli vermeye çalışıyorum, kendimi hazır hissettiğimde iş işten geçememiş olursa yeniden deneyeceğim.

Ankara'da doktorun kim öğrenebilir miyim. Yeni bir merkez arayışı içindeyim.

hersoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 22-Mayıs-2006 Saat 11:26 | Kayıtlı IP Alıntı hersoy

günaydın herkese
nln yazdıklarını okudum çok sevindim benim içimdede öyle bir ses var bu yüzden pes etmiyorum kullandığın ilaçları kullanıyorum gelecek ay normal siclus yada femara denemek istiyorum doktorumla bu hafta program yapacağız benı mutlu ettin teşekkür ederim bizim sizin gibi arkdaşların tecrübesine ihityacımız var

hersoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 22-Mayıs-2006 Saat 11:29 | Kayıtlı IP Alıntı hersoy

sevgili armada
bence iyi bir dr un var denenmesi gerekeni deniyor umuyorum son denemen olur canım

armada
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 22-Mayıs-2006 Saat 13:32 | Kayıtlı IP Alıntı armada

sevgili hersoy teşekkürler.inşalllah hepimizin son denemesi olur .canım femera ne   ilk deva duydum

hersoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 22-Mayıs-2006 Saat 14:17 | Kayıtlı IP Alıntı hersoy

armada cım merhaba
femara kısa protokolde kullanılan bir ilaç bizim gibi düşük cevaplı hastalarda menagonla birlikte deneniyor bunu yada normal siclus ta yumurta takibini denemek istiyorum. aslında kendimi vücut olarak çok iyi hissediyorum hiç kilo fazlalığım yada kilo düşüklüğüm olmadı her zaman spor yaptım hep dinamik bir insanım bütün bunları düşününce bu durumu bir türlü kendime konduramadım bu vücuttan iş çıkar diye düşünmüyorum DHEA da alıyorum bakalım zaman ne gösterecek

armada
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 22-Mayıs-2006 Saat 17:25 | Kayıtlı IP Alıntı armada

sevgili hersoy ben dhea yı eczanelere sordum bilmiyorlar nerden temin ettin ve tam olarak ne işe yarıyor.
ben de canım kendimi hep çok dişi hissederdim. bende böyle bir durumun olması olsı bile degil erdim oldu. önce tüplerim kapalı cıktı   1. denemede şimdi sepet sepet yumurta olur dedim sadece 4 yumurtaya talim ettim. yani anlayacagın hissettiklerimizle dogru orantılı gitmedi hayatın bize verdikleri .ama şükür rabbime bana çok iyi bir eş verdi. benim gibi takıntılı ve sürekli olumsuzlık kuran bir kadın için bu adam bir nimet anlayacagın. rabbime dua ediyorum şimdi sırada harika bir evlat inşallah oda olacak.

hersoy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 22-Mayıs-2006 Saat 17:31 | Kayıtlı IP Alıntı hersoy

sevgili armada
galiba burdaki bir çok kişi eşi yönünden şanlı forumlarda eşinden şikayetçi birini pek görmedim yada yazılmıyor ama tanrı sanırım bu kadar derdin üstüne birde bunu vermiyor DHEA İzimirde bir eczaneden bir kutu bulmuştum bir daha bulamayınca eczaneden sipariş verdim bir günde istanbuldan getirdiler bu arada ben izmirdeyim. good's naturel in var 4 kutu almıştım kullanıyorum başka şeylere de iyi geldi kısa bir süre önce semptom ameliyetı oldum normalden hızlı iyileştim umarım yumurtalarada iyi gelir

yakamo
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 663
Gönderen: 22-Mayıs-2006 Saat 17:51 | Kayıtlı IP Alıntı yakamo

sevgili arkadaşlar , bu DHEA içeriğinde hormon olduğu için fibrokistik meme yapısına sahip olan kadınlarda kullanılması sakıncalı diye bir yerlerde bir şeyler okumuştum , sadece paylaşmak istedim örneğin ben bu yapıda olduğum için bu tür bir ilacı kullanmaktan kaçındım..sevgiler
Yukarı Dön Göster yakamo's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: yakamo

armada
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 23-Mayıs-2006 Saat 08:42 | Kayıtlı IP Alıntı armada

sevgili hersoy teşekkürler. ben izmirliyim fakat şu anda yani 3 yıldır ankarada oturuyoruz. sende izmirlimisin yoksa izmire sonradan gidenlerdenmisin. yani benim ankarada oluşum gibi.

nesil
Normal Üye
Normal Üye

Gönderilenler: 41
Gönderen: 23-Mayıs-2006 Saat 09:03 | Kayıtlı IP Alıntı nesil

günaydın arkadaşlar.
armada ankarada olduğun için soruyorum dr.gurur polatı duydun mu. geçenlerde bir kadınla tanıştım. 5 sene evvel tüp bebek ile bir kız bebekleri olmuş kadın o zaman 35 yaşındaymış. bu sene tekrar denediler ve yine hamile. eşi 20 kişiyi gönderdim bir kişi hamile kalamadı gerisi hep bebek sahibi oldular dedi. benimde aklımdan geçmiyor değil gurur bey.bu konuda bir fikrin varmı istersen mesajcıdan da yazabilirsin
Yukarı Dön Göster nesil's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: nesil

alarahan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 23-Mayıs-2006 Saat 09:45 | Kayıtlı IP Alıntı alarahan

nesil, bende ankarada yaşıyorum. Tv'de gurur polat'ı izlemiştim ama şu an hangi hastanede bilmiyorum. Bilgilerinizi benimle de paylaşır mısınız?

nesil
Normal Üye
Normal Üye

Gönderilenler: 41
Gönderen: 23-Mayıs-2006 Saat 10:20 | Kayıtlı IP Alıntı nesil

alarahan kavaklıdere sanırım merkezin ismi.ama çok olumlu şeyler duydum. istersen mesajcıdan bilgileri gönderirim sana
Yukarı Dön Göster nesil's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: nesil

alarahan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 23-Mayıs-2006 Saat 10:53 | Kayıtlı IP Alıntı alarahan

nesil, arkadaş listeme ekledim. Bekliyorum.

Sayfa 12 Sonraki >>
  Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma