Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım
  GirişGiriş
Google

1.DR.NURİ DELİKARA BURADA SORULARINIZI CEVAPLIYOR (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 Çocuk İstiyorum Forumu : 1.DR.NURİ DELİKARA BURADA SORULARINIZI CEVAPLIYOR
Konu Konu: tahlil sonuçlarım Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
endorfine
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 549
Gönderen: 14-Nisan-2006 Saat 12:11 | Kayıtlı IP Alıntı endorfine

hocam sizin güvenirliğinize inandığım için sonuçlarımı yorumlamanızı rica ediyorum çok ihtiyacım var.6 ay önce bir düşük yaşadım,3 ay korunma önerdi doktorum sonucunda hormon tahlillerimi yaptırdım prolaktinim yüksek çıktı (70)dostinex kullandım dostinexten önceki tahlillerim şöyle reglimin 21,gününde yapıldı
tsh=1,49   hastane aralığı 0,27-4,20
prolaktin=70,18 hastane aralığı 6,0-29,9
progesteron=11,61 hastane aralığı luteal faz 1,7-27,0
e2=165,2 hastane aralığı luteal faz 43,8-211
bu sonuçlarıma göre dostinex başladı haftada 2 kez 1 hafta sonra prolaktinim "1" oldu ama doktorum ilaca aynı şekilde devam dedi 2 gün gecikma ile regl oldum
bu ayki 21,gün sonuçlarım şöyle aynı hastanede yapıldı hastane aralığı yukarıdaki gibi
prolaktin=0,898
progesteron=10,19
e2=170,8
bu sonuçlara göre ise doktorun prolaktine dm etmemi yumurtamın durduğunu söyledi ve artık noprmal yolla gebe kalamadığımı ve tedaviye başlamamız gerektiğini söyledi.reglimin 3, doktora gitmemi ve klomene başlıyacağını söyledi.tüm bunlar ne demek sizden yardım bekliyorum.klomen ne işe yarar e2 yüksekmi e2nin yüksek olması ne demek nasıl bir işlem yapılması lazım ayrıca klomen kist yapıyomuş kist yapmayan muadil bir ilaç yokmu acaba.e2 mi düzensizleştiren dostinexmi oldu sizce
biliyorum çok yazdım ama inanaın ağzınızdan çıkacak sözlere çok ihtiyacım var dün çok moralim bozuldu .kolaylıklar diliyorum
Yukarı Dön Göster endorfine's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: endorfine

drnuridelikara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 4703
Gönderen: 17-Nisan-2006 Saat 12:11 | Kayıtlı IP Alıntı drnuridelikara

merhaba. PRL ve TSH tercihan follıkuler fazda yani adetin ilk 14 gunu bakılması daha uygun olur. 21. gun progesteron değerleriniz yumurtlamanızın olduğunu teyit ediyor. tedavide çizilecek yol yaşınıza çocuk istemi sürenize ve eşinizin sperm parametrelerine göre karar verilmeli. 21. gun E2 bakılmasının anlamı pek yok. bol şans.
Yukarı Dön Göster drnuridelikara's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: drnuridelikara

Üzgünüm, Cevap Yazamazsınız.
Bu Forum, Forum Yöneticisi Tarafından Kilitlenmiştir.

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma