Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım
  GirişGiriş
Google

AÇIK KÜRSÜ (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 Çocuk İstiyorum Forumu : AÇIK KÜRSÜ
Konu Konu: 35 ÜZERİ VE HALA MÜCADELE EDENLER KİMLER Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2035
Gönderen: 24-Temmuz-2006 Saat 18:58 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

nesfert,aramıza hoşgeldin...
hamile kalabilmen güzel bir avantaj.
neden aşılama yapılmadı acaba?
35 yaş o kadar ileri bir yaş değil.
yarım rahim dışında problem yok anladığım kadarıyla.
sevgiler.
Yukarı Dön Göster neseli's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: neseli

nesfert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 500
Gönderen: 24-Temmuz-2006 Saat 19:09 | Kayıtlı IP Alıntı nesfert

Sevgili Neseli,

Aşılama bir kere denendi, yani sanırım o aşılama idi, yani çok apar topar oldu. Sonuç negatif. Sonra bir başka doktor bana sen aşılama ile vakit kaybetme, işin dolayısıyla madem sen ve eşin sık sık seyahate çıkmak zorundasınız, sizin sosyal sebeplere bağlı tüp bebek tedavisi olur dedi. İyi ki de demiş, bazen düşünüyorum 2 sene önce başlamak varmış tedaviye her geçen gün yeni bir şey öğreniyorsun.
Ben şimdi büyük bir heyecanla genetik incelemeyi bekliyorum. Ilk FISH testi, yani 13,18,21,X,Y kromozomları iyi çıktı. Geride kalan kromozomların sonucunu almak epey bir sürüyormuş anlaşılan.
Sonuç itibariyle embryo oluşuyor, hamile kalıyorsun ama bir araz var ki bu embryonun rahimde kalmasını engelliyor. Bakalım ne çıkacak, veya çıkmayacak.
Yukarı Dön Göster nesfert's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: nesfert

gulyl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 254
Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 08:33 | Kayıtlı IP Alıntı gulyl

Günaydın , nesfert hoşgeldin umarım kısa zamanda hamile kalırsın. Yarım rahim gibi prablemler için bir çok tedavi yöntemi var bildiğim kadarıyla, vakit kaybetmeden yumurta çıktığı sürece sık aralıklarla tedaviye başlamalısın bence. Neşeli umarım bu gün lekelenme olmadan güne başlarsın. bahar yakamo, bilgegültekin , limonata sizlerde iyisinizdir umarım. Arzu rahat bir hamilelik geçiriyor gibi allah bebeğini kucağına almayı nasip etsin. Dsu neyaptı acaba? Hayata gülümseyin dişleriniz çürük olsa bile.
Yukarı Dön Göster gulyl's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: gulyl

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 08:43 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

herkese günaydın...

guly canım iyi dileklerine teşekkürler.ama malesef yine sabah ilk wc de bana günaydın dedi lekelenmem.
gün bitiminde azalıyor gibi,ertesi sabah yeniden başlıyor.
kafam karışık,acaba gerçekten ,boş keseden mi geliyor,yoksa yeni bir atak mı?
renk açık kırmızı olmadığı ve herhangibir ağrı hissetmediğim için bekliyorum.
dr günüme nerdeyse 15 gün var.
bebek yaşıyor mu acaba diye merakediyorum ama.

bugün arzu gelecekti sanırım.onun iyi gidiyordu,dilerim hep öyle devameder ve darısı benim gibilerin ve yeni gebe kalacakların başına olur.

tatildeki arkadaşlarrrrrr,nasılsınız?

herkese sevgiler.

hazal
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 709
Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 09:38 | Kayıtlı IP Alıntı hazal

neşeli canım hiç merak etme bebişin sağlıklı bir şekilde gelişimine devam ediyor. Ağrın kasılmaların olmadığı sürece korkma. renk açık kırmızıda olabilir ama ağrı ve kasılma olmadıkça korkma canım. Rahat ol ki bebişin de rahat huzurlu bir şekilde büyümesine devam etsin.
Yukarı Dön Göster hazal's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: hazal

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 09:56 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

hazalcım,teşekkürler canım
dilerim hepimiz için herşey yolunda gider.

bilgegultekin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2262
Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 10:43 | Kayıtlı IP Alıntı bilgegultekin

Herkese Günaydınlar,
Nefsert,dilerim iyi sonuçlar alırsın,Gulyl ve Neseli dilerim iyi,keyifli bir gün geçirirsiniz.Ne mutlu Nills'e ve diğer tatildeki arkadaşlara:)Bu sıcaklarda insanın canı deniz çekmiyor değil hani:)
Herkese Sevgiler
Yukarı Dön Göster bilgegultekin's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: bilgegultekin

nesfert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 11:00 | Kayıtlı IP Alıntı nesfert

Arkadaşlar,

Ben yeni katıldığım için kimler hangi aşamada bilemiyorum, Neseli, sanırım ultrasonu bekliyorsun. Dilerim boş kese vs değildir. İyi haberlerini alırız.
35 ve üstü olupta bu forum boyunca hamile kalan başka arkadaşlar var mı? Embryo tutunmaya faydalı bitkilerden bahsediliyor, önerebilecekleriniz varmı hanımlar?
Sevgiler...

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 11:12 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

nesfert,ben tedavime başlamadan,
civanperçemi,
böğürtlen yaprağı,
hayıt,
ısırgan tohumu,
adaçayı,
buğday çimi,
karanfil bitkilerini doz ve zamanlarına dikkat ederek kullandım.
tedavi başayınca da donguai,larginine ye başladım,transfer sonrası da wheat grass aldım.

sevgiler.

gulyl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 11:24 | Kayıtlı IP Alıntı gulyl

Sevgili neşeli bebişin seninle tabiki hiç merak etme onu bizim yerimize de sev hepimiz için ümit olduğunu bilsin.Allaha emanet olun. Nesfert ben hiç ot falan kullanmadım ama en son tedaviden sonra kist oluştuğu için doktorum ısırgan oto kaynatıp içmemi günde 3 kupa söyledi onu uygulamaya çalışıyorum . Ama dhea ve multi vitaminlerden kullanıyorum bakalım faydası olacak mı? bilge sana da mutlu bir gün kendinize iyi bakın

nesfert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 13:44 | Kayıtlı IP Alıntı nesfert

Merhaba Gulyl,
Unicorn Uterus maalesef tıbbı tedavisi olmayan bir anomali. Normal kişilerden 50% daha düşük bir doğum ihtimalin oluyor,çünkü yumurta her ay sağ veya sol tarafta oluşuyor, benim sol tarafta rahim olmadığından burda oluşum olmuyor. Ayrıca eğer hamile kalırsam ikiz vs. tehlike arz ediyor ve genelde erken doğum veye bebeğin ters gelmesi durumu (rahimde yeterince yer olmaması sebebiyle) söz konusu oluyor. Bu benim doktorumun söyledikleri.
Bu arada sabahtan beri bu formdaki yazıları okumaya çalışıyorum henuz 106. sayfadayım,Keşke daha önce keşfetseymişim dedim.
Bu durumumu yıllar sona Amerikan Hastanesinden bana tavsiye edilen doktorum Bülent Urman farketti, ki bu ultrasonda çok zor farkedilen bir durum imiş.Bu yüzden ona çok güveniyorum. Bir de gittiğinizde sizinle 4 dkdan fazla konuşabilse...Yani doktorunuzun sizi dinlemesini istiyorsunuz, birşey merak ettiğinizde ona ulaşıp soru sormak istiyorsunuz. Neyse, yine de 2.de ona devam edeceğim. Tabii 2. olabilir ise.
Hastanelerle ilgili yazılarınızı da okudum. Doktoruna güven çok önemli. Sizden epey önemli şeyler öğreniyorum. Mesela, ben transfer öncesi öyle bir su içmiştim ki transfer sonrası yatarken sürgü getirdiler (sistem bu imiş, ve benim ilk sürgü tecrübem oldu, ne zormuş..) Ben sürgüyü 3 kez doldurdum, hastabakıyı Guiness'ı falan zorladığımı düşündü sanırım, gözleri açıldı kadının.Meğer bu kadar kasmamak gerekiyormuş
Şimdi bekleme (genetik tahlil sonucunu) ve kilo verme aşamasındayım (7 kilo almıştım, 2 sini verdim daha yolum var)
Bu arada vitamin ve bebek asprini ile buğday çimine ve ayrıca sabah ısırgan otu,arı sütü, polen karmasına başlayacağım.
Ilk denememde 4444 selahati tefriciye okumamı söylediler, başladım uzun geldi bıtraktım..belki o yüzden tutmadı diye şimdi yeniden niyetlendim..İyi gidiyordu da son 3-4 gün TV karşısında uyuyup kaldım, sizlerin maveni çalışmalarınızı okuyunca hadi dedim kendi kendime, bu akşam devammmm....

Bu arada benim doktorum akapunturdan bahsetti. Sanırım 2.sinde bunu da deneyeceğim.Merak edenler Bülent Urman'ın sayfasında okuyabilirler.

Şimdi 106. sayfadan sonrasına geri dönüyorum.

Düzenleyen nesfert 25-Temmuz-2006 Saat 13:45

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 13:59 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

nesfert merak ettim canım,sen bülent urman a gitmeden önce,hiç rahim filmi çektirmemiş miydin?
sana tüp bebeği öneren bülent bey miydi?

nesfert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 14:28 | Kayıtlı IP Alıntı nesfert

Neseli,
Hayır hiç rahim filmi çektirmedim, gittiğim tüm dr.lar herşey normal dedi, hatta geçen sene normal hamilelik sonucunda yine boş kese görülünce kürtaj oldum. O da iyi bir dr.du, ama göremedi, nasıl oluyor bilemiyorum. Zaten U/U çok nadir görülen bir durum. Bülent By, ilk muayenede gördü ve hemen rahim filmi istedi. Rahim filmi tahminini doğruladı, filmi çeken dr. Bülent By'e hayret etti, bunu nasıl gördü brova diye!
Bülent By, bana direk tüp bebeği önerdi. Eşimin ilk evliliğinden bir çocuğu var, yani sorunlar daha ziyade benle ilgili..ayrıca eşim işi dolayısıyla sürekli yurtdışında..Vakit kaybetmememi önerdi, zaten gerek 35 yaşın, gerek sürekli seyahatin ve gerekse U/U nun karşımıza bazı zorluklar çıkarabileceğinden bahsetti,ve haklıydı.

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 14:46 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

nesfert canım,döndüm diğer sayfalarda yazdıklarını okudum.
anlamadım demişsin aşı işlemi için.
onu hangi dr yapmıştı ve hangi işlemlerden geçmiştin?
aşılamayı rahim filmi olmadan yapmazlar.
gerçi sen doğal gebe kaldığın için bu yanıltıcı olmuş olabilir ki normaldir.
sevgiler.

limonata
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2476
Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 15:03 | Kayıtlı IP Alıntı limonata

nesfert
doğru adrestesin.
hem dr hem de buradaki moral desteği açısından. hoşgeldin.
ben amerikan hst. grubunda tedavi oldum, 4 mikro denemesi sonunda ikizlerim 1 yaşlarını bitirdi.
bu ekibe güvenirim, evet zamanları az ama çok tecrübeli ve dikkatliler. iyi bir ekip çalışması sergiliyorlar. benim de problemimi onca dr.dan gezdikten sonra, bu ekipten birisi hemen söyledi, tedavi sürecine doğru kararı vermiş olmanın rahatlığı ile geçtik.
akupunkturu mikro ile birlikte muhtelemen ilk deneyenlerdenim, hatta amerikan hst. de konuya, benim meraklarımı ve bir akupunktur dr.una gitmemi takiben pozitif bakmaya başladı. senin durumunda da muhtemelen faydası olacağına inanıyorum, çünkü rahimdeki tutunma şansını artıracaktır.
açık kürsüde biraz eski sayfalara bakarsan bu konuda açtığımız başlıklar var, birçok sorunun cevabını bulabilirsin.
Yukarı Dön Göster limonata's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: limonata

nesfert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 15:05 | Kayıtlı IP Alıntı nesfert

Sevgili Neseli,
Tarık Altınok du dr.un ismi. Cerrahpaşadan bir Prof. Muayehanesine gittik, Şişli'de.. bir süre yumurtlamamı takip etti. Yumurta çatlatma iğnesi yaptırdım (sanırım oydu) Sonra eşimden hızlandırılmış sperm istedi. Yaptırdık, bir enjektör ile muayenehanesinde spermleri aktardı, ama acısız falan bir işlemdi. Yani bu aşılamamı? bilmiyorum.10 dk bekledim, kalkıp gittim...

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 15:12 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

nesfert evet,aşıla yapılmış,ama ilaçsız.
ben ilaç kullandım,yumurta oluşumu için.
bazı arkadaşlar da iğne.
demek sana gerek görmedi dr un.
aslında her aşılama öncesi rahim filmi isteniyor,tüplerin açık olup olmadığını kontrol için özellikle.
ama sen doğal gebelik yaşadığın için dr un bunu istememiş.
gerçi ne olursa olsun,dogal gebelik de yaşasan,yine de daha sonra tüplerde bir hasar olabilir diye isteniyor normalde.
bundan sonrası için koly gelsin canım.

nesfert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 15:14 | Kayıtlı IP Alıntı nesfert

Sevgili Limonata,
Cevabın beni çok mutlu etti. Bu başlıktaki eski mesajları okuyorum, sanırım Derin ve Doruk adında ikizlerin var, akupuntur denedin. ve Amerikanda tedavi gördün. Nasıl ama..bir de şu günaydın gazetesinin eski sayılarını falan bulsam sizi görebileceğim ama..Bunları duymaya öyle ihtiyacı oluyorki insanın. 15 gün önce kürtajı Bülent By tatilde olduğundan Kayhan By yaptı. Çok tatlı biri. Belki sıkılmadan uzun uzun bende şimdi nelere bakılacağından bahsetmesi sebebiyle onu ayrı bir sevdim. Dün Bülent bey'i aradım, genetik sonuçlarımı ancak Ağustos 3.hafta alabileceğimi söyledim. Yalnız bir konu takıldı aklıma. Bu gurubun ART adında bir kliniği var, acaba orada muayene olmam daha mı iyi olur, yani psikolojik açıdan..
Bülent By ilk muayenede gelen 2 telefon ve bir ameliyat çağrısı sebebiyle doğru dürüst konuşamadı bile bizimle.
Kendisine sordum, siz bilirsiniz dedi. Limonata sen hastaneye mi gitmiştin?
Bu arada 4. mikrom demişsin, öncekileri de Amerikanda mı yaptırmıştın, onlar nasıl gelişmişti?

Düzenleyen nesfert 25-Temmuz-2006 Saat 15:14

limonata
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 16:19 | Kayıtlı IP Alıntı limonata

nesfertcim
ben art'da tedavi oldum. ilk görüşmeye oraya gitmiştim öyle de deavm ettim, sanırım hastaneden çok farkı yok, orası da çok meşgul, herşey atom karınca hızında ilerliyor, fazla vakit ayıramıyorlar, ama kimse birşeyleri atlıyor duygusu taşımadım...doğru yerdeyim hissimi hiç kaybetmedim.
kayhan beyi de ekip içinde olduğu için biliyorum, tedavilerin sırasında kendi dr.un bir başka yerde ise dosyana bakarak diğerleri ilgilenebiliyor. ama son nokta yani toplama transfer kendi dr.unun ellerinde. bu konuda sen de özellikle ricada bulunursun kendisine.

şöyle düşün, dorğu merkezi bulmak senden, süreçteki moral kısmı bizden

sana sabah'ın eski sayısına ulaşman için bir link: bizi görebilesin diye :-)
http://arsiv.sabah.com.tr/2006/05/29/gny/sag110-20060529-200 .html
sabah'ın ana sayfasında "akupunkturlu bebekler" yazıp ararsan biz oradayız. artık de ve do böyle anılır oldu ne yapalım?

nesfert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 17:18 | Kayıtlı IP Alıntı nesfert

Sevgili Limonata,

Resimlerinizi gördüm,muhteşem. Bu arada araştırmacı yönünü kutlamak lazım. Bence hiç yatsınmayacak bir katkı bu bizlere.
Merak ettiğim bir konu, daha önceki dört denemenin tümünde iyi gelişem embryo fakat rahimde tutunmama veya tutunup düşme gibi bir durumla karşılaştın mı? Akapunktur sadece yumurtlama esnasında yapılmış anladığım kadarıyla. Biraz daha detay verebilirmisin?
ART'da tedavi gördüğünde transfer ve yumurta toplama klinikte mi gerçekleşiyor, yoksa Amerikan hastanesine mi gitmek gerekiyor.

limonata
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 18:18 | Kayıtlı IP Alıntı limonata

öncelikle çok teşekkürler...benim rezerv azlığı derdimden ötürü araştırmaktan öte bir şansım yoktu. bir de yaşım 34 idi o dönemde, en azından bu kısmen de olsa bir avantaj demişti dr.um.
4 deneme oldu, hep bir minik adım attım: ilki toplamadan iptal, 2.si transfer öncesi iptal, 3.sü transfer edilen bir embriyo ama hamilelik olamadı, son denemem ise transfer edilebilen 2 embriyo ve ikiz gebeliği...bunların hepsi bir yıl içinde. öncesinde ise 4 kere aşılama oldum.
art'da takipler, toplama ve transfer hastanede elbette.
akupunktur ile ilg. dediğim gibi açık kürsüdeki eski başlıkları tara derim. birçok cevabım hatta daha sormadığın soruların cevapları orada.
bir de bitkisel tablet forumunda (yine açık kürsüde sürmekte) taze bilgilerimiz var.
bir de bir de...erken yumurta yetmezliği başlığı altında birçok yazımız var, ama senin böyle bir sorunun var myıdı şimdi abaratmış olmayım?

nesfert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 18:37 | Kayıtlı IP Alıntı nesfert

Şimdilik erken yumurta yetmezliği gibi bir sorunum yok ama 6 aydır tahlil yapılmıyor, son durum ne bilemiyorum.
Daha önceki yazılarda akupunktura yumurtlamadan daha önce başlayabileceğimizi de yazımışsınız,dolayısıyla ilk işim akupunktur doktoru ile irtibat kurmak. Tek korkum genetik bir sorun çıkması. O zaman işim çok zor.
Birde anlamadığım bir başka konu, kaç hücreli ve kaliteli embryolar iyi sonuç veriyor. Okudukça benim kafam karıştı, bu konuda bilgisi olan var mı?

Düzenleyen nesfert 25-Temmuz-2006 Saat 18:39

arzu69
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 738
Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 18:58 | Kayıtlı IP Alıntı arzu69

Limonata senin hesabına göre 1 ay daha bulantılara devam galiba,ben Neşeli kadar çekmesemde bende de bulantı var,artık sıkılmaya başladım.
Neşeli,az az olduğu için çok önemsemez herhalde doktor kanamalarını,Allahtan yaz dönemide evde dinlenebiliyorsun.Benimde dün akşam sağ tarafımda ağrı oldu,biraz tırstım ama normal herhalde biraz fazla dolanmıştım,birde minik bir yaramazlık yapmıştım.Bu arada sanki kıpırdıyor gibi içerde,perşembe günü doktora gideceğim,inşallah herşey yolundadır.Bu sefer herhalde 3'lü testi yaptırır diye düşünüyorum.Yavaş yavaş düzelip,hamile moduna giriyorum galiba,hatta geçen gün bacağımı aça aça merdiveni çıktım,hamileyim galiba dedim
Neşeli,ablam hamile kaldığı kiloyla doğum yaptı,çok hastaydı,8. ayda normale dönmeye başlamıştı,yeğenimde 2 kilo 750 gr. doğdu,biz 1 kilo falan bekliyorduk.
Şebnem bencede kendini hazır hissedince yap,bence bu ilaçlardan daha önemli.
Nills,ohh didimde benim içinde denize atla olur mu?
Amaqn dün karnım ağrıyınca denizi falan göresim yoktu valla.
Bilgecim,olur olur hamile kalırsın,benimde yakamo gibiydi prolaktinim hemen düzeldi.
Bu arada erkek kısırlığında siyah ve kırmızı turp,ama büyük olanı ,çok iyiymiş,yedirin erkeklere
Yukarı Dön Göster arzu69's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: arzu69

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 19:06 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

arzucum,
canım beni çok bunalttı bu midem.
başımda hep bir ağırlık ve sersemlik de var.
sanki nerdeyse son iki aydır,eski bir otbüsle stabilize bir yolda devamlı gidiyorum ve araç tutuyor,midem bulanıyor.
neyse şikayetlerimi yazmayı bırakayım.
dilerim üçlü test sonucun iyi çıkar.
amniyo yaptıracak mısın,yoksa üçlüye göre mi karar vereceksin?
haberlerini bekliyoruz.
sevgiler.

arzu69
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 19:15 | Kayıtlı IP Alıntı arzu69

Neşeli,ben böyle sıkılmışsam senin sıkılman normlaldie,neyseki Limonatanın dediği gibi 9 ayda bitiy7or en azından.
İkili test sonucundan sonra amniyoya gerek yok denmişti.Bu sefer ne olacak bilmiyorum?

celin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 346
Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 19:23 | Kayıtlı IP Alıntı celin

Merhaba arkadaşlar .
Ne güzel ya sizler hep burdasınız.Ben hala annemdeyim ve kırk yılda bir dışarı çıkıp internet bulabiliyorum.Buraya gelirken daha fazla elbise getirebilmek için bilsayarımı bıraktığım için hergün kendime lanet okuyorum.Üstelik o elbiselerin hiçbirine de giremiyorum şimdi.
Onlarca sayfa geride kalmışım sizleri takip edemiyorum pek.Sanırım yeni katılanlar var, hoşgeldiniz.Tedavide olanlara ve hazırlananlara kolaylıklar diliyorum.İnşallah hiçbirinizin emekleri boşa gitmez.

Ben iki kez kanama geçirdim ara ara lekelenmeler de devam ediyor.Ayakta kalınca ve yürüyünce hemen karın ağrısı başlıyor.Günlerim evde dörtduvara bakarak geçiyor.En kötüsü de sürekli endişe.Bunca sene uğraştıktan sonra galiba ben hafiften kafayı sıyırttım.Ultrasonda görmediğim her gün öldüklerini düşünüyorum.Neyseki bugun doktor beni çok rahatlattı.12,haftadayım ve herşey yolundaymış.(Bu arada Şebnemcim doktor konusunda yardımın için çok teşekkürler, sana mesaj attım)

Herkes neler yapıyor uzun uzun okumak istiyorum ama bu dumanlı iğrenç ortamdan da hemen kaçmam gerekiyor.
Hepinize sevgiler, kolay gele.

Yukarı Dön Göster celin's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: celin

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 19:28 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

celin herşeyin yolunda olmasına çok sevindim canım.
sevgiler.

celin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 346
Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 19:37 | Kayıtlı IP Alıntı celin

Neşeli teşekkür ederim.Şimdi okudum sen de de ara sıra lekelenmeler oluyormuş.Galiba tüp bebeklerde bu sıklıkla oluyormuş ama herzaman önemli degil.Canını sıkma sen bayağı yolkatettin, artık bıakmaz bebişin seni.Bu arada 35 yaş üstü amniyosentez mecburi imiş, üçlü test yeterli değilmiş.Sen yaptırdın mı, korkulacak birşey mi?Bana ikisine ayrı ayrı yapılmak gerekiyor, bir de kan uyuşmazlığımız da var yani kanama falan bayağı riskli.Sen yaptırdın mı,belki tekrar olacak ama anlatırsan sevinirim,
Yukarı Dön Göster celin's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: celin

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 25-Temmuz-2006 Saat 19:53 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

celin canım ben ikili test de yaptırdım.
ama boş keseden dolayı kana bakılmadı sadece bebeğin ölçümleri yapıldı,yaklaşık 1/500 risk belirlendi.
şimdi 14 hafta 2 günlüğüm.
16 haftalık olunca çağırdı dr.
üçlü yapacak sanırım.
ama sonuç iyi de çıksa amniyo kesine yakın cvp vermesi açısından daha güvenli anladığım kadarıyla.
ben yaptıracağım.
dilerim o zamana kadar bir sorun çıkmaz bu lekelenmelerle.
amniyo yaptıran bir arkadaşım anlattı.
can yakan bir işlem değilmiş,kalçaya iğneden daha kolay dedi.
bu arada jandark a düşük tehlikesi nedeniyle 19.hafta yapılabilmiş amniyo.
bakalım dr um ne diyecek bu lekelenmelerden dolayı bana.
sevgiler.

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 26-Temmuz-2006 Saat 07:53 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

herkese günaydın,
güzel geçireceğimiz bir gün olması dileğimle...
sevgiler.

gulyl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 26-Temmuz-2006 Saat 08:54 | Kayıtlı IP Alıntı gulyl

Günaydın , ben de mutlu huzurlu, keyifli bir gün diliyorum. Neşeli bulantı ve lekelenmeler devam herhalde bence bebişin kendini unutturmamak için bulantı ve lekelenmeler yoluyla sana mesaj yolluyor. Yani ben burdayım kendine dikkat ve beni sımsıkı tut diyor. Nesfert embriyo transferinden önce litrelerce su içmenin bir anlamı yok bana da ilk 2 deneme de çok içirmişlerdi tam trasfere girdiğimde patlayacak gibiydim sonra doktor bana kalk 1 -2 subardağı kadar yap geri gel dedi aman ne işkenceydi anlatamam. Celin arzu hoşgeldiniz diyicem ama gittiniz sanırım. Bebişlerinizle sağlıcakla kalın. Limonata , Bilge nasılsınız? Nillsi sormuyomuyorum tatilin tadını çıkarıyor mutlaka iyidir. Bahar da tatilde değil mi e artık bronz bronz olmuşlardır. Dsu 'dan ne haber acaba tedavisi iyi gidiyordur umarım. Hayata gülümseyin dişleriniz çürük olsa bile.

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 26-Temmuz-2006 Saat 09:10 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

guly merhaba canım,
bende yumurta toplamada içimiştim 1 litere kadar su.
oysa narkozda yapılmaması gerekmiş.
ilk defa narkoz almıştım,bilmiyordum,dr um da su konusunda bir şey söylememişti,gece 12 den sonra bir şey yemedim ama su içtim.
o konuyu iyi çalışmamışım
neyse ki problem olmadı.
sevgiler.

nesfert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 26-Temmuz-2006 Saat 09:37 | Kayıtlı IP Alıntı nesfert

Günaydın arkadaşlar,
Bu siteyi bulmak acaip hoşuma gitti..Akupunktura hemen başlamak istiyorum, belki kilo vermeme de yardımcı olur.
Kürtaj olan veya düşük yapan arkadaşlar takriben kaç gün sonra regl oluyorsunuz. Ben geçen sene ne olmuştum hatırlamıyorum, kürtajı yapan doktor 12 gün sonra demişti ama dün doktoruma sordum, 1 ay geçmesi lazım dedi, henüz 16 gün geçti ara ara regl gibi karnım ağrıyor

arzu69
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 26-Temmuz-2006 Saat 09:45 | Kayıtlı IP Alıntı arzu69

GünaYDINLAAAAAAR
Burdayım hala.Perşembe veya cum döneceğim.Bu arada transferde su meselesinde bende ilk ikisinde çok kötüydüm,bende hemşireleri şaşırtttım.3.de normal içmiştim ama çok bekleyince,mahvoldum,sonra ölçtüler 2 bardak boşaltınca transferden hemen sonra tuvaletimi yapmam gerekmedi.Belki bu bile tutmasını etkilemiştir.
Neşeli,benim doktorum bana 2'li test sırasında,bu testi yaptığında risk görürse,amniyo sentez yapaılacak mı tartışırız demişti.Çünkü kanama geçirdin ve bu işlemde azda olsa gebeliğin sonlanma riski var,kanama geçirenlerde bu daha tehlikeli oluyor dedi.Bu test sonucu iyi çıkarsa yapmaya gerek yok dedi.Normal çıkınca konuşmadık.Her doktor aman hemen yapalım demiyor demek ki.35 üetü herkes muhakkak yaptırmalı diye de düşünmüyorum açıkçası,r,sk yoksa niye risk yaratalım ki?Tabii doktor yaptır derse başka bir durum.
Gülyl en son ne durumdaydın hatırlatırmısın?Bu arada Bahar tatilde mi?İyi mi?

neseli
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderen: 26-Temmuz-2006 Saat 10:20 | Kayıtlı IP Alıntı neseli

arzucum ,merhaba,seni burada hergün görmek arzucuğumuz var.
bende ikili testte kana bakılmadı.boş kesemden dolayı.
bebeğin ölçümleri yapıldı.1/500 risk belirlendi raporda.
sende oran kaçtı canım?
amiyo da yaş gereği önerildi.
1/300 düşük riski var dendi.
16.hafta sanırım üçlü de yapılacak.
amniyoyu yaptırmazsam içim rahat etmez sanırım.
o zamana kadar kanamam olmaz dilerim.
lekeler devam tabi bende.
sevgiler.

<< Önceki Sayfa 163 Sonraki >>
  Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme